Už jste si vyzkoušeli čchi kung Orel v hnízdě? Cvičí se i v Brně…

čchi kung Orel v hnízdě

 Čchi kung Orel v hnízdě = naučte se zacházet se svou energií a přestaňte se stresovat

Už zase po delší době pravidelně cvičíme! A nejen v menší skupince pro pokročilejší, ale znovu otevíráme i větší lekce. Místo se najde už i pro úplné začátečníky, kteří si chtějí orlí čchi kung vyzkoušet. Do Brna se s lekcemi vrací i hlavní instruktor Orla v hnízdě – Pavel Simon. Vřele doporučuji toho využít. Vzhledem k omezené kapacitě je ve všech kurzech nutná rezervace. Vybírat si můžete z několika časů a míst. 

 

Čchi kungové úterky pro pokročilé nejen s Pavlem – Úterý 17.00-19.30, Střední zdravotnická škola Merhautova (u zastávky Jugoslávská)

Pouze úplní začátečníci – Středa 17.30 – 19.00, Střední zdravotnická škola Lipová (u Výstaviště)

Mírně pokročilí – Čtvrtek 17:15-18.45, centrum Osvoboď se (naproti Vojenské nemocnici)


Kurz s Pavlem (Honzou a se mnou) začíná v úterý 14.2. 2023

Středeční a čtvrteční kurzy začínají až  15.2, respektive 9.2. 2023

 

ČÍM JE LETOŠNÍ CVIČENÍ UNIKÁTNÍ A PROČ STOJÍ ZA TO DO NĚJ NASKOČIT PRÁVĚ LETOS? 

 • Úterky opět vede Pavel Simon, hlavní instruktor Orla v hnízdě, a úplně jinak než dosud.

Je vidět, že za dva covidové roky se Pavel ve vlastní praxi posunul, naučil se spoustu nových praxí, které nám teď předává. Bude se mimo jiné rozvíjet kvalita naslouchání (ťing), která lépe propojí mysl a tělo a přispívá k vyšší tvorbě čchi, nebo praxe tao jin (speciální protahování) pro otevření těla a drah v něm. Během minulého pololetí jsme s tím začali a cvičení dostalo výrazně jiný prožitek. :-)

MÁTE ZÁKLADY ORLA? NA PAVLOVY ÚTERKY SE MŮŽETE HLÁSIT ZDE

 

Chcete se nejdřív naučit ZÁKLADY orlího čchi kungu?

Ráda vás je naučím osobně. :-)

 • Klasický začátečnický kurz povedu opět ve středu na Lipové

Máme půl roku na to, abyste se seznámili se základními pilíři čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě:

 • s pohybovou sestavou, která vás naučí, jak se dokonale uvolnit a neplýtvat zbytečně energií.
 • s postoji, které vám dodají energii, abyste už večer nepadali únavou.
 • s meditací bdělé pozornosti, která vás postupně naučí stát se pánem/paní své mysli.

(a spoustu dalších praxí, abyste se cítili fyzicky i psychicky dobře a žilo se vám výrazně líp)

 • Čtvrteční kurz je tentokrát pouze pro malou skupinku, která většinu základních praxí už umí. Kapacita je zde pouhých 5 lidí! Kurz je plný, nicméně můžete se informovat, občas někdo nemůže přijít. :-)

(I já jako instruktorka během covidových let trochu povyrostla, protože jsem pod vedením Pavla a jeho ženy Alice absolvovala celoroční instruktorský kurz a díky němu vás mohu učit ještě další spoustu praxí, které můj původní certifikát nezahrnoval. :-) A letos už na instruktorském kurzu také učím. :-))

* * *

Jako vždy začínáme úvodními třemi hodinami O TŘECH PILÍŘÍCH ORLA V HNÍZDĚ.

(Cena 600 Kč).

Čchi kung si tak můžete vyzkoušet.

A pak uvidíte, jestli vás chytne a budete chtít pokračovat… 

* * *

CHCI SE PŘIHLÁSIT DO KURZU ČCHI KUNGU

Bližší informace o kurzu najdete v sekci KDY A KDE CVIČÍME níže. Těším se na Vás a na to, že budu mít možnost Vás provést cvičením, které mě osobně fascinuje a po mnoha stránkách naplňuje. Proč mi přijde tak unikátní? Co to vlastně čchi kung je? Co všechno Vám může dát? A jak takové cvičení vypadá? A kdo jsem vlastně já? Odpovědi na tyto otázky snad najdete v článku níže. Pokud nenajdete něco, co vás ještě také zajímá, napište mi, ráda Vám odpovím. 

 Čím je čchi kung Orel v hnízdě unikátní?

Čchi kung? Zní to zvláštně a cizokrajně, že? A přitom nejde o nic jiného než o umění žít uvolněně (bez stresu a zbytečných starostí), plní energie a najít vnitřní sílu čelit modernímu životu tak, abychom se zbytečně netrápili ani psychicky, ani fyzicky. A všichni už víme, že mohou nastat chvíle, kdy je to obzlášť potřeba umět, že? Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je čchi kung pro moderního člověka vycházející z východních učení, ale vytvořený na Západě mistrem pocházejícím z Velké Británie.

Co mě na Orlovi v hnízdě tak fascinuje, že jsem si po 20 letech hledání té své cesty nakonec našla Orla, kterého cvičím a dnes už i učím?

 • Mistr Ješe Gyatso, photo: orelvhnizde.cz

  neuvěřitelně uklidňuje
  (to byla má první zkušenost s Orlem jako matka téměř dvouleté dcery)

 • nabíjí
  (dnes mám mnohem menší potřebu spánku než kdy předtím)
 • jde o víc než o pouhé cvičení, posilování nebo protahování – uvolňuje
  (součástí Orla je i protahování a cvičení např. na páteř, ale nejde jen o to; Orel navíc posiluje i vůli a naši energetickou kapacitu, nejen svaly)
 • nekončí za dveřmi tělocvičny
  (smyslem orlího čchi kungu je pomoci nám v každodenním životě)
 • je komplexní a proto efektivní
  (3 pilíře Orla jsou práce s tělem, energií i myslí a tyto 3 pilíře se vzájemně podporují)
 • je svobodný
  (sami si určujete rychlost postupu i směr vývoje, někdo se třeba zaměří víc na práci s tělem, někdo zase s myslí či energií a hlavně nikdo Vás nepřezkušuje a neurčuje Vám úroveň, do které patříte :-). Jdete prostě tam, na co se cítíte.)
 • má svůj vývoj
  (necvičíte jednu sestavu pořád dokola, je vždy, kam se vyvíjet dál, a co se učit; i sám mistr a jeho instruktoři totiž celý systém dál rozpracovávají a prohlubují, aby studenti měli širokou škálu nástrojů, se kterými mohou pracovat na tom, co potřebují)
 • neklouže jen po líbivém povrchu, ale jde do hloubky
  (při cvičení Vám nezbude než se vyrovnat s tím, jak na tom právě po stránce těla, energie či mysli jste, což někdy nemusí být příjemné poznání, ale stojí to za to :-))
 • je to přátelské
  (nikdo si na nic nehraje, mistr není žádný guru, ale rád si s námi zajde do baru, a instruktoři mají za úkol Vám prostě jen pomoci najít si tu svou vlastní cestu)

 

Chcete se o čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě dozvědět ještě něco víc? 

V tom případě Vám doporučuji další 2 stránky:

 1. K čemu je ten čchi kung vlastně dobrý? 
 2. Co je to vlastně ten čchi kung? 

Nebo sérii: Čchi kung, co, proč a jak – orlí zápisky.

Před více jak 13 lety jsem začala zkoušet různé čchi kungy, ale Orel v hnízdě cvičím již 10 let! A již několik let na svém blogu píšu články o všem, co mi Orel dal, čím mě překvapil, pobavil, i co mi vzal. Najdete tam článek i z mých instruktorských zkoušek. :-) Pojďte nahlédnout do mých autentických zkušeností, můj blog je jich plný. :-)

 • Na prvním odkaze najdete souhrnný tématický přehled mých zkušeností s Orlem.
 • Na druhém odkaze se dočtete, jak takové cvičení vypadá, a co všechno se na orlím čchi kungu můžete naučit. Najdete tam i video z přednášky našeho hlavní instruktora Pavla Simona o tom, proč lidé Orla v hnízdě vůbec cvičí.

Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je vhodný pro každého, kdo se chce ve shonu svého života na chvíli zastavit nebo zvolnit a poznat lépe sám sebe a svůj potenciál.

Někdy to není snadné, protože jsme zvyklí pospíchat a raději nevnímat to, co brání rozvoji našeho potenciálu. Naše energie může být na začátku slabá a možná nejsme úplně v kontaktu s vlastním tělem a nemáme pod kontrolou ani tělo, ani mysl. Ale když tyto úvodní překážky překonáme, uvolníme se a svou energii posílíme, bude se nám v životě dařit mnohem lépe.

 

Rádi byste si čchi kung ve stylu Orel v hnízdě vyzkoušeli na vlastní kůži??

NEBRŇÁCI
Mohou zabrousit přímo na stránky Bodhidharmy- Orla v hnízdě, pod jejíž hlavičkou cvičím. Tam najdete informace o cvičení mimo Brno. Pokud mezi městy nenajdete nic poblíž, nevadí.  Několikrát do roka se konají víkendové semináře (i online). A plánuje se i reatreat přímo britského mistra Orla v hnízdě. Termíny a témata seminářů najdete na novém webu Orla v hnízdě. Můžete se tam přihlásit i do online kurzu úvodních pohybů a postojů.

 

LIDÉ Z BRNA A OKOLÍ
Mohou vyzkoušet některou z lekcí pro začátečníky, které vedu já. :-)

KDE A KDY CVIČÍME? 

 

A kdo Vás bude uměním zacházet se svou energií provázet?

Jmenuji se Zuzka Skotáková a kromě orlího čchi kungu učím v jazykové škole angličtinu (www.radostzanglictiny.cz),  snad všechny generace. Pracovala jsem kdysi jako průvodkyně,  kromě angličtiny jsem studovala i arabistiku a religionistiku a psala práce o spirituálním  vývoji, pojetí důvěry v sunnitském islámu a také o neduálních učeních.

Nakonec jsem se našla jako průvodkyně po jiných světech – ať již toho anglického, nebo čchi kungového či neduálního.

Kupodivu totiž spolu úzce souvisí.  Rozhodla jsem se sdílet svou cestu a předávat to, co se na ní učím, s přáním, aby mé zkušenosti byly inspirací pro další a majákem v temnotách.

Píšu o tom, jak se mi daří/nedaří zapojovat neduální vnímání do svého vlastního života a nacházet tak důvěru v Život a s ní i životní spokojenost a vnitřní sílu ustát cokoliv, s čím se v životě setkávám. A orlí čchi kung je mi v tom velkou pomocí.

Jestli Vás toto širší téma zajímá, ráda vás s neduálním Jiným světem seznámím. Kromě článků na blogu čas od času otevírám i Mimoňský kurz zdarma nebo Mimoňský Speciál „Jak se s tím mám smířit?.“


Zaujal Vás čchi kung ve stylu Orel v hnízdě? 

NAPIŠTE MI

Přihlaste se. Nebo se ptejte.
Ráda Vám odpovím na případné zvídavé otázky :-)

 

Těším se na Vás. Ať již v Brně jako instruktorka, nebo na nějakém z víkendových seminářů jako jedna z dalších studentů. Člověk se má totiž stále co učit. Jak se říká: „Cesta je cíl”. :-) Přeji Vám, ať ta Vaše Vás vede k vnitřnímu, nepodmíněnému štěstí z toho tak trochu Jiného světa.