Nezvyklá cesta od trápení za vnitřním klidem a spokojeností skrze neduální svět.

Kurz vás provede 10 kapitolami e-knihy Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) a pomůže vám vnášet její poselství do každodenního života

Každý třetí den ráno na vás bude ve schránce čekat e-mail s dalším tématem a s jednoduchým úkolem. :-)

E-maily vám pomohou objevit, jak na to, co vás trápí, reagovat jinak, jak léčit svá psychická zranění, jak odhalit, z čeho pramení, nebo která cesta je pro vás ta pravá.

Seznámí vás také s tím, co je neduální svět, a proč jinudy cesta za tím štěstím, které vám nic a nikdo nevezme (a také nedá), nevede.

Na závěr budete znát vše základní, co k takto spokojenému životu potřebujete. Všech 10 krůčků, které vám kdykoliv mohou pomoci opět nalézt tu zářivou oblohu nad černými mraky. A je to také ideální příprava pro pětitýdenní velmi konkrétně zaměřený Mimoňský Speciál „Jak se s tím mám smíři?.” :-)

 

VYRÁŽÍME UŽ V PONDĚLÍ 20.6.! 

CHCI POZNAT NEDUÁLNÍ JINÝ SVĚT 

Samotný online kurz je zdarma

E-kniha Žít je umění milovat stojí 323 Kč

Knížečka je to symbolická, stručná a hravá a umí vám rychle připomenout, co se v kurzu naučíte. Bude vám pak moci sloužit jako takový záchranný kruh vždy, když se budete cítit špatně. Stačí se ho chytit a opět vyplout nad hladinu a s úlevou se nadechnout. A vydechnout. :-) Rozhodně stojí za to si ji ke kurzu dokoupit.

Pojďme se teď na chvíli uprostřed toho všeho, co se teď kolem děje, zastavit… co říkáte? Pojďme si alespoň uvědomit, že existuje i něco mnohem důležitějšího než všechny ty úkoly, problémy, emoce a myšlenky a příběhy, které se nám honí hlavou. A třeba zatoužíte podobně jako já při jedné nedávné meditaci přestat to důležité ignorovat. Je to přece taková škoda, když dovolíme tomu, co nám nakonec jen ubližuje (i když se to tváří tak důležitě!), aby nám to ovlivňovalo život! 

 

ZNÁTE TEN POCIT KLIDU? UVOLNĚNÍ I SPOKOJENOSTI?

AŤ SE DĚJE, CO SE DĚJE?  

REAGOVAT JINAK – ZASTAVIT TEN VĚČNÝ KOLOBĚH

Jak reagujete, když se děje něco, co se vám nelíbí?

Zastavili jste se někdy a uvědomili jste si to?

 A také to, jestli vám to opravdu svědčí? Jestli to vůbec někdy něco doopravdy změnilo?

Většinou je to jen takový koloběh – něco se stane, v nás to vyvolá kolotoč myšlenek a nepříjemných emocí, začneme se trápit nebo rozčilovat (nebo rovnou obojí) a pak to začneme nějak řešit. Znáte to?

A co z tohoto máte ve zvyku?

  • Někdo to hodí na druhé. A vždycky se nějaká viník najde, když se dost hledá. Lehce se pak ztratíme v obviňování a také v pocitu, že jsme chudáci, na které jsou všichni zlí. A to není hezké místo k žití.

  • Někdo to hodí sám na sebe. Na své Ego, na své dětství, na své minulé životy, na své slabosti. Je to vlastně docela drsné, i když se to tváří velmi ušlechtile. Změnit sám sebe k lepšímu. Vibrovat výš. Ostatně podobně jako snahy změnit celý svět k lepšímu.

Ať tak, či tak, jedno to má společné. Jdeme z extrému do extrému. Strach a touha. Aby to bylo všechno nějak jinak.  Hororové kyvadlo jak z E.A. Poa a jeho Jámy a kyvadlo. K žádné opravdu hluboké změně to nikdy nevedlo, jen vám ten ostrý hrot kyvadla drásá srdce. Pojďme to děsivé kyvadlo zastavit! Najít tu skutečnou svobodu.

ŠTĚSTÍ JE Z JINÉHO SVĚTA, Z TOHO NEDUÁLNÍHO, NEPODMÍNĚNÉHO NIČÍM A NIKÝM

Možná to ještě nevíte a není pro vás úplně snadné to pochopit.

Proč to tak je. A co to vlastně znamená.

Víc se dozvíte během následujícího měsíce v kurzu. Ale stručně řečeno?  

Naše štěstí přece není a nemusí být závislé na tom, co se tam venku děje. Co kdo dělá nebo říká. (Nebo nedělá a neříká.) Září zevnitř ven. Protože pokud je uvnitř temno a prázdno, cokoliv nasaje zvenčí se tam dříve nebo později rozplyne v nicotu. Černá díra v nás.

Naše štěstí navíc nemusíme ani omezovat na splnění našich přání, představ, vizí apod. Proč toho chtít tak málo? Jen to, co si dokáže naše omezená mysl představit?

Štěstí leží tam, kde vnímáme, že nic nepotřebujeme a ničeho se nemusíme bát. Umíte si to představit? 

Štěstí leží na té zlaté střední cestě mezi extrémy. Tam, kde se prolínají protiklady.

V jiném světě paradoxů, který mysl nemůže pochopit, protože uvažuje dualisticky.

Ale který se můžeme postupně naučit prožívat.

 

A právě proto si chci i já sama Mimoňskou cestu do Jiného světa projít zas. Umí mi totiž pomoci: 

Vidět pod povrch každodenního dění.

Vnímat symbolicky, hieroglyficky, neduálně.

Zastavit mě včas, než rozjedu ono drásavé kyvadlo strachu a touhy něco nějak změnit.

Než přijdu o vnitřní klid, skrz který má změna smysl.

Připomenout mi, co je tou první pomocí, když nás něco zasáhne.

A připomenout mi, že fakt už nemusím žít tak, že budu neustále vytahovat ty jedovaté šípy a léčit se. Snad donekonečna. Proč vlastně?

Ukázat mi, že není čeho se bát a že vlastně nic nepotřebuju, protože mám přece to, co je nejdůležitější. Propojení, pochopení, otevřenost, svobodu, lásku, klid, spokojenost, důvěru i odvahu. Všechny ty dary neduálního Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného.

 

CHCETE SE PŘIDAT KE MNĚ?

VYRÁŽÍM UŽ V PONDĚLÍ 20.6.!

JASNĚ, TAKÉ CHCI POZNAT JINÝ SVĚT 

(Po přihlášení se NAVÍC můžete těšit na jednostránkové PDF s 10 záchrannými kruhy, se kterými se pak blíž seznámíte v kurzu. A na půltý díl kurzu. Těším se na naši společnou cestu!)

 

CO ŘÍKALI NA MIMOŇSKOU CESTU TI, CO UŽ JI MAJÍ ZA SEBOU (A NEJEDNOU)?

Bylo to úžasné, ještě nikdy jsem nic podobného neabsolvovala. Uvědomila jsem si spoustu věcí, nad kterými jsem už dlouho přemýšlela, a teď jsem našla odpovědi. Pokaždé jsem se těšila na další díl a nový úkol. Za mě super. Přesně tohle vše jsem potřebovala. Jana

Kurz se mi velice líbil. Přišlo ke mně veliké uvědomění si, neboť to, co jsem četla, nebylo mi cizí, jen jsem měla pocit, že mi to někdo dokonale vysvětlil. J. Blahniková

Tento kurz mi ukázal jiný pohled na některé věci v životě i ve svém okolí, což se mi velice líbí, a budu se pokoušet ještě se ve všech krocích postupně šťourat a vysledovat některé, pro mě důležité, věci. Kurz mi přišel velice zajímavý, hlavně první polovina, kde vlastně člověk tak nějak zjišťuje, že ten život se dá možná chápat a brát i jinak, než jak si celý život myslí. Jediný, i když možná pouze z mého pohledu, nedostatek, byl čas, protože když jsem se na některé věci chtěla soustředit, tak už tu byl další díl a musela jsem se věnovat jemu, ale to vlastně vůbec nevadí, protože si celý kurz mohu projet ještě několikrát, klidně sama, a udělat si na jednotlivé kroky tolik času, kolik budu potřebovat. A proto bych Vám chtěla za celý minikurz poděkovat a popřát co nejvíce životního klídku a pohody.“ Martina Motejlová

Minikurz MC mě zaujal možností ponořit se do témat, která právě zpracovávám ve svém životě, a to díky osobním zkušenostem ženy – lektorky A.P. Potřebuji ženskou energii. Již teď cítím díky kurzu větší odvahu postavit se nástrahám ega, strachu a dualitě. Používám tonglen i techniky čchi kungu (práce s myslí, energií i tělem) a cítím, že se mi daří úplně se „nerozdrolit a neroztříštit“. Jde to ztuha a pomaličku. Každopádně opakuji, že jsem moc vděčná, moc děkuji milé Aves Passeri, že sepsala tolik důležitých zkušeností s velkým nadhledem pro pomoc druhým. Taťána Maťátková

Moje trápenie skončilo, keď som sa rozhodla, že to všetko nechám ako je a nebudem si nič vynucovať, ani s nikým bojovať. Dôsledkom mojich rozhodnutí ustúpila moja depresia. Je to vynikajúce. Ďakujem. Absolventka 1. běhu

Které kroky na mimoňské cestě je podle mě třeba si nejvíce připomínat? „Prodýchat” vibrace, aby se neuchytly v těle (tonglen), že svět je vlastně symbol, rozkrývání a osvětlování neduálního vnímání (Spira má knížky jenom anglicky 🙂 🙂 ) Absolventka 1. běhu

Milá Zuzko, mně se v kurzu líbilo, proto pokračuji MC2 a ve Stromu života. Jsem ráda, že jste se se mnou podělila o svůj život, protože se přes něj lépe chápe cesta. Nejvíc mne ovlivnilo video s panem Spirem o zbavení se strachu. Myslím, že to jsem zvládla. Sice mne strach přepadne, ale už vím, jak se k němu postavit a pracovat s ním… horší je zvládání nebo oproštění se od duality. V mých šedesáti je hodně zakořeněná, tak to nejde tak jak bych chtěla…. Každý mail jsem si přenesla do Wordu a k němu každý doporučený článek z blogu. Navíc je jich ještě pár neboť se mi zdály být příbuzné. A mám to stažené ve čtečce, abych mohla nahlédnout kdykoliv. Patricia Smůlová


A kdo vlastně s vámi vyráží do Jiného světa?

Zuzka Skotáková (Aves Passeri)

  • Lektorka čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě
  • Lektorka anglického jazyka
  • Autorka několika e-knih a ebooků
  • Průvodkyně po neduálním jiném světě, kde ke štěstí nic nepotřebujete a ničeho se nemusíte bát. :-) Jen ho objevit, zvyknout si na to, jak to v něm chodí, a naučit se v něm žít.

CHCI S TEBOU POZNAT JINÝ SVĚT 

(Vyrážíme už v pondělí 20.6.! Přihlaste se včas. :-))