MÁTE NĚKDY POCIT, ŽE PLAVETE NEJEN V ANGLIČTINĚ, ALE TAK TROCHU I V ŽIVOTĚ?

~ Celkem to jde, úplně se netopíte, ale možná se chcete cítit při konverzaci jistější v kramflecích? Víc se rozmluvit?

~ Rozšířit si slovní zásobu, tentokrát v tématech, o kterých se v hodinách angličtiny většinou nebaví, ale vás zajímají?

~ Zažít lekce, které by vám daly víc než jen gramatiku a slovní zásobu, ale otevřely by vám tak trochu Jiný svět? Neduální svět nepodmíněného a neočekávaného?

Zdroj naší vnitřní svobody, radosti, klidu, spokojenosti a (sebe)jistoty.

Už jste o něm slyšeli?

Chcete?

Připravila jsem pro vás zbrusu nový kurz ANGLIČTINA JINAK –

vyberete si skupinový v centru Brna, nebo individuální online verzi?

I. SKUPINOVÝ KURZ PRO STŘEDNĚ POKROČILÉ

1x TÝDNĚ ~ 10 LEKCÍ ~ 90 MINUT ~ PO 18:35-20.05

~

II. SKUPINOVÝ KURZ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

1x TÝDNĚ ~ 10 LEKCÍ ~ 90 MINUT ~ St 9:00-10.30

 

(Která skupina je pro vás ideální, zjistíte snadno díky DOTAZNÍKU na konci stránky.)

 

POKRAČUJEME  OD 12.2. 2024

PŘIDÁTE SE??

 

Speciální témata osobního a duchovního rozvoje
(Meditation, Taoism, 5 elements and Laws of Nature, Qigong, Acceptance, etc.)

Konverzace ~ Rozvoj poslechu ~ Pilování gramatiky podle potřeby

Vhodné pro mírně pokročilé až pokročilé, kteří se chtějí naučit VÍC NEŽ jen anglicky

 

Nacházejte skrze cizí jazyk radost (joy) v životě takový, jaký je.

Ať svítí slunce, nebo padají kroupy.

Radost, vnitřní klid a svoboda.

EN-joy your life!

 

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Před samotným kurzem se ještě sejdeme třeba na kávě, zjistíte, zda si sedneme, a domluvíme se, na kterou skupinu (I, či II) se vy sami cítíte.

Každý kurz trvá 10 lekcí, na které je možné poté opět navázat.

Úvodní lekce je konverzační a seznamovací, předem dostanete otázky, na které si můžete připravit odpovědi dopředu, když budete chtít. :-) Sama vás seznámím s hlavními tématy, kterými se budeme v kurzu zabývat. Už z první lekce si odnesete spoustu nové slovní zásoby a inspirace.

Další lekce se budeme věnovat jednotlivým tématům. Propojuji domácí poslechy a konverzaci ve skupině. Také čteme texty, abyste si rozšířili slovní zásobu a cítili se jistější ve výslovnosti a plynulém projevu. Pokud ještě moc nemluvíte, rozmluvím vás. :-) Pokud už mluvíte, ale nejste si mnohdy jistí, jaké slovo použít, nebo gramatikou, pomohu vám. :-)

Domácí úkol někdy zahrnuje nejen poslech nebo četbu textu, ale i přenášení zkušeností, o kterých jsme si v lekcích povídali, do každodenního života. ANGLIČTINA JINAK je víc než jen jazyk. Učí vás vnímat svět jinak a prožívat ho jinak.

 Skupiny mají max. 5 účastníků. Lekce mohu zaměřit tam, kde budu vnímat váš skrytý potenciál. :-) Některá skupina potřebuje víc mluvit, někdo se zaměřit na slabiny v gramatice, které brání porozumění, někdo víc trénovat poslech.

Závěrečná lekce shrne to, co jsme se během 10 lekcí naučili. Slovní zásobu, gramatiku i témata a zkušenosti. A otevře prostor dalšímu pokračování, jehož témata budete moci navrhnout sami dle toho, co inspiruje vás nebo s čím se chcete blíž seznámit.

Součástí každé lekce bude krátká meditace na zklidnění a naladění na probíraná témata. Bude také možné si připravit svou a provést nás jí, když budete chtít. Ideální způsob, jak si natrénovat plynulou angličtinu.

 

CO SI DÍKY 10 LEKCÍM TEDY ODNESETE? 

Spoustu nové slovní zásoby u témat, která vám pomohou žít spokojenější a radostnější život.

Schopnost anglicky komunikovat, vyjádřit své myšlenky, prožitky, nápady a emoce. Možná pochopíte nějaké gramatické špeky v angličtině a začnete je i používat??

Kromě angličtiny se začnete učit zpracovávat své nepříjemné zkušenosti a dívat na svět kolem sebe jinak – neduálně. Získáte díky tomu přístup k nepodmíněné radosti a svobodě. K vnitřnímu klidu a rovnováze, které právě v neduálním Jiném světě nepodmíněného a neočekávaného leží. Tam, kde svému štěstí neklademe žádné překážky.

A cokoliv, co vás bude zajímat, a co vám mohu ze své mnohaleté zkušenosti předat.

 

CHCETE ZJISTIT, JESTLI JE ANGLIČTINA JINAK PRO VÁS?

Napište si o Dotazník, díky kterému zjistíte, jak na tom s angličtinou jste.

Zda vám vaše úroveň stačí, abyste kurz zvládli, a která úroveň kurzu je pro vás ideální.

Před začátkem kurzu (skupinového, i individuálního) se ještě sejdeme off či online a domluvíme se.

Odkaz najdete na konci stránky.

 

KDO VÁS BUDE UČIT?

Zuzka Skotáková

lektorka Aj a čchi kungu (20 let zkušeností z jazykových škol i soukromě)

autorka několika e-knih (Žít je umění milovat, Rozhodněte se, jaký život chcete žít aj.)

autorka několika online projektů (Mimoňská cesta do Jiného světa, Jak se s tím mám smířit?, STROM ŠTĚSTÍ)

Miluji cizí jazyky! A v tom, jak učím, je to určitě znát. Na univerzitě jsem studovala angličtinu, arabštinu a francouzštinu. A jen tak pro radost italštinu, španělštinu (tu i v Granadě) nebo svahilštinu a čínštinu. S každým jazykem se mi otevíral nový svět a jiný způsob jeho vnímání. Možnost nahlížet na naši společnou Zemi evropskýma, americkýma, africkýma i asijskýma očima.

A ve chvíli, kdy jsem se hlouběji ponořila do duchovního rozvoje, jsem si uvědomila, že i zde jde hlavně o touhu myslet jinak, vnímat jinak, jednat jinak.

Že je potřeba to nevzdávat, i když je to těžké, nebo vám to nejde. Že to chce snahu a čas. Uvolnit se. Být hravější. I díky čchi kungu, který umí uvolnit tělo a stres, uklidnit i koncentrovat mysl, vyladit emoce i nabít energií, abychom měli dost sil vše zvládat. A dnes totéž učím i druhé.”

 

 CO O MÝCH MÝCH BĚŽNÝCH LEKCÍCH ŘÍKAJÍ MÍ STUDENTI

„Napřed  ohromné díky a uznání za kurz, který jsem si zamilovala. Líbilo se mi všechno, ty jako učitel nr. 1 – tvůj způsob učení!!! Osobnostní přístup + mě velmi zajímá toto téma, a proto mě to taky bavilo. A taky holky v kurzu myslím jsme byly na podobné vlně. Užitečné pro mě bylo získání užitečné slovní zásoby, určitě mně to více rozmluvilo, získala jsem větší jistotu. Mluvila jsem o tématech, která mě zajímala a tak si myslím, že se slovíčka i snáze pamatují.“

Hana Stroer, účastnice úvodního kurzu ANGLIČTINA JINAK

Několik let jsem stagnovala na stejné úrovni angličtiny. Až se Zuzkou se moje slovní zásoba a znalosti začaly opravdu zlepšovat. Díky jejímu individuálnímu přístupu, kdy je lekce prakticky „šitá na míru“, se na každou hodinu těším. Zuzku můžu vřele doporučit, jak úplným začátečníků, tak pokročilým.“

Kateřina Kolbabová, pokročilí

Zuzka si jako lektorka našla na kurzu angličtiny  rychle cestu k nám dříve narozeným. Odpadl stres, když jsme všechno hned nepochopili, a její hodiny angličtiny byly nejen seznamování se s cizím jazykem, ale i pohoda a dobrá nálada. Zuzka není jen báječná lektorka, která naučí,  ale i hodný a laskavý člověk s pozitivním myšlením.“

Jarka, mírně pokročilí.

Několikrát jsem se přihlásila do kurzu angličtiny, ale v každém kurzu jsem vydržela maximálně rok. Do lekcí jsem chodila ve stresu, že nestačím a že se ztrapním. Asi před 4 roky naši skupinu začala vyučovat paní lektorka Zuzka. Hned po prvních hodinách bylo jasné, že je to ta nejlepší lektorka, kterou jsem kdy poznala. Výuka angličtiny mě začala moc bavit a těšila jsem se na každou hodinu. Zuzka je velice milá, vstřícná a ochotná. V každé hodině srozumitelný výklad, perfektní vedení a hlavně všechno, co bylo do hodiny potřeba, bylo skvěle připravené. Cokoliv jsme probírali nového, nám vysvětlila tak, abychom to my studenti staršího věku pochopili. V případě, že jsme něco nechápali, ochotně se k učivu vrátila. Výuka probíhala příjemnou formou a v přiměřeném tempu. Nebylo to vždy jednoduché, ale postupem času, když se aspoň trochu rozpovídáte a částečně rozumíte, tak to potěší. Zuzku vřele doporučuji, protože je úžasná lektorka.

Marie Crhová, mírně pokročilí

CENA A ČCHI KUNGOVÝ BONUS

Skupinový (max. 5) kurz v centru Brna – 3210 Kč/10 lekcí v délce 90 minut + home listening practice

Individuální kurz online – 7000 Kč / 10 lekcí

BONUS

50 % sleva na kurz čchi kungu pro začátečníky (Brno, středa 17.30-19.00)


CO ŘÍKÁTE? CHCETE SE UČIT ANGLICKY JINAK NEŽ OBVYKLE?

  1. Vyzkoušejte si ještě před kurzem, zda vám úroveň vaší angličtiny bude stačit. Odkaz na DOTAZNÍK najdete na konci stránky. A) Pokud zvládnete odpovědět na všechny otázky, kurz zvládnete. B) Pokud vás poslední tři otázky zaujmou, kurz je pro vás ten pravý.

  2. Pak se sejdeme osobně (nebo online) a zjistíme, jestli si sedneme. Prohodíme pár vět česky, pár anglicky. Mé kurzy angličtiny totiž nikdy nejsou jen o jazyku, ale jsou i příjemným setkáváním. 90 minutami pohody, radosti, ale i vzájemné inspirace uprostřed shonu. Já se na každou lekci nesmírně těším a mí studenti se těší také.

  3. V únoru se pak sejdeme na první společné lekci. Individuální, nebo skupinové.

  4. Lekce budou mixem práce s textem a konverzace. Když narazíme na nejasnosti nebo nepřesnosti v gramatice, vše vám vysvětlím. Vyzkoušíte i meditaci v angličtině, nebo různé druhy práce s myslí a s emocemi. Budou i domácí úkoly s poslechem! Na společné lekci pak budeme debatovat o tom, co zajímavého jste se dozvěděli.

  5. Když vás takové lekce angličtiny chytnou, budeme pokračovat dál. Lekce budou dál rozvíjet původní témata, ale přizpůsobím je případně i vašim zájmům a typům na další seberozvojové techniky a autory.

Láká vás takový kurz? Uděláte ten první krůček nejen k lepší angličtině, ale i ke spokojenějšímu životu??DOTAZNÍK – OTESTUJTE SE

Níže najdete odkaz na anglický Dotazník s 11 otázkami.

Jestliže na ně zvládnete anglicky odpovědět (můžete občas použít i slovník), kurz zvládnete.

  • První dvě stránky mi řeknou, jak umíte používat přítomný, minulý a budoucí čas a mluvit o tom, co vás zajímá a co jste zažili. A vám řeknou, jestli vaše úroveň gramatiky a základní slovní zásoby na kurz ANGLIČTINA JINAK už stačí.
  • Poslední 3 stránky s 3 krátkými texty týkajícími se témat, kterými jsme se zabývali v úvodním běhu kurzu, vám pomohou vybrat si jazykovou úroveň kurzu I (středně pokročilí), nebo II (mírně pokročilí).

Pokud textům skoro vůbec nerozumíte: bude vám dobře v kurzu II

Pokud textům rozumíte, nebo jste museli pár slovíček hledat: bude vám dobře v kurzu I

Od  února se pak můžete začít učit anglicky jinak…

 

ANGLIČTINA JINAK – VYPLŇTE SI DOTAZNÍK 

(Odkaz na Dotazník vám dorazí do e-mailu. Vyplňte ho ideálně hned, trvá to jen pár minut.)