Proč Aves?

Aves (Passeri), ptáci zpěvní, jsou symbolem svobody. I my můžeme jako oni roztáhnout křídla a zpívat svou vlastní píseň. Vznášet se lehce i tam, kde bychom jindy neuměli nalézt pevnou půdu pod nohama.

Žijme autenticky.  Žijme spokojeně.  Žijme neduálně. 

Společně. Ráda vás budu inspirovat.

Aves Passeri (Zuzka Skotáková)

profesionální mimoňka, lektorka a inspirátorkaUčím hlavně angličtinu a čchi kung stylu Orel v hnízdě.  Ale pod povrchem toho všeho je něco zásadnějšího. A to s vámi chci sdílet a inspirovat vás. Stojí to totiž za to. Proč?

Možná jste to už také zažili – ten strach, co na to řeknou? Tu nejistotu, jak se mám rozhodnout? Co mám dělat? Tu vnitřní nespokojenost, jako by se pořád dělo něco, co by mělo být jinak. Nějak líp.

Není snadné najít tu zlatou střední cestu, že?

  • Kdy respektujeme sami sebe a své potřeby, ale zároveň umíme najít způsob, jak brát ohledy i na potřeby druhých.
  • Kdy milujeme sami sebe se svými chybami, ale zároveň neodmítáme ani ty druhé a jejich chyby. Však jsme jen lidé.

Já jsem pro sebe takovou cestu našla v neduálních učeních. Je ho sice možné najít ve spiritualitě různých koutů světa, ale paradoxně je velmi neezoterické a všem přístupné. Stačí se mu aktivně otevírat. :-)

 

 Jak jsem se k tomu tak trochu jinému světu dostala?

Náhodou. Podobně jako teď vy. :-) Ale zároveň se kolem mě točil dlouhá léta, jen jsem o tom nevěděla. Možná i tohle máte podobně?

To, co totiž potřebujeme nejvíc, abychom nedualitu potkali a aby nás mohla oslovit, je otevřenost jiným pohledům a světům a zvídavost. Není to komplikovanější než cestovat a učit se novému jazyku a s tím i novému způsobu myšlení a vnímání. A stejně zábavné. :-)

Vzpomínám si, že já jsem už v 1. třídě chtěla ve škole spíš studovat tajemství světa. :-) A tak možná začala ta úchvatná hra, kterou třeba také znáte – zvídavost otevírá nejrůznější dvířka, vy tam sbíráte nejrůznější zážitky, ty vás směřují k dalším indiciím, které vám potvrzují to, že jste na správné cestě, a ukazují vám dál.

Taková únikovka ze zajetí našich trápení. :-)

  • Já na té cestě ven narážela na sílu symboliky (i proto Aves) – asi nejvíc mě inspirovala hra s tarotovou Velkou arkánou na jednu kartu za týden.
  • Objevovala jsem to, co leží pod povrchem nejrůznějších náboženství – při studiích arabistiky a religionistiky.
  • Ale silně mě ovlivnily i písně Depeche Mode. :-) DM mi totiž dali prožitek a silné nástroje v době krizí. A ne jen teorie.
  • Už za studií jsem byla i průvodkyně – v Egyptě,  i na Srí Lance. Život v cizině mě neuvěřitelně inspiroval. A milovala jsem sdílení.
  • Asi nejsilněji mě ale ovlivnila láska. Ta nenaplnitelná, které se obvykle vyhýbáme. Mně (a tedy i vám) ale dala to nejsilnější na tomto webu.
  • První hmatatelnou oporu jsem na té cestě nacházela u čchi kungu (Orel v hnízdě), protože umí obejít výmluvy mysli a jde skrz tělo a energii rovnou k věci.
  • A jednoho dne se mi na hodinách indických náboženství zjevila advaita (nedualita). To jsem si ještě myslela, že TOHLE zná jen Indie. Ale zpětně jsem zjistila, že je to všude možně. Jen se o tom tak nemluví.

Studnice moudrosti, která leží ladem, a přece nám toho má tolik co nabídnout! Tedy pokud chceme opravdu najít neotřesitelné štěstí. Hluboko v nás. V tom, čím v hloubi své bytosti jsme. Fascinovalo mě to čím dál tím víc. Jak něco tak paradoxního pochopit? Je možné to v tom našem dualistickém světě i žít? A jak to vypadá? 

 

Rozhodla jsem se to před lety zjistit

Jsem totiž hravá (jak jste si asi všimli). A nač jsem přišla? Že si s námi naše mysl velmi ráda zahrává. :-) Buď nás táhne za materiálními zážitky jako oslíky za mrkví, nebo za duchovními zážitky jako duše do rajských andělských světů. Můžete si vybrat, kde nakonec stejně zabloudíte.

Abych nebloudila, vymyslela jsem si před lety roční projekt Absurdistán, začala jsem psát tematický měsíčník Magazín Aves a na popud svých čtenářů jsem v roce 2016 vydala svou první e-knihu Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) s více jak 20 let starými texty! Silný nástroj na cestách od trápení k vnitřní radosti – díky síle lásky, inspirace a symboliky. A to byl jen začátek…

Shrnout jednou větou svůj dojem z knihy? Polož se do života s důvěrou a splývej jako ve vodě, na moři. Život tě povede. Záchranné kruhy si vylepím na zeď! A z kapitol se mi líbí „Ochutnej všechny ty slzy” – že všechno, co se stalo, mělo smysl. Sáhneš si na dno a už se pak nebabráš v malichernostech. Knížku bych doporučila svým známým, aby byli šťastnější a svobodnější. Nebo aby se ze začátku alespoň vydali na tu cestu. Cestu Mimoňů. DĚKUJI! (Blanka Kubíčková)

Společně s e-knihou jsem kdysi připravila i měsíční online minikurz Mimoňská cesta. Pro všechny a ZDARMA.  Můžete si tak tu cestu od trápení k vnitřní pohodě projít i na vlastní kůži. :-)

VSTUP NA MIMOŇSKOU CESTU (MC) JE ZDE
(A o knize si můžete přečíst ZDE. I tam najdete vstup na MC. )

Mimochodem, v jednom z posledních dílů narazíte i na mého nejoblíbenějšího neduálního učitele Ruperta Spiru. Tady máte jedno z jeho videí s českými titulky. Moc krásně tam mluví o tom, kde hledat to nepodmíněné štěstí.