Už jste si vyzkoušeli čchi kung Orel v hnízdě? Cvičí se i v Brně…

čchi kung Orel v hnízdě

 Čchi kung Orel v hnízdě = naučte se zacházet se svou energií a přestaňte se stresovat

Po letní přestávce už zase pravidelně cvičíme! Vybírat si můžete z lekcí podle své pokročilosti. Kurzy s Pavlem začínají 12.9., mé kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé začínají o týden později,  20.9, respektive 21.9. Z důvodu omezené kapacity je ale potřeba si místo rezervovat

 

Čchi kungové úterky pro pokročilé nejen s Pavlem

Úterý 17.00-19.30, Střední zdravotnická škola Merhautova (u zastávky Jugoslávská)

doporučuje se alespoň znalost sestavy z online kurzu Orla v hnízdě

 

Mírně pokročilí

Čtvrtek 17:15-18.45, centrum Osvoboď se (naproti Vojenské nemocnici)

 

Pouze úplní začátečníci

 Středa 17.30 – 19.00, Střední zdravotnická škola Lipová (u Výstaviště)

MÁTE ZÁKLADY ORLA? NA PAVLOVY ÚTERKY SE MŮŽETE HLÁSIT ZDE

CHCETE SI ČCHI KUNG VE STYLU ORLA V HNÍZDĚ VYZKOUŠET – VÍCE INFO A PŘIHLÁŠKU NAJDETE ZDE 

 

Bližší informace najdete v sekci KDY A KDE CVIČÍME níže. Těším se na Vás a na to, že budu mít možnost Vás provést cvičením, které mě osobně fascinuje a po mnoha stránkách naplňuje. Proč mi přijde tak unikátní? Co to vlastně čchi kung je? Co všechno Vám může dát? A jak takové cvičení vypadá? A kdo jsem vlastně já? Odpovědi na tyto otázky snad najdete v článku níže. Pokud nenajdete něco, co vás ještě také zajímá, napište mi, ráda Vám odpovím. 

 Čím je čchi kung Orel v hnízdě unikátní?

Čchi kung? Zní to zvláštně a cizokrajně, že? A přitom nejde o nic jiného než o umění žít uvolněně (bez stresu a zbytečných starostí), plní energie a najít vnitřní sílu čelit modernímu životu tak, abychom se zbytečně netrápili ani psychicky, ani fyzicky. A všichni už víme, že mohou nastat chvíle, kdy je to obzlášť potřeba umět, že? Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je čchi kung pro moderního člověka vycházející z východních učení, ale vytvořený na Západě mistrem pocházejícím z Velké Británie.

Co mě na Orlovi v hnízdě tak fascinuje, že jsem si po 20 letech hledání té své cesty nakonec našla Orla, kterého cvičím a dnes už i učím?

 • Mistr Ješe Gyatso, photo: orelvhnizde.cz

  neuvěřitelně uklidňuje
  (to byla má první zkušenost s Orlem jako matka téměř dvouleté dcery)

 • nabíjí
  (dnes mám mnohem menší potřebu spánku než kdy předtím)
 • jde o víc než o pouhé cvičení, posilování nebo protahování – uvolňuje
  (součástí Orla je i protahování a cvičení např. na páteř, ale nejde jen o to; Orel navíc posiluje i vůli a naši energetickou kapacitu, nejen svaly)
 • nekončí za dveřmi tělocvičny
  (smyslem orlího čchi kungu je pomoci nám v každodenním životě)
 • je komplexní a proto efektivní
  (3 pilíře Orla jsou práce s tělem, energií i myslí a tyto 3 pilíře se vzájemně podporují)
 • je svobodný
  (sami si určujete rychlost postupu i směr vývoje, někdo se třeba zaměří víc na práci s tělem, někdo zase s myslí či energií a hlavně nikdo Vás nepřezkušuje a neurčuje Vám úroveň, do které patříte :-). Jdete prostě tam, na co se cítíte.)
 • má svůj vývoj
  (necvičíte jednu sestavu pořád dokola, je vždy, kam se vyvíjet dál, a co se učit; i sám mistr a jeho instruktoři totiž celý systém dál rozpracovávají a prohlubují, aby studenti měli širokou škálu nástrojů, se kterými mohou pracovat na tom, co potřebují)
 • neklouže jen po líbivém povrchu, ale jde do hloubky
  (při cvičení Vám nezbude než se vyrovnat s tím, jak na tom právě po stránce těla, energie či mysli jste, což někdy nemusí být příjemné poznání, ale stojí to za to :-))
 • je to přátelské
  (nikdo si na nic nehraje, mistr není žádný guru, ale rád si s námi zajde do baru, a instruktoři mají za úkol Vám prostě jen pomoci najít si tu svou vlastní cestu)

 

Chcete se o čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě dozvědět ještě něco víc? 

V tom případě Vám doporučuji další 2 stránky:

 1. K čemu je ten čchi kung vlastně dobrý? 
 2. Co je to vlastně ten čchi kung? 

Nebo sérii: Čchi kung, co, proč a jak – orlí zápisky.

Před více jak 20 lety jsem začala zkoušet různé čchi kungy, ale Orel v hnízdě cvičím již 15 let! A již několik let na svém blogu píšu články o všem, co mi Orel dal, čím mě překvapil, pobavil, i co mi vzal. Najdete tam článek i z mých instruktorských zkoušek. :-) Pojďte nahlédnout do mých autentických zkušeností, můj blog je jich plný. :-)

 • Na prvním odkaze najdete souhrnný tématický přehled mých zkušeností s Orlem.
 • Na druhém odkaze se dočtete, jak takové cvičení vypadá, a co všechno se na orlím čchi kungu můžete naučit. Najdete tam i video z přednášky našeho hlavní instruktora Pavla Simona o tom, proč lidé Orla v hnízdě vůbec cvičí.

Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je vhodný pro každého, kdo se chce ve shonu svého života na chvíli zastavit nebo zvolnit a poznat lépe sám sebe a svůj potenciál.

Někdy to není snadné, protože jsme zvyklí pospíchat a raději nevnímat to, co brání rozvoji našeho potenciálu. Naše energie může být na začátku slabá a možná nejsme úplně v kontaktu s vlastním tělem a nemáme pod kontrolou ani tělo, ani mysl. Ale když tyto úvodní překážky překonáme, uvolníme se a svou energii posílíme, bude se nám v životě dařit mnohem lépe.

 

Rádi byste si čchi kung ve stylu Orel v hnízdě vyzkoušeli na vlastní kůži??

NEBRŇÁCI
Mohou zabrousit přímo na stránky Bodhidharmy- Orla v hnízdě. Tam najdete informace o cvičení mimo Brno. Pokud mezi městy nenajdete nic poblíž, nevadí.  Několikrát do roka se konají víkendové semináře (i online). Můžete jet i na retreat přímo britského mistra Orla v hnízdě. Termíny a témata seminářů najdete na novém webu Orla v hnízdě. Můžete se tam přihlásit i do online kurzu úvodních pohybů a postojů.

 

LIDÉ Z BRNA A OKOLÍ
Mohou vyzkoušet některou z lekcí pro začátečníky, které vedu já. :-)

KDE A KDY CVIČÍME? 

 

A kdo Vás bude uměním zacházet se svou energií provázet?

Jmenuji se Zuzka Skotáková a kromě orlího čchi kungu učím v jazykové škole angličtinu (www.radostzanglictiny.wordpress.com),  snad všechny generace. Pracovala jsem kdysi jako průvodkyně,  kromě angličtiny jsem studovala i arabistiku a religionistiku a psala práce o spirituálním  vývoji, pojetí důvěry v sunnitském islámu a také o neduálních učeních.

Nakonec jsem se našla jako průvodkyně po jiných světech – ať již toho anglického, nebo čchi kungového či neduálního.

Kupodivu totiž spolu úzce souvisí.  Rozhodla jsem se sdílet svou cestu a předávat to, co se na ní učím, s přáním, aby mé zkušenosti byly inspirací pro další a majákem v temnotách.

Píšu o tom, jak se mi daří/nedaří zapojovat neduální vnímání do svého vlastního života a nacházet tak důvěru v Život a s ní i životní spokojenost a vnitřní sílu ustát cokoliv, s čím se v životě setkávám. A orlí čchi kung je mi v tom velkou pomocí.

Jestli Vás toto širší téma zajímá, ráda vás s neduálním Jiným světem seznámím. Kromě článků na blogu čas od času otevírám i Mimoňský kurz zdarma nebo Mimoňský Speciál „Jak se s tím mám smířit?.“


Zaujal Vás čchi kung ve stylu Orel v hnízdě? 

NAPIŠTE MI

Přihlaste se. Nebo se ptejte.
Ráda Vám odpovím na případné zvídavé otázky :-)

 

Těším se na Vás. Ať již v Brně jako instruktorka, nebo na nějakém z víkendových seminářů jako jedna z dalších studentů. Člověk se má totiž stále co učit. Jak se říká: „Cesta je cíl”. :-) Přeji Vám, ať ta Vaše Vás vede k vnitřnímu, nepodmíněnému štěstí z toho tak trochu Jiného světa.