Máte někdy pocit, že toho máte až nad hlavu? Že nevíte, co si počít? Že se ve všech těch problémech topíte a všechny ty myšlenky a emoce vás tíží? Táhnou ke dnu? Přijde vám, že láska je snad sprosté slovo a že milovat se za takových podmínek prostě nedá? Ptáte se sami sebe: „Proč já?” Možná vám pomůže to, co pomáhá i mně. Pár stručných textů, pár symbolických obrazů a pár hrátek. Třeba i vás chytí za srdce a uleví vám. Ale hlavně – ukáží vám hlubší podstatu toho, co právě prožíváte.

NAVÍC

Už jste někdy dostali ke knížce i celý měsíční online kurz ZDARMA? :-)  Který vám knížku přiblíží, naučí vás využít její sílu a povede vás celý měsíc k tomu, abyste symbolické, neduální vnímání vnášeli i do každodenního života?? Prostě si jen tak nečetli? Kurz Mimoňská cesta do Jiného světa můžete mít i bez knížky, už od roku 2016 je volně přístupný všem, kdo chtějí poznat něco nového, ale bez ní to prostě není to pravé ořechové… :-)

 

A DALŠÍ BĚH TOHOTO KURZU ZAČÍNÁ UŽ NYNÍ V PONDĚLÍ 20.6. 2022

 

CHCI SE TÉTO MIMOŇSKÉ CESTY DO JINÉHO SVĚTA ZÚČASTNIT TAKÉCHCETE VĚDĚT, CO BY VÁS NA MIMOŇSKÉ CESTĚ ČEKALO?

SEZNÁMENÍ S JINÝM NEDUÁLNÍM SVĚTEM NEPODMÍNĚNÉHO, VE KTERÉM NEKLADEME SVÉMU ŠTĚSTÍ ŽÁDNÉ PODMÍNKY.

TEORIE I PRAXE.

ALE HLAVNĚ CELÝ MĚSÍC, KTERÝ MŮŽETE PROŽÍT BDĚLE A UČIT SE DÍVAT NA SVĚT JINAK, NEŽ JSTE ZVYKLÍ.

PROJÍT SI CESTU OD TRÁPENÍ K VNITŘNÍMU KLIDU I RADOSTI.

PROTOŽE TOUTO CESTOU JSEM PŘED TÉMĚŘ 30 LETY PROŠLA A ZAZNAMENALA SYMBOLICKY DO TEXTŮ E-KNIHY.

A PRÁVĚ NA TUTO CESTU VÁS ZVU S SEBOU.

A ZCELA ZDARMA. :-) RÁDA SDÍLÍM TO, CO VÍM, ŽE POMÁHÁ. :-)

 

Provedu vás všemi 10 kapitolami symbolické e-knihy Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) a budu vás učit vnášet její poselství do každodenního života

Každý třetí den ráno na vás bude čekat e-mail s dalším tématem a s jednoduchým úkolem.

E-maily vám pomohou objevit, jak na to, co vás trápí, reagovat jinak, jak léčit svá psychická zranění, jak odhalit, z čeho pramení, nebo která cesta je pro vás ta pravá.

Seznámí vás také s tím, co je neduální svět, a proč jinudy cesta za tím štěstím, které vám nic a nikdo nevezme (a také nedá), nevede

Na závěr budete znát vše základní, co k takto spokojenému životu potřebujete. Všech 10 krůčků, které vám kdykoliv mohou pomoci opět nalézt tu zářivou oblohu nad černými mraky. A je to také ideální příprava pro pětitýdenní velmi konkrétně zaměřený Mimoňský Speciál „Jak se s tím mám smíři?.” :-)

U NĚČEHO TAKOVÉHO CHCI URČITĚ BÝT

 

Milá Zuzko, mně se v kurzu líbilo, proto pokračuji MC2 a ve Stromu života. Jsem ráda, že jste se se mnou podělila o svůj život, protože se přes něj lépe chápe cesta. Nejvíc mne ovlivnilo video s panem Spirem o zbavení se strachu. Myslím, že to jsem zvládla. Sice mne strach přepadne, ale už vím, jak se k němu postavit a pracovat s ním… horší je zvládání nebo oproštění se od duality. V mých šedesáti je hodně zakořeněná, tak to nejde tak jak bych chtěla…. Každý mail jsem si přenesla do Wordu a k němu každý doporučený článek z blogu. Navíc je jich ještě pár neboť se mi zdály být příbuzné. A mám to stažené ve čtečce, abych mohla nahlédnout kdykoliv. Patricia Smůlová

Bylo to úžasné, ještě nikdy jsem nic podobného neabsolvovala. Uvědomila jsem si spoustu věcí, nad kterými jsem už dlouho přemýšlela, a teď jsem našla odpovědi. Pokaždé jsem se těšila na další díl a nový úkol. Za mě super. Přesně tohle vše jsem potřebovala. Jana

Kurz se mi velice líbil. Přišlo ke mně veliké uvědomění si, neboť to, co jsem četla, nebylo mi cizí, jen jsem měla pocit, že mi to někdo dokonale vysvětlil. J. BlahnikováUŽ JSTE NA MIMOŇSKOU CESTU DO JINÉHO SVĚTA PŘIHLÁŠENÍ?? SUPER! TĚŠÍM SE!

A chcete si vzít na tuto cestu i průvodce? :-)

Nejen mě, ale texty, podle kterých a díky kterým celý kurz vznikl.

Podpoříte tak mou práci, ale i sami sebe, protože tahle e-kniha je v pár ohledech výjimečná – svou symboličností je univerzální a její texty vám budou umět pomoci, i když tu nebudu už ani já, ani tento kurz. Podobně jako mně pomohly tyto texty i po 20 letech od doby, kdy spatřily světlo světa.

Chcete se o e-knize a jejím vzniku dozvědět víc??

 • Pracuje se symbolikou, která nepůsobí jen na rozumové úrovni, ale oslovuje nás přímo.
 • Díky univerzální symbolice je stručná a hravá. Žádné stovky stran toho, co už jste tisíckrát četli, ale součástí vašeho života se to moc nestalo.
 • A tak vám nabízí rychlý záchranný kruh v okamžicích nejistoty – a tedy neocenitelný vnitřní klid, když je nejhůř. 
 • Objevíte podstatu lásky. Láska se totiž neptá kdo, koho a proč. A tak pokud prožíváte nešťastnou lásku, kdy máte pocit, že milujete, ale vám se nic nevrací, díky této e-knize zjistíte, že máte naopak výjimečnou příležitost objevit to nejcennější – nepodmíněnou lásku. Hluboké fraktálové propojení. A to je velký dar!
 • Navíc je součástí speciální trojice, která se vzájemně podporuje – symbolická E-kniha/autentický ebook ze života TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR /praktický měsíční online kurz Mimoňská cesta do Jiného světa.


Ano, e-kniha Žít je umění milovat vás zavede do zcela jiného světa, než který znáte. Je tak trochu mimoňský, protože její zdroj leží v neduálním vnímání. Je pro všechny, kteří se už nechtějí zbytečně trápit a touží se odnaučit tomu, co nás společnost o tomto světě od dětství učila. Najdete v ní 10 základních bodů na cestě ke spontánnějšímu, uvolněnějšímu a spokojenému životu. K umění milovat bez podmínek, k umění otevřít srdce skutečné podstatě lásky. 


A MŮŽETE TO MÍT TEĎ A TADY.  STAČÍ CHTÍT. CHCETE?

Nalezneme v temných, mrazivých hlubinách poklad, který tam uschoval vládce moří
pro ty, kteří nejsou zaslepení?
Zůstaneme jen zrníčkem písku, které nezachytí žádná síť,
nebo se proměníme ve vzácnou perlu, po které tam nahoře touží?

(Moře, Žít je umění milovat, str. 12)

 

PODIVUHODNÝ VZNIK E-KNIHY ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT

Je to již více jak 20 let. V dobách, kdy jsem se sama cítila pod psa a hledala vnitřní klid a smysl života. Prožívala jsem nešťastnou lásku. Kamarádka mě tenkrát inspirovala svými zamilovanými básničkami – a tak jsem sedla a začala jsem psát také. Studovala jsem v té době překladatelství a texty, které mi začaly vznikat pod rukama, mi dokonale převrátily můj přístup k této profesi.

Najednou jsem zcela zřetelně vnímala, že autor své texty někdy nepíše. Že vznikají skrze něj.

A že obsah a jazyk, kterým je text psán, nelze oddělit. Mým prvním textem bylo právě Moře (viz výše) o skále, která uroní slzu vždy, když jí šlehne příboj. Textem, který mě překvapil tím, jak mě provedl od toho hlubokého smutku symbolizovaného slaným mořem plným slz, k poklidné zářící perle uprostřed temných hlubin moře. No není to krása? Co s námi pár vět dokáže udělat? 

A po 20 letech jsem s údivem zjistila, že ty texty mě stále oslovují a pomáhají. Že mají univerzální sílu a stále tu prazvláštní moc uklidnit mě a nasměrovat mě tam, kde se cítím lépe.

 

DOUFÁM, ŽE I VY SE JEDNOU DÍKY TĚMTO TEXTŮM NAUČÍTE UMĚNÍ MILOVAT (SVŮJ) ŽIVOT

 • Vdechnout svému životu smysl, abyste měli proč ho žít. Vnímat směr, když to s vámi cloumá, a světlo v temnotách.
 • Číst v symbolice života jako v otevřené knize a díky tomu se jím nenechat smýkat. Rozumět jeho poselstvím.
 • Najít v sobě sílu čelit utrpení a problémům.  Objevit jejich smysl. A přestat život prožívat jako trýznivý sen plný dramat a zklamaných přání.
 • Změnit celý svůj život tím, že změnite úhel pohledu na něj, na sebe i na druhé lidi a každodenní události.
 • Prožívat absolutní uvolnění a naplnění, větší hravost, bdělost a větší schopnost nechat se vést intuicí.

A díky tomu všemu dosáhnout vnitřního klidu nezávislého na vnějších podmínkách. Onoho pocitu, který má pro mě osobně nezměrnou hodnotu – pocitu, že nic ve své podstatě nepotřebuji a nic a nikdo mi nemůže ublížit, pokud to sama nedovolím. Za čím se tedy pořád hnát? A před čím se pořád chránit?? Také vnímáte tu úlevu a rozlévající se vnitřní radost??

 

JAK TO TA KNIHA DĚLÁ?

Prostě. :-) Stačí se jí  otevřít a nechat ji na sebe působit. Ona vás povede.

Pracuje totiž se symboly. Různými.

Třeba s obrazy – slovními i fotografickými.

Jen se podívejte na tento obraz  – mohla bych o moři napsat desítky stran, a přece by ve vás nevyvolávaly ty emoce a ty asociace, jako když se zadíváte na jeho obraz!

Jako by se vás dotkl, vzal vás za ruku a dovedl přímo na pobřeží a dal vám přímo pocítit, jaké je moře.

Bez keců. Bez analýz toho, co všechno v moři žije a v čem je nám prospěšné a v čem nebezpečné. Takových knih je. Už chápete? V této knize najdete něco úplně jiného.

 

V E-KNIZE NAJDETE HNED 10 TAKOVÝCH OBRAZŮ!

10 kapitol = 10 krůčků od onoho Moře plného slz skrz Bránu rozhodnutí až k Probuzení.

A každé slovo, které opravdu vyslechneš,
v Tobě vzklíčí,
a každá kapka vody, kterou vychutnáš,
dá zahradě Tvé duše rozkvést nevídanou měrou.
To je ten pravý život –
a ten Ti nabízím,
výměnou za poztrácené dny
a bolestivé šlehy svědomí.
To je to probuzení z trýznivého snu,
ze spánku smrti.
Ještě spíš,
ale již se rychle rozednívá.

(Probuzení, Žít je umění milovat, str. 45)

 • Každý z textů (a většina je již 20 let stará a přece stále působí!) má i svůj fotografický obraz, protože na ně reagujeme podobně jako na onen pohodový obrázek výše. Proniká do našeho nevědomí a cosi v nás uvolňuje a proměňuje.
 • Každý z textů má i svůj komentář, který vznikal podobně spontánně jako prozaické básně. Protože naše generace i kultura již bohužel dávno sílu symboliky nevyužívá. Protože to neumí. To jsou jen samá fakt a čísla. :-) A tak vás již v první kapitole naučím, jak se symboly pracovat skrze hieroglyfické vnímání.
 • A každý z textů doprovází i speciální hrátky. Žádné testy a otázky. Neberme to vše tak vážně, pojďme si se Životem a láskou hrát a skrze hrátky tuto hravost vnést i do života!

Tato e-kniha vás má přece podpořit v tom, abyste se uvolnili z pout svých povrchních přání a hlubokých obav a pomoci vám naplnit tu nejhlubší touhu, kterou v sobě všichni neseme. Probudit v sobě lásku k sobě, druhým i Životu samotnému. Nebo nasměrovat lásku, kterou v nás už život probudil, tam, kde neubližuje, ale kde nás obohatí jako nic jiného na světě.

 

VŠE POTŘEBNÉ K VĚTŠÍ POHODĚ STRUČNĚ JAKO NA DLANI

Na závěr e-knihy najdete to nejesenciálnější shrnutí.

Pár záchranných kruhů, kterých se můžete chytit, když se v rozbouřených života začnete topit.

 

„Vždy jsem hledala něco stručnějšího. Knížku, kterou bych vzala do ruky a která by pro mě nebyla jako džungle, kterou se musím nejdřív prosekat (pročíst). Ale spíš jako okno, kterým vyhlédnu do krajiny a načerpám z ní rychle opět vnitřní stabilitu. Knížku, která má moc mi připomenout, co už přece vím. A provést mě od utrpení k poznání jeho smyslu a k vnitřnímu klidu. Od přání, aby byl svět takový, jak ho chci mít, v důvěře v to, co je teď a tady. Od strachu z přízraků minulosti a spánku v iluzorním bezpečí Ega k osvobození z jeho pout. Takovou knihu jsem nikde nenašla – tak jsem ji napsala sama. :-)“

 


Mimochodem, kromě symboliky nabízí tato e-kniha ještě něco, co jen tak nikde jinde nenajdete. Ukáže vám, jak se vlastně otevřít lásce a žít ze svého středu, nebo ze srdce, jak se o tom tak často mluví. Ukáže vám, co je vlastně tím klíčem k umění milovat teď a tady. Skrze paradox vás totiž zavede do neduálního světa. Jen tak totiž dokážeme vnímat svět takový, jaký je (nečernobílý) a bezpodmínečně jej přijímat. Ať je jaký je. Neduální vnímání není logické a racionální, ale zato je hluboce pravdivé. Neduální učení jsou tisíce let stará, a přece nám zůstávají většinou ukrytá. Vám už nemusí.


CO NA E-KNIHU ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT ŘÍKAJÍ TI, CO SI JI UŽ PŘEČETLI??

Shrnout jednou větou svůj dojem z knihy? Polož se do života s důvěrou a splývej jako ve vodě, na moři. Život tě povede. Záchranné kruhy si vylepím na zeď! A z kapitol se mi líbí „Ochutnej všechny ty slzy” – že všechno, co se stalo, mělo smysl. Sáhneš si na dno a už se pak nebabráš v malichernostech. Knížku bych doporučila svým známým, aby byli šťastnější a svobodnější. Nebo aby se ze začátku alespoň vydali na tu cestu. Cestu Mimoňů. DĚKUJI!

Blanka Kubíčková


Je to symbolická a poetická kniha a oslovily mě úplně všechny její kapitoly. Určitě bych ji doporučila i svým známým, ale jen některým, kteří jsou na takové knihy připraveni. Ne všichni by jí totiž rozuměli. Pomáhala mi zklidnit se a lépe se orientovat v tom, co se mi děje, ale ne tím, že by dávala konkrétní rady. Prostě jen tím, jak člověk postupně vplouvá pod povrch duality. Fotografie také hodně působí na nitro člověka a vůbec celková grafická stránka je moc pěkná. Zpočátku se mi při prvním přečtení zdála málo konkrétní, hodně zabalená, ale pak už mi to nevadilo. Už jsem uměla vniknout víc do hloubky, jako u poezie. 

Ivana Ležatková


 Kniha „Žít je umění milovat” od Aves Passeri je klidná chvíle zastavení v dnešním uspěchaném a hektickém světě. Je to chvíle zastavení a poznání sama sebe a našich životů a možnosti změnit naše životy k lepšímu a pokusit se udělat svět kolem nás hezčí a zajímavější, nejen pro nás. Je to zpověď ženy, která sama život miluje, a chce nám ukázat cestu, jak se ho také naučit milovat a užít si naplno každý den, Teď a Tady.

Vladimír Janda


Kdybych měl shrnout celou knihu do jedné věty, zněla by takto: kniha je průvodcem jak žít přítomně v „Pravdě“, kterou máme možnost vidět, zakoušet a žít, pokud se nám daří vymanit ze „spárů“ vlastního EGA. Což ovšem nemá konstantní průběh a už vůbec ne lineárně vzestupný! Nejvíc mě oslovila kapitola „Probuzení”, protože číst můžu cokoliv, ale pokud nebudu vnímat vnitřní hlas a Toho, který mě volá, tak se nikdy neprobudím. Neustále si to připomínám. Protože na „své cestě“ někdy spíme, někdy jsme probuzení, někdy jsme ve fázi probuzení. Není to tak, že se jednou probudíš a vše už jde samo. V tom jednom cyklu jsou skryté další malé cykly, atd. Nic neznámého pro mě víceméně v knize nebylo, protože se věnuji křesťanské kontemplaci a směřuji ke stejné „Pravdě“. Mám spíše svoje záchranné kruhy (ale velmi podobné), které nosím ve své hlavě. Ale myšlenka napsat je na papír a mít neustále při sobě se mi líbí! Děkuji za inspiraci :) Knížku bych doporučil každému kdo vnímá přesah života, kdo si prožil své rozcestí a vnímá svůj vnitřní hlas. Asi nejvíc mě zaujaly básně Aves Paseri, Brána, Miluju paradoxy, Probuzení. Fotografie jsou super podpůrný prostředek, zintenzivní vnímání, zapojení dalších „smyslů“. Hry: 4, 5, 6, 7, 9, 10 – jsem dělal, připomínám si je.
František Šindelka


CHCETE MÍT TAKÉ PŘI SOBĚ TAKOVÉHO POMOCNÍKA V NÁROČNÝCH DOBÁCH?

Snadné. :-)

 • E-kniha je v PDF formátu, ke čtení vám tedy stačí i počítač či smartphone. Je možné si ji i vytisknout (nastavení brožura) a listovat v ní, jako jsem to udělala já. A také spousta ostatních jejích čtenářů.
 • Po zaplacení vám automaticky přijde také druhý z oné speciální trojice – ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR, má osobní autentická zpověď. Inspirace pro vás, že tato mimoňská cesta může fungovat i vám.
 • Nový běh měsíčního online kurzu Mimoňská cesta do Jiného světa začíná už 20.6. 2022! Pozvánka vám také přistane v e-mailu.

 

Vnímat svět symbolicky a číst symbolické texty je něco, nač nejsme zvyklí. A proto tak často v životě bloudíme. Nevidíme pod povrch toho všeho, co prožíváme. Teď máte přiležitost využít k e-knize, kterou může být náročné číst, i tohoto průvodce. Stačí ho využít. :-) Online kurz vznikl už v roce 2016, jen pár týdnů po vydání e-knihy, právě jako váš pomocník při objevování symbolického neduálního jiného světa. Hodnota této e-knihy je ve své jedinečnosti nevyčíslitelná – není to jen tak nějaký ebook.

A cena? Cena je symbolická. :-)

CENA: 323 Kč

KOUPIT

Je to její minimální cena, pod kterou ji nemohu nikdy slevit. Proč?
Protože tahle knížka si žije vlastním životem. Skrze mě pouze spatřila světlo života. Ona sama si tuto cenu určila.  Taková ta knížka je. :-)

Chcete vědět, v čem spočívá symbolika ceny? Dvojka je tarotová karta Velekněžky, která předává moudrost našeho zdroje (podstaty). Byla to právě Velekněžka, která mi kdysi svou symbolikou ukázala cestu za dualitu. A trojka je karta Císařovny, tvořivé ženy. A byla to právě tvořivost, která mi začala skrze texty ukazovat cestu za trápení, které jsem kdy prožívala. 

CHCETE VĚDĚT NĚCO BLIŽŠÍHO O AUTORCE?

profesionální mimoňka, lektorka a inspirátorka :-)

 • Fotografie0654autorka dnes již několika ebooků a e-knih z neduálního Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného
 • průvodkyně na neduální cestě za smířením
 • lektorka čchi kungu stylu Orel v hnízdě. Učím studenty uvolnit se skrze pohyb, zklidnit mysl, naladit se na svou energii a posílit ji. A díky tomu cítit životní lehkost, ono plynutí (flow), ale i pevnou půdu pod nohama a vnitřní klid.
 • lektorka angličtiny nejen v jazykové škole, autorka angličtinářského  webu Radost z angličtiny. I skrze angličtinu pomáhám studentům objevovat hlubší radost ze života. A moc mě to baví!

Studovala jsem angličtinu, arabistiku a religionistiku. Tam mě zajímala právě neduální učení a spirituální rozvoj osobnosti. Jako překladatelka jsem se naučila vnímat jednotu za mnohostí konceptů (slov). A jako průvodkyně (Itálie, Egypt, Srí Lanka) ukazovat lidem něco nového.

Jednu hodinu mého času jako lektorky můžete získat za cca 400 Kč. Za tu dobu se zvládneme věnovat jen malinkaté výseči systému Orla v hnízdě nebo angličtiny. Zatímco za 323 Kč získáte minimálně celý měsíc i s hravými úkoly. :-)
CHCETE DO KNIHY NAHLÉDNOUT?

Přejete si ukázku, ať víte, do čeho jdete? Stačí si říct. :-)

Žít je umění milovat – ukázka

(Obsah a 2 kapitoly vám ráda pošlu e-mailem.)

Než začnete číst, poradím vám, abyste si zobrazení Adobe Reader (soubor je v PDF) nastavili na četbu 2 stránek zároveň. Je to důležité pro správné působení knihy! Fotografie by měla vždy doprovázet báseň!

 Co říkáte?  Také vás již tato jedinečná knížečka uchvátila? A chtěli byste si ji hned otevřít a vydat se s ní na tu mimoňskou cestu do Jiného světa? K umění milovat sebe, druhé i život? Takové, jaké jsou?

KLIKNĚTE SI NA NI A MÁTE JI MÍT. :-)

(A s ní také ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR a měsíčního průvodce po tomto Jiném světě v podobě online kurzu .)

Na Mimoňskou cestu vyrážíme společně už v pondělí 20.6.

Určitě by byla škoda tento online kurz propásnout. :-)

SAMOTNÝ KURZ JE ZDARMA A PŘIHLÁSIT SE DO NĚJ MŮŽETE UŽ DNES PRÁVĚ TADY