STROM ŠTĚSTÍ 2019 – čas na opravdovou změnu od kořenů

Postavit své štěstí na tom, co nebo koho získám, je jako postavit dům na pláži za odlivu. Moře Života ho s přílivem spláchne…

Už 6. rokem se vydám na cestu za nepodmíněným štěstím. Jestli i Vy máte odvahu se vydat na tuto mýtickou cestu do Jiného světa, jste vítáni. A ZDARMA :-) Ať už nejste spokojení s čímkoliv a sníte o čemkoliv, nejdřív se potřebujete osvobodit od toho, co Vás brzdí! Strom štěstí Vám během roku prozradí 50 způsobů, jak na to. Co takhle nechat tentokrát Život, ať Vám odhalí ty své plány, které s Vámi má? Půjdete místo honby za tím, co od života očekáváte, objevovat krásy světa neočekávaného???

Stačí se přihlásit

 

 


Proč se do ročního projektu Strom štěstí  přidat? 

 

Protože Život mě naučil, že tou nejkratší cestou ke splnění našich nejhlubších snů je vstoupit do světa nepodmíněného. Nic jiného a nikdo jiný nám štěstí nepřinese, protože nikde jinde opravdové štěstí neleží.

 • Pod nánosem událostí, objevíte tajemství, které právě Vám Život předkládá. Když budete jeho poselstvím věnovat každý den, každý týden, každý měsíc a každý rok pozornost, najdete i v těžkých životních zkouškách vnitřní sílu. Budete totiž vnímat smysl toho, co se děje – a to je, věřte, velký dar!
 • Na vlastní kůži zažijete, že Život s Vámi komunikuje a učí Vás. Že Vám zhmotňuje Vaše myšlenky.
 • Během roku projdete 50 témat – 50 odrazových můstků ke štěstí. Každý týden je věnován jednomu z nich. Budete zjišťovat, kde stojíte sami sobě zcela absurdně v cestě k životní svobodě, radosti a spokojenosti.
 • Společně se mnou se budete učit, jak se té opravdové svobodě, radosti a spokojenosti otevírat. Kde najít (sebe)jistotu a odvahu žít svůj život tak, aby Vám přinesl opravdové štěstí. Štěstí nepodmíněné ničím. I kdybyste prožívali svou noční můru, můžete navzdory všemu najít podobně jako já v uplynulých letech vnitřní klid. Jistotu, že I TOHLE zvládnete.

Někdy nemusíme mít, co jsme si vysnili. Když se svých snů a představ dokážeme vzdát, získáme něco, co bychom si ani ve snu nepředstavili, nebo bychom si o tom ani snít nedovolili. Jediné, co pro takový život potřebujeme, je naučit se otevřenosti, vnímavosti, svobodě, vyrovnanosti a odvaze.

Stačí se přihlásit

A pokud se s celým projektem chcete seznámit blíž v některém z živých seminářů tzv. 5 pokladů, které nám ono nepodmíněné štěstí přináší (svobodu, radost a lásku, vnitřní klid, spokojenost, odvahu a jistotu), podívejte se, jestli se v nejbližší době nepořádá nějaký živý seminář:

Živé semináře o harmonizaci 5 elementů

 

 


Co Vás v ročním projektu Strom štěstí  čeká? 

 • Každý týden dostanete krátký mail s tématem týdne
 • Přílohou mailu bude speciální týdenní plánovač, který si můžete vytisknout, a zapisovat si do něj své zážitky a poznatky. 
 • Inspiraci pro shrnutí toho, co Vám týden přinesl, najdete v druhé příloze – v mém vlastním týdenním shrnutí daného tématu z roku 2018
 • Projekt trvá 50 týdnů a je rozdělen do 5 cyklů, které na sebe vzájemně navazují a podporují se. Jednotlivé cykly odpovídají 5 elementům (energiím) čínské medicíny – DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV a VODA.
 • Každý cyklus harmonizuje jednu z energií a rozvíjí v 10 tématech jednu ze schopností potřebných k prožívání nepodmíněného štěstí – vnitřní svobodu, vnitřní radost a (sebe)lásku, vnitřní klid a vyrovnanost, odevzdanost a vnitřní spokojenost, odvahu a (sebe)jistotu a (sebe)důvěru.
 • Vaším jediným úkolem bude zaměřit pozornost na dané téma, nechat ho vstoupit do svého života, všímat si, jakým způsobem se projeví a to, co zažijete, si poznamenat.
 • K dispozici bude speciální FB skupina, kde budete moci sdílet své zkušenosti a postřehy. 
 • Týdenní mail i plánovač Vás navedou k tomu, čeho si všímat. Budou Vás každý týden inspirovat a budou tady jako připomínka jiného úhlu pohledu vždy, když budete mít tendenci nechat Váš život s Vámi bez užitku smýkat. Díky nim můžete ihned začít sledovat vzorce toho, co Vám v životě chybí a co vlastně hledáte, a kam Vás Život vede. A můžete ihned zaměřit svou pozornost na to, co Vám přináší radost a zač jste vděční. I to, jak sami zjistíte, Vám život promění k lepšímu. 

Tato podoba ročního projektu Strom štěstí je zcela ZDARMA. 

Rok 2019 tedy nebude pod Stromem štěstí o usilovném dosahování nějakých cílů, které by nám snad ten pocit štěstí měly přinést. Naším jediným cílem bude naučit se hravému umění žít. Těšit se ze života TEĎ A TADY, ne AŽ. A těšit se z něj i tam, kde by se druzí začali stresovat a bát. Naučit se číst poselství života jako znamení, kterými nás vede oním labyrintem do svého středu. Nezdržovat se snahou probít se skrz zdi za tím, co si myslíme, že potřebujeme, ani strachem z náročných úseků. A naplnění našich nejvnitřnějších snů, o kterých třeba ani nevíme, že je máme, přijde jednoho dne jako takový vedlejší produkt. Jako dar za Vaši otevřenost, spokojenost a odvahu. Tak přece to zrcadlo života funguje, ne? 

Tohle si nechci nechat ujít

(A třeba dorazíte i na nejbližší živý seminář na některé z témat STROM ŠTĚSTÍ. Přihlášky najdete ZDE.)

 


Chcete jít za nepodmíněným štěstím ještě hlouběji??

V roce 2019 máme oproti minulému roku k dispozici ještě hlubší studnici zkušeností a poznatků z práce s těmito 50 tématy. Už nebudeme muset pořád dokola opakovat tytéž chyby! V uplynulých 5 letech jsem totiž s tématy pracovala v ročních projektech Absurdistán I a II, Jahodový ráj, 5 pokladů v Jahodovém ráji a STROM ŠTĚSTÍ 2018 a díky tomu na mém blogu Žít je umění vznikla spousta článků, blogová inspirativní shrnutí týdne, měsíce i elementů a hlavně 5 ebooků o 5 elementech.

 • Všech 50 plánovačů je letos poprvé k dispozici jako speciální diář pro rok 2019

Koupit si ho můžete ZDE

Zjistila jsem, že není nad to mít všechny plánovače včetně prostoru pro shrnutí měsíců a elementů pohromadě v podobě speciálního diáře. Za 85 Kč budete moci mít barevnou PDF verzi i Vy. Můžete si jej vytisknout barevně, nebo černobíle a ukážu Vám, jak jednoduché je vytvořit si z těchto podkladů kroužkový diář sami. (Tento rok je ještě nenechám tisknout a vázat hromadně.)

 • Všech 5 elementů a všech 50 témat jsem v roce 2017 shrnula do 5 ebooků

Každý z ebooků si během roku budete mít možnost za menší poplatek zakoupit vždy, když se začneme věnovat danému elementu. Za zvýhodněnou cenu si samozřejmě budete mít možnost koupit všech 5 ebooků najednou.

 

 

 

 

 

 

 

Už se těším, až tyto texty v roce 2019 využiju naplno, protože jsem je psala hlavně sama pro sebe, aby mi pomáhaly si připomínat, kde hledat svobodu, radost, vyrovnanost a odvahu, když začnu ztrácet pevnou půdu pod nohama.  I Vy si díky projektu Strom štěstí můžete začít v roce 2019 tvořit tu svou vlastní pokladnici zkušeností a poznatků, abyste ty své chyby neopakovali stále dokola. Ale zatím můžete využít mé více jak 20 leté zkušenosti :-)  

Tohle si tedy FAKT nechci nechat ujít!

 


Co na projekt STROM ŠTĚSTÍ  říkají ti, kteří si ho již vyzkoušeli?

„Váš projekt Strom života je dle mého názoru úžasný nápad. Je pravdou, že jsem několik měsíců zápasila s tím, jak udržet všechny týdenní plánovače ve stejný čas na jednom místě.  A přišla jsem na to. Netisknu je. Koupila jsem si vázány zápisník a do něj si každý nově stažený plánovač opíši. Vzhledem k tomu, že mám ráda barvy, tak si s ním vyhraju i barevně. Je to pro mne takové mini zastavení v tom našem hektickém světě. A dalším bonusem jsou jednotlivá témata. Nevěřila bych, dokud jsem sama nezkusila, na co všechno člověk přijde, když se zaměří na jednu věc / téma. Nesmím zapomenout na fakt, co všechno jsem odhalila o sobě.”

Míla Hokufová

 

STROM ŠTĚSTÍ mne provázel celým rokem 2018 a jsem natěšená, co mi „přijde” se STROMEM ŠTĚSTÍ v novém roce. Každý týden v pondělí jsem si s radostí tiskla plánovač (později můj osobní deník), přečetla téma a chvíli se zamyslela. A pak se začala zamýšlet každý večer, kdy jsem se v hlavě procházela celým dnem. Někdy jsem se zaměřila na konkrétní téma, někdy jen rekapitulovala. A tak jsem se naučila se i několikrát denně zastavit a zpřítomnit se, uvědomit si, co je mi vlastní. Naučila jsem se pravidelně obracet dovnitř sama sebe a vědomě si připomínat a oceňovat, co je. A díky STROMU ŠTĚSTÍ jsem za každý den mohla v srdci i na papíře v plánovači poděkovat, ať byl jakýkoliv. Děkuji!”

Alena Michalčáková

 


Chcete vědět, s kým se to vlastně vydáváte na cestu?

Jmenuji se Zuzka Skotáková a v online světě se pohybuji pod přezdívkou Aves Passeri (ptáci zpěvní). Měla jsem na své cestě to ohromné štěstí, že se mi několikrát dostalo pomoci ve chvílích, kdy jsem to nejvíc potřebovala. Jsem za ni nesmírně vděčná.

„A proto je mým přáním předat Vám svými články, knihami a kurzy to nejvzácnější, co jsem se naučila. Otevřít Vám díky tomu netušené dimenze života. Spokojenějšího a naplněného vnitřním klidem.”

Můj příběh by vydal na několik románů – dobrodružných, cestovatelských, romantických, dramatických i filozofických. Spoustu toho najdete na blogu i v mých knížkách, které hodně čerpají ze života. Například jsem tam popsala, jaké to bylo ocitnout se v cizině stovky kilometrů od bydliště bez peněz, jídla i pití. A také tu nejsilnější jinosvětovou zkušenost, kterou jsem tam zažila.

Studovala jsem překladatelskou angličtinu, arabistiku a religionistiku. Jako doktorandka jsem se zabývala spirituálním vývojem, neduálními učeními, islámem a súfismem. Pracovala jsem jako průvodkyně (např. na Srí Lance), kde jsem se seznámila blíž s hinduismem a buddhismem. Ale nejbližší mi je neduální mystika, která spojuje a překračuje všechna náboženství, a nemám problém čerpat z pokladů křesťanství, učení Buddhy, nebo i vědy. V současné době pracuji jako lektorka Aj a čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě. A samozřejmě jsem blogerka a spisovatelka :-)

Nejsem psycholog ani kouč, nechci Vás vést ani poučovat. Mým cílem je pouze vzájemné sdílení a podpora. Chci Vám pouze ukázat zcela jiný úhel pohledu, než jaký nejspíš znáte, a cestu pod povrch každodenního dění. Zda a jak se po ní vydáte, je pouze na Vás. Nicméně musím Vás předem upozornit, že cesta ze nepodmíněným štěstím může být opravdu náročná! Neduální Jiný svět nepodmíněného a neočekávaného nám často nabourává naše zaběhané představy o tom, co je správné a co je špatné. Často nás nutí vzdávat se toho, co si myslíme, že potřebujeme, a jít tam, kam se bojíme jít. Cílem této cesty je totiž stav: „Nic nepotřebuji a ničeho se nebojím!” Jste na to připravení??

Ano, chci se k Tobě v roce 2019 přidat

 


Co bude, až se přihlásíte do ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ?

Po nutné GPDR byrokracii kvůli ochraně osobních údajů Vám začnou chodit pravidelné pondělní emaily, ve kterých se dozvíte vše potřebné. Výjimečně Vám napíši i jindy s nějakou důležitou informací, nebo abych Vás povzbudila či zjistila, jak se Vám v projektu daří (Vy mi psát ale můžete kdykoliv).

 • Začneme hned v lednu! A to prvními úvodními tématy elementu VODA a ZEMĚ. Ebooky daných elementů Vám nabídnu včas, abyste se mohli připravit na to, co Vás následující týdny čeká. (Začít ale můžete kdykoliv během průběhu roku.)
 • Jako první ebook ale dostanete k dispozici ebook elementu DŘEVORozhodněte se, jaký život chcete žít, protože na samotném počátku naší společné cesty je důležité vědět, co rozhoduje o tom, zda své štěstí najdete, nebo ne.
 • Rok 2019 bude rozdělen do čtyř 10 týdenních cyklů (jaro, léto, podzim, zima) – pro každý element jeden. Prostřední element ZEMĚ nás bude provázet celým rokem vždy v mezidobí (dojo) mezi jednotlivými elementy.
 • Během roku pořádám živé semináře o jednotlivých elementech STROMU ŠTĚSTÍ, a tématech, které nám do života vnášejí. Přihlášky najdete ZDE.

Doufám, že se na to, co zajímavého nám přinese roku 2019, těšíte už teď podobně jako já! 

Jasně! Jdu do toho taky!