Šťastný život v paradoxu…

… je něco prostě nepředstavitelného :-) Ale právě v paradoxu ten šťastný život leží. Tam, kde svému štěstí neklademe vůbec žádné podmínky. Obvykle žijeme v černobílém světě. Ten si představit umíme velmi dobře. Buď je to dobré, nebo špatné. Buď je to náš přítel, nebo nepřítel. Buď uděláme A, nebo B.

Ano, když máme štěstí, někdy si všimneme, že svět má víc barev. Alespoň šedivou :-) Začneme vnímat, jak komplexní a neuchopitelné je to, co jsme si předtím mysleli, že je tak jasné. Ale spojit A a B v jedno?? Neříct si, že budu šťastný jen když zažiju A (to dobré přeci) a vyhnu se B (tomu špatnému) ??

Projít branou paradoxu je velmi náročné. Zkuste si například vyřešit nějaký zenový koán. Podobně Vám zamotá hlavu :-) (Co třeba ono slavné Jak zní tlesknutí jedné ruky??)

Kdo si v rámci projektu STROM ŠTĚSTÍ vyzkoušel téma týdne Chtít nechtít, tak měl šanci se s paradoxem setkat. Podařilo se? A jak to dopadlo???

 

Štastný život a konflikt

Já si to tedy užila naplno :-)

Už nějakou dobu jsem žila v ohromném vnitřním konfliktu. A to na několika frontách, jak jsem postupně zjistila. Je to takový ten pocit, že Vás za ruce a nohy připoutali ke koním a chtěj Vás roztrhat na kusy. Ale tentokrát se nepodařilo ty protiklady propojit zevnitř. Nicméně vyřešit jo :-)

Je to nicméně jen takové dočasné řešení. Někdy je prostě potřeba slevit ze svých nároků a požádat o pomoc :-) Ale když žádáme o pomoc, měli bychom asi brát vždy v potaz jednu zásadní věc:

Chceme, aby nás někdo krmil rybami, nebo chceme aby nám pomohl se naučit rybařit??

Já chci rozhodně to druhé :-)

A tak tento náročný týden končím šťastně a spokojeně a s ohromnou vděčností. Na jeho začátku jsem se ptala, jaký život chci opravdu žít. Uprostřed týdne jsem jsi udělala takový přehled toho, co je pro správné rozhodnutí pro ten můj vysněný šťastný život důležité (viz článek Právě teď se rozhoduje o tom, jak tento rok skončí; mimochodem je to shrnutí dosavadních 8 témat jarního elementu DŘEVO). A udělala jedno rozhodnutí, které se ukázalo být velmi šťastným :-) Ano, takový život chci žít :-)

A co Vy? Už jste udělali to své rozhodnutí? Podařilo se Vám pochopit, proč je paradox tou cestou ke štěstí? A podařilo se Vám ho využít? Nebo jste prostě jen požádali o pomoc? O pomoc, jak se naučit to tajemství chtít nechtít :-)

 


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ. Jde o shrnutí týdne věnovaného tématu CHTÍT NECHTÍT v rámci elementu DŘEVO. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní svobodu a díky ní tvořivost a schopnost se správně rozhodovat. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Do projektu se můžete přidat kdykoliv i Vy :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ  – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás může tento rok čekat, a přihlaste se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *