Jak si užít zácpu…

… tedy tu dopravní :-) Před časem jsme o tom mluvili se známými u jedné rušné silnice. Čtyřproudovka. Mezi jednotlivými dvojpruhy rostly teď na jaře narcisy :-) Využijte zácpu. Vždyť to má spoustu výhod!

  • Konečně se můžete zastavit!
  • Můžete se na ni kdykoliv, když přijdete pozdě, vymluvit. A většina to se soucítěním pochopí :-)
  • Pusťte si v zácpě nějakou pěknou hudbu. Nebo audioknihu.
  • Nebo meditujte.
  • A až bude hotové to první video z projektu DARUJTE POHODU, můžete právě to, co na něm uvidíte, dělat právě v autě :-)

Myslím, že v tom současném západním kalupu byla jen otázka času, kdy se objeví něco, co nás donutí zastavit.

Individuálně to bývá nemoc. Kolektivně jsou to dopravní zácpy. Všichni se v těch našich plechovkách za něčím ženeme…

Tématem tohoto týdne bylo v projektu STROM ŠTĚSTÍ právě zvolnění. V tom jarním období DŘEVA se někdy tak necháme pohltit oním růstem a rozpukem, že zapomeneme na to, že si ho máme také pořádně užít. Ve sprintu z jednoho místa na druhé to ale moc nejde, že??

Jak se Vám tenhle týden dařilo? Našli jste pro sebe ty chvilky, kdy jste jen byli a vychutnávali si to? 

Já zvolnit musela, protože už to prostě bylo moc. Mám rozpracovaný onen projekt DARUJTE POHODU, ale nejde to tak rychle, jak bych si byla představovala. Byla to asi stejně naivní představa jako za mých studentských let, že se zvládnu za měsíc naučit na oboje státnice :-)

Když se do nějaké práce zaberu, chápu, jak se asi tak cítí takový workalkoholik :-) Mívám problém věnovat se čemukoliv jinému. Úplně mě to pohltí. Velmi se mi třeba líbí onen nápad pracovního útočiště v Beskydech. Asi hlavně pro kreativce. Všimla jsem si toho už loni, kdy se majitelé jedné z beskydských chalup rozhodli, že ji budou pronajímat právě pro ty, kteří potřebují klid na to se úplně ponořit do práce.

Jsem tedy v týdnu vděčná za každou z hodin čchi kungu (cvičím 3x týdně). Ty večery, kdy můžu takhle vypnout, nechat rozproudit energii stagnující z dlouhého sezení, a trochu nasát energii, si hýčkám. V pátek jsem k tomu minulý týden přidala i taiji (viz článek z minulého týdne Čchi kung nebo taiji?) a tak mám skoro celý týden hodinu a půl povinného zpomalení. A ten pocit je nádherný :-) 

A dnešní týden jsem zakončila seminářem o bdělosti :-) Ano, přiznávám. Potřebovala jsem zvolnit ještě víc a nedělní část jsem už úplně vynechala…

Doufám, že i ten Váš týden byl spíš v pohodě než v poklusu. Stres je totiž zabiják…

 


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018. Jde o shrnutí týdne věnovaného tématu ZVOLNĚME NA CHVÍLI v rámci elementu DŘEVO. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní svobodu a díky ní tvořivost a schopnost se správně rozhodovat. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ 2018 – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *