Plný nadšení, takový je tenhle týden.

Samozřejmě že ne pořád, někdy je i naštvaný (distanční výuka mé dcery mi prostě někdy dává zabrat).

Ale když jsou na rozzářené obloze i mraky, čeho si všímáte? Mraků, nebo slunce??

Ano, někdy je ten správný čas věnovat se mrakům.

Pořádně prozkoumat, co jsou vlastně zač (a většinou zjistit, že je to zase jen voda…).

A někdy je čas nechat mraky mraky (je to tak česky vůbec správně??) a radovat se ze slunce.

 

Z čeho mé nadšení tento týden pramenilo??

Cosi ve mně se pohnulo a já se teď vezu na té vnitřní vlně, která je pro mě vždycky hodně důležitá. Protože na klasickou motivaci cukr/bič (ať už vnitřní, nebo vnější) už dávno nehraju. A tak jsem naskočila na vlnu a to jediné, oč se teď snažím, je z ní nespadnout.

Nenechat se zlákat vidinou nějaké dobrůtky.

Udržet si ten přerušovaný půst, ke kterému jsem se po Vánocích vrátila a který se mi už pár let osvědčuje jako bezvadný stravovací systém. U kterého se dá i zhubnout. (Po Vánocích často záhodno, že??) Víte, co je na něm nejlepší?? Že si můžete dát i to malinové želé s čokoládou (i když se mi moc nepovedlo). Chce to jen vědět, kdy je na ně ten nejlepší čas…

Připravila jsem si svůj Diář a teď mám konečně pocit, že mi dokonale vyhovuje. Mix starých plánovačů a pár novinek.

A zatímco konec roku jsem měla takový zpomalený a bez pohybu (tak období elementu ZIMA, co by člověk chtěl), teď využívám z čchi kungu to, co mi nejvíc dělá dobře. A vrátila jsem se také k ranním rituálům Shin Jin Jiytsu.

Málem bych byla zapomněla, jaké to je, začínat ještě ráno v posteli tímhle krásným rituálkem.

Na nočním stolku mi opět leží slogany Kurzu zázraků. A znovu si připomínám třeba to, že „nejsem naštvaná z toho důvodu, z jakého si myslím.”

No, je toho tolik, z čeho jsem nadšená! A nejvíc mě asi na tuhle emoci naladila Sigrun, jejíž videa jsem teď sledovala. Umí tak dokonale lidi vyburcovat, aby zahodili svá omezující přesvědčení a rozlétli se za tím, co si dosud ani představit nedovedli. Na začátku roku není lepší motivace!

 

Co nás chytne za srdce?

A tak jsem si říkala – pojďme se podívat, co to vlastně chceme?? Co je to, co vás chytne za srdce, a vy si řeknete: „Jo! To chci a to můžu mít!” Protože přesně to je v souladu s mottem tohoto týdne: „Na opravdové změny vůle nestačí. Musíte mít vnitřní přesvědčení.

Už dlouho se sama sebe ptám, co je to, co by lidi chytlo u mých online programů za srdce?? A napadá mě:

Chci být v pohodě s tím, co je! (Kdo nechce?? Tak jo, stačí si to jen vzít!)

Chci, aby mě angličtina bavila a měla pro mě smysl! (A tady půjde o fakt hluboký smysl… aspoň tak se to s mým zbrusu novým projektem zatím vyvíjí…)

Nenechte se tohle téma proklouznout mezi prsty. Jak to teď máte? Vidíte také nějaké to slunce mezi případnými mraky?? Cítíte z něčeho nadšení?? Můžete ještě v sobě dnes, nebo zítra, nebo v následujících pár dní, nadšení probudit a prožít?? Je to super pocit! A co vás chytá za srdce?? Co je to, co byste fakt chtěli?? A hoďte za hlavu takové ty hlásky, jako že to nepůjde. Co byste fakt chtěli?? Nechte to v sobě zarezonovat. A nebojte, jen co přijde jarní element DŘEVA, právě tahle semínka začneme kultivovat, sázet a zalévat.


Tak takový byl můj první týden ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ, v rámci elementu VODA. Pokud si chcete takhle se Životem hrát taky, ráda vás v projektu uvítám. Je to zdarma. :-) Vstoupit můžete ZDE. A jestli máte pocit, že i někdo z vašich přátel by rád ve svém životě objevil NADŠENÍ, můžete tenhle článek sdílet dál. Třeba se i v nich něco pohne. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *