STROM ŠTĚSTÍ 2020 – čas na opravdovou změnu od kořenů

Postavit své štěstí na tom, co, nebo koho získám, je jako postavit dům na pláži za odlivu. Moře Života ho s přílivem spláchne…

A tak se už 7. rokem vydávám na roční cestu za nepodmíněným štěstím. Štěstím, které vám nic a nikdo nemůže vzít. Jestli i vy máte odvahu se vydat na tuto mýtickou cestu do neduálního Jiného světa, jste vítáni. A ZDARMA :-) Ať už nejste spokojení s čímkoliv a sníte o čemkoliv, nejdřív se potřebujete osvobodit od toho, co vám stojí v cestě. Strom štěstí vám během roku prozradí 50 způsobů, jak na to. Každý týden jeden. A podpoří vás, abyste ty kroky i udělali :-)

Stačí se přihlásit

 

 


Proč se do ročního projektu Strom štěstí  přidat? 

 

Protože Život mě naučil, že tou nejkratší cestou ke splnění našich nejhlubších snů je vstoupit do neduálního světa nepodmíněného. Nic jiného nám štěstí nepřinese, protože nikde jinde opravdové štěstí neleží. Ale jen číst o tom všem nestačí! A právě proto také celý projekt vznikl – jako praktický průvodce. Praktický průvodce tím, jak si nenechat vzít svobodu, radost ze života a láskyplné vztahy, vnitřní klid a harmonii, spokojenost, odvahu, (sebe)důvěru a jistotu. Nikým a ničím. :-)

 • Pod nánosem událostí objevíte tajemství, které právě vám Život předkládá. Když budete jeho poselstvím věnovat každý den, každý týden, každý měsíc a každý rok pozornost, najdete i v těžkých životních zkouškách vnitřní sílu. Budete totiž vnímat smysl toho, co se děje – a to je, věřte, velký dar!
 • Na vlastní kůži zažijete, že Život s vámi komunikuje a učí Vás. Že Vám zhmotňuje vaše myšlenky. Během tohoto projektu je to velmi nápadné.
 • Během roku projdeme 50 témat – 50 odrazových můstků ke štěstí. Každý týden je věnován jednomu z nich. Budete zjišťovat, kde stojíte sami sobě zcela absurdně v cestě k životní svobodě, radosti a spokojenosti.
 • Témata jsou rozdělena do 5 okruhů podle 5 čínských elementů (DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV a VODA). Cílem jednotlivých témat je harmonizovat těchto 5 elementů / drahokamů v nás na úrovni emocí a mysli pomocí neduálního přístupu. Harmonický element dřeva v nás například probouzí vnitřní svobodu a pružnost, oheň nám vlévá do žil radost ze života apod. Celý projekt působí komplexně.
 • Společně se mnou se budete učit, jak se té opravdové svobodě, radosti a spokojenosti otevírat. Kde najít (sebe)jistotu a odvahu žít svůj život tak, aby vám přinesl opravdové štěstí. Štěstí nepodmíněné ničím. I kdybyste prožívali svou noční můru, můžete navzdory všemu najít vnitřní klid. Podobně jako já v uplynulých letech. A jistotu, že I TOHLE zvládnete.

Někdy nemusíme mít, co jsme si vysnili. Když se svých snů a představ dokážeme vzdát, získáme něco, co bychom si ani ve snu nepředstavili, nebo bychom si o tom ani snít nedovolili. Jediné, co pro takový život potřebujeme, je naučit se otevřenosti, vnímavosti, svobodě, vyrovnanosti a odvaze.

Chci se do ročního projektu přihlásit

 

Co vás v ročním projektu Strom štěstí  čeká? 

 • Každý týden dostanete krátký mail s tématem týdne
 • Přílohou mailu bude speciální týdenní plánovač, který si můžete vytisknout, a zapisovat si do něj své zážitky a poznatky. 
 • Inspiraci pro shrnutí toho, co vám týden přinesl, najdete v druhé příloze – v mém vlastním týdenním shrnutí daného tématu z roku 2018
 • Projekt trvá 50 týdnů a je rozdělen do 5 cyklů, které na sebe vzájemně navazují a podporují se. Jednotlivé cykly odpovídají 5 elementům (energiím) čínské medicíny – DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV a VODA.
 • Každý cyklus harmonizuje jednu z energií a rozvíjí v 10 tématech jednu ze schopností potřebných k prožívání nepodmíněného štěstí – vnitřní svobodu, vnitřní radost a (sebe)lásku, vnitřní klid a vyrovnanost, odevzdanost a vnitřní spokojenost, odvahu a (sebe)jistotu a (sebe)důvěru.
 • Vaším jediným úkolem bude zaměřit pozornost na dané téma, nechat ho vstoupit do svého života, všímat si, jakým způsobem se projeví a to, co zažijete, si poznamenat. Snadné, že? :-)
 • Týdenní mail i plánovač vás navedou k tomu, čeho si všímat. Budou vás každý týden inspirovat a budou tady jako připomínka jiného úhlu pohledu vždy, když budete mít tendenci nechat váš život s Vámi bez užitku smýkat. Díky nim můžete ihned začít sledovat vzorce toho, co vám v životě chybí a co vlastně hledáte, a kam vás Život vede. A můžete ihned zaměřit svou pozornost na to, co vám přináší radost a zač jste vděční. I to, jak sami zjistíte, vám život promění k lepšímu.

Tato podoba ročního projektu Strom štěstí je zcela ZDARMA. 

Rok 2020 tedy nebude pod Stromem štěstí o usilovném dosahování nějakých cílů, které by nám snad ten pocit štěstí měly přinést. Naším jediným cílem bude naučit se hravému umění žít :-) Těšit se ze života TEĎ A TADY, ne AŽ. A těšit se z něj i tam, kde by se druzí začali stresovat a bát. Naučit se číst poselství života jako znamení, kterými nás vede oním labyrintem do svého středu. Tam, kde se naplní všechna naše přání. V tom neduálním prostoru. 

To mě zajímá

 

Chcete jít za tím nepodmíněným štěstím ještě hlouběji??

V roce 2020 máme oproti minulému roku k dispozici ještě hlubší studnici zkušeností a poznatků z práce s těmito 50 tématy. V uplynulých 6 letech jsem s nimi totiž pracovala v několika ročních projektech – Absurdistán I a II, Jahodový ráj, 5 pokladů v Jahodovém ráji a STROM ŠTĚSTÍ 2018  a 2019. Díky tomu na mém blogu Žít je umění už vznikla spousta článků, blogová inspirativní shrnutí týdne, měsíce i elementů.

Ale hlavně máme letos k dispozici:

 • 5 ebooků o 5 elementech (viz níže) – které je možné koupit jednotlivě po 55 Kč, nebo za zvýhodněnou cenu všech 5 dílů najednou. Ebooky zpracovávají 10 témat týdne jednotlivých elementů, takže budete lépe rozumět tomu, jak je harmonizovat na úrovni emocí a mysli.
 • Letos podruhé máme k dispozici všech 50 plánovačů jako speciální diář pro rok 2020
 • A letos poprvé dostanete jako DÁREK DO ZAČÁTKU sérii 50 absurdních hříček DEVATENÁCTKA o 50 způsobech, jak si absurdně šlapeme po štěstí :-)

 

 

 

 

 

 

 

Stačí se přihlásit

 


Co na projekt STROM ŠTĚSTÍ  říkají ti, kteří si ho již vyzkoušeli?

„Váš projekt Strom života je dle mého názoru úžasný nápad. Je pravdou, že jsem několik měsíců zápasila s tím, jak udržet všechny týdenní plánovače ve stejný čas na jednom místě.  A přišla jsem na to. Netisknu je. Koupila jsem si vázány zápisník a do něj si každý nově stažený plánovač opíši. Vzhledem k tomu, že mám ráda barvy, tak si s ním vyhraju i barevně. Je to pro mne takové mini zastavení v tom našem hektickém světě. A dalším bonusem jsou jednotlivá témata. Nevěřila bych, dokud jsem sama nezkusila, na co všechno člověk přijde, když se zaměří na jednu věc / téma. Nesmím zapomenout na fakt, co všechno jsem odhalila o sobě.”

Míla Hokufová

 

STROM ŠTĚSTÍ mne provázel celým rokem 2018 a jsem natěšená, co mi „přijde” se STROMEM ŠTĚSTÍ v novém roce. Každý týden v pondělí jsem si s radostí tiskla plánovač (později můj osobní deník), přečetla téma a chvíli se zamyslela. A pak se začala zamýšlet každý večer, kdy jsem se v hlavě procházela celým dnem. Někdy jsem se zaměřila na konkrétní téma, někdy jen rekapitulovala. A tak jsem se naučila se i několikrát denně zastavit a zpřítomnit se, uvědomit si, co je mi vlastní. Naučila jsem se pravidelně obracet dovnitř sama sebe a vědomě si připomínat a oceňovat, co je. A díky STROMU ŠTĚSTÍ jsem za každý den mohla v srdci i na papíře v plánovači poděkovat, ať byl jakýkoliv. Děkuji!”

Alena Michalčáková

 


Chcete vědět, s kým se to vlastně vydáváte na cestu?

Jmenuji se Zuzka Skotáková a v online světě se pohybuji pod přezdívkou Aves Passeri (ptáci zpěvní). Měla jsem na své cestě to ohromné štěstí, že se mi několikrát dostalo pomoci ve chvílích, kdy jsem to nejvíc potřebovala. Jsem za ni nesmírně vděčná.

„A proto je mým přáním šířit tu pomoc dál a předat vám svými články, knihami a kurzy to nejvzácnější, co jsem se naučila. Otevřít vám díky tomu netušené dimenze života. Spokojenějšího a naplněného vnitřním klidem.”

Můj příběh by vydal na několik románů – dobrodružných, cestovatelských, romantických, dramatických i filozofických. Spoustu toho najdete na blogu i v mých knížkách, které hodně čerpají ze života. Ten je totiž tím nejlepším učitelem – pro mě, i pro vás :-) Stačí vědět, jak jej číst.

Ve světě existuje spousta nejrůznějších způsobů, jak chápat život a šťastně jej žít. Různé kultury a náboženství mě vždy fascinovaly. Na VŠ jsem studovala překladatelskou angličtinu, arabistiku a religionistiku. Jako doktorandka jsem se zabývala spirituálním vývojem, neduálními učeními, islámem a súfismem. Pracovala jsem jako průvodkyně (např. na Srí Lance), kde jsem se seznámila blíž s hinduismem a buddhismem. V současné době se věnuji čínštině, taoismu a četbě Tao-te-ťingu. Nejbližší mi je neduální mystika, která spojuje a překračuje všechna náboženství, ale nemám problém čerpat z pokladů křesťanství, učení Buddhy, nebo i vědy. V současné době pracuji jako lektorka Aj a čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě. A samozřejmě jsem blogerka a spisovatelka :-)

Ano, chci se k Tobě v roce 2020 přidat

 


Co bude, až se přihlásíte do ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ?

Po nutné GPDR byrokracii kvůli ochraně osobních údajů Vám začnou chodit pravidelné pondělní emaily, ve kterých se dozvíte vše potřebné. Výjimečně Vám napíši i jindy s nějakou důležitou informací, nebo abych Vás povzbudila či zjistila, jak se Vám v projektu daří (Vy mi psát ale můžete kdykoliv).

 • Začneme hned v 13.1. 2020! A to prvními úvodními tématy elementu VODA a ZEMĚ. Ebooky daných elementů Vám nabídnu včas, abyste se mohli připravit na to, co Vás následující týdny čeká. (Začít ale můžete kdykoliv během průběhu roku.)
 • Jako první ebook ale dostanete k dispozici ebook elementu DŘEVORozhodněte se, jaký život chcete žít, protože na samotném počátku naší společné cesty je důležité vědět, co rozhoduje o tom, zda své štěstí najdete, nebo ne.
 • Rok 2020 bude rozdělen do čtyř 10 týdenních cyklů (jaro, léto, podzim, zima) – pro každý element jeden. Prostřední element ZEMĚ nás bude provázet celým rokem vždy v mezidobí (dojo) mezi jednotlivými elementy.

Doufám, že se na to, co zajímavého nám přinese roku 2020, těšíte už teď podobně jako já! 

Jasně! Jdu do toho taky!