Co všechno už jste zkusili, abyste se naučili anglicky? Učebnice, kurzy, online aplikace? Gramatická cvičení, sešity popsané slovíčky? Ano, i tak se dá učit. Však ani já sama jsem jako dítě toužící se učit anglicky nebo španělsky neměla k ruce nic víc než učebnici pro samouky.

Co mi pomohlo nakonec angličtinu vystudovat i na VŠ? (A k tomu i arabistiku?)

Učila jsem se každý den alespoň chvilku. A už na střední škole jsem si našla kamarády v zahraničí, se kterými jsem si psala. Učila jsem se tak to, co jsem potřebovala já. To, co jsem jim chtěla vyprávět o sobě a o tom, co jsem za uplynulý měsíc prožila. To, čemu jsem z jejich dopisu nerozuměla.

A gramatika a slovní zásoba byla pro mě jen jako studna, ze které jsem čerpala, abych mohla psát i mluvit. Bylo to užitečné, bylo to zábavné. A tolik jsem se toho dozvěděla!

Příliš často slýchávám, jak lidé se studiem cizích jazyků zápolí. A je to tak zbytečné! I pro vás může být studium spíš hrou, příjemným časem strávený s něčím, co vám zpočátku přijde neznámé, ale nejezdíme často i na dovolenou tam, kde to neznáme? Kde se teprve učíme, kudy že to vede cesta k moři? A jak se v něm pak rádi koupeme, když tu cestu najdeme! I pro vás může být studium dobrodružstvím objevování!

A PROČ ANGLIČTINA MEDITATIVNĚ?

Protože mi to přijde jako geniální nápad! :-)

Když lidé nemohou s angličtinou pohnout, je to hlavně proto, že se jí nevěnují každý den. Ostatně kde na to brát také čas, že? Když nejste jako já blázen do cizích jazyků (a ve volných chvílích se jako já neučíte čínsky).

Obvykle doporučuji písničky, aplikace, filmy nebo knížky. Ale i to může být náročné. Proč nevyužít sílu pomalých meditací? Vždyť to je nádherný způsob, jak rozvíjet schopnost rozumět (konečně?) i mluvené angličtině. A naučit se spoustu nové slovní zásoby a gramatiky tak nějak samospádem.

A zároveň vás to uklidní a vyplaví stres!

I 5 minut denně angličtiny i meditací dělá zázraky!

A samotná témata afirmací pak mohou sloužit jako úžasná první témata konverzací.

(Pokud budete chtít využít možnosti individuálních lekcí se mnou a učit se, co je pro vás smysluplné.)

 

MŮJ DÁREK PRO VÁS ZDARMA

Mám pro vás menší DÁREK – krátké pětiminutové video s krásně pomalými afirmacemi.

Napište si o PDF se SLOVNÍ ZÁSOBOU k němu i s jednoduchým úkolem. 

Díky němu poznám, jak na tom s angličtinou jste.

A lépe poradím, jak z videa získat maximum.

TO SI CHCI VYZKOUŠET

 

KDO JSEM?

Jmenuji se Zuzka Skotáková
Ale mé blogerské online jméno je Aves Passeri, ptáci zpěvní :-).
Ano, miluji symboliku, svobodný rozlet i šířit radost.

Lektorka angličtiny (děti, dospělí i senioři, začátečníci i příprava na CAE)
  Lektorka čchi kungu styl Orel v hnízdě (vedoucí k uvolnění, energii, stabilitě a k vnitřnímu klidu)
  Autorka tohoto blogu o cestě do neduálního Jiného světa neočekávaného a nepodmíněného, e-knihy Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) nebo Mimoňského Speciálu Jak se s tím mám smířit?