Čchi kung? Zní to zvláštně a cizokrajně, že?

A přitom nejde o nic jiného než o umění žít uvolněně (bez stresu a zbytečných starostí), plní energie a najít vnitřní sílu čelit modernímu životu tak, abychom se zbytečně netrápili ani psychicky, ani fyzicky.

A všichni už víme, že mohou nastat chvíle, kdy je obzlášť potřeba něco takového umět, že?

Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je čchi kung pro moderního člověka, který nemá tolik času jako mistři trénující x hodin denně, který ale z východních učení samozřejmě vychází. Vytvořil jej mistr Ješe Gyatso pocházející z Velké Británie a do České republiky ho přinesl jeho žák Pavel Simon už v 90. letech.

 

CO MĚ NA ČCHI KUNG VE STYLU OREL V HNÍZDĚ TAK FASCINUJE?

A natolik, že po 20 letech hledání té své cesty, jsem nakonec našla ten nejdůležitější a nejpřínosnější základ právě v něm? Že ho už 15 let cvičím (!) a 10 let učím?? I na intruktorském kurzu pro budoucí učitele?? Začala jsem kdysi čchi kungem 5 elementů, ale Orel v hnízdě mi dal všechno, co jsem hledala. A dokonce i víc, než jsem si kdy představovala.

KLID – ENERGIE – POHODA

 • neuvěřitelně uklidňuje
  (to byla má první zkušenost s Orlem jako matka téměř dvouleté dcery)
 • nabíjí
  (dnes mám mnohem menší potřebu spánku než kdy přetím a vím, co dělat, když mi energie dochází)
 • jde o víc než o pouhé cvičení, posilování nebo protahování – uvolňuje
  (součástí Orla je i protahování a cvičení např. na páteř, ale nejde jen o to; Orlí čchi kung navíc posiluje i vůli a naši energetickou kapacitu, nejen svaly)

PRAKTICKÝ – SVOBODNÝ – BOHATÝ

 • nekončí za dveřmi tělocvičny
  (smyslem Orla je pomoci nám v každodenním životě)
 • je komplexní, a proto efektivní
  (3 pilíře Orla jsou práce s tělem, energií i myslí a tyto 3 pilíře se vzájemně podporují)
 • je svobodný
  (sami si určujete rychlost postupu i směr vývoje, někdo se třeba zaměří víc na práci s tělem, někdo zase s myslí či energií a hlavně nikdo vás nepřezkušuje a neurčuje vám úroveň, do které patříte. :-). Jdete prostě tam, kam chcete.)
 • má svůj vývoj
  (necvičíte jednu sestavu pořád dokola, je vždy, kam se vyvíjet dál, a co se učit; i sám mistr a jeho instruktoři totiž celý systém dál rozpracovávají a prohlubují, aby studenti měli širokou škálu nástrojů, se kterými mohou pracovat na tom, co potřebují)

JEMNĚ HLUBOKÝ – PŘÁTELSKÝ

 • neklouže jen po líbivém povrchu, ale jde do hloubky
  (při cvičení vám nezbude než se vyrovnat s tím, jak na tom právě po stránce těla, energie či mysli jste, což někdy nemusí být příjemné poznání, ale rozhodně to stojí za to :-))
 • je přátelský
  (nikdo si na nic nehraje, mistr není žádný guru, ale rád si s námi zajde do baru, a instruktoři mají za úkol vám prostě jen pomoci najít si tu svou vlastní cestu)

 

MÁTE NĚJAKÉ OTÁZKY? ZAJÍMÁ VÁS VÍC?

Napište mi… 

 

CHCETE SI PŘIJÍT ZACVIČIT? REZERVUJTE SI PŘEDEM, PROSÍM, MÍSTO

 Rezervujte si místo…

(Čchi kung pro začátečníky cvičíme ve středu od 17.30, nebo v pátek od 9.30;

po dohodně je možný i úterní nebo čtvrteční termín)