Od 20. září 2023 otevírám znovu kurz pro úplně začátečníky!

Letos máme jedno důležité jubileum – orlí čchi kung (tj. styl Orel v hnízdě) učím už od roku 2013!

A tak ho letos, po 10 letech, můžete zažít poprvé v úplně jiné podobě a s jiným cílem:

 

ZMĚNIT VÁM ŽIVOT

JAKO HO OREL ZMĚNIL MNĚ

(A jako BONUS vám do života vnést nádherný prožitek větší pružnosti, uvolnění i síly – TĚLA I MYSLI.)

 

KDE A KDY SE SEJDEME?

Kurz bude opět probíhat v Brně na Lipové (Střední zdravotnická škola), jen kousek od Výstaviště

Každou středu 17.30-19.00

Úvodní lekce tentokrát dvojhodinová speciálka!

Proběhne 20.9. 2023

Cena – 250 Kč

 

Co všechno vás na úvodní dvojhodinovce ČCHI KUNGU čeká a nemine?

 • Zažijete na ní, jak se po cvičení čchi kungu může člověk cítít lehce a spokojeně.

 • Vyzkoušíte si během ní ten ohromný rozdíl mezi tím, když se pohybujete s napětím a úsilím, a když vám jde alespoň některý pohyb najednou ladně a plynule. Dál už tento pocit budeme jen prohlubovat.

 • Možná ale také zjistíte, že vás tělo neposlouchá, že potřebujete sladit obě mozkové hemisféry. A že se u toho všeho můžete ze srdce zasmát, protože v čchi kungu není nic špatně. Je to cesta.

 • Zažijete během ní, jaké to je vnímat svou čchi. Žádná ezoterika v tom není a je to dostupné každému. :-) Zjistíte také, jak jednoduché je vrátit se do svého těla, vnímat jej zevnitř a energii, živost v něm. Stačí vědět, jak na to. A chtít.

 • Možná ale také zjistíte, které části vašeho těla budou vyžadovat vaši další péči, protože jsou napjaté nebo i bolestivé, aniž jste si to předtím uvědomili. Čchi kung nás totiž učí slyšet signály svého těla, které by nám jinak unikly.

 • Dozvíte se, čím vším si kradete energii, takže ať děláte cokoliv, jste stále unavení. A dozvíte se také, jak energií šetřit a jaký nástroj čchi kung už tisíce let má (a většina lidí o něm netuší), abyste mohli energii načerpat. (A spánek ani káva to není.)

 • Prozradím vám i to, kde se možná skrývají meridiány a jakou to má souvislost s pružností našeho těla a s jeho výživou a také s novými vědeckými poznatky o našem těle. Možná pak budete lépe chápat, proč čchi kung funguje.

 • A řekneme si i v čem je čchi kung jiný než jiné druhy pohybu (jóga, sporty) a v čem je může úžasně doplňovat.

 • A samozřejmě vám povím o 3 základních pilířích, na kterém čchi kung Orla v hnízdě stojí a díky kterým máte vždy po ruce nástroje, jak se cítit klidnější, silnější, nabitější a ve větší pohodě. A vyzkoušíte si je.

 • A čeká vás i menší dárek, který doufám budete doma pravidelně používat. :-)

 

Ale hlavně – užijeme si SPOLEČNĚ PŘÍJEMNÝ VEČER!

A třeba vás čchi kung chytne a budeme se potkávat dál.

LETOS POPRVÉ v speciálním desetitýdenním kurzu. 

 

Maximální kapacita speciální Dvojhodinovky 20.9. už byla bohužel naplněna

(Můžete se ale přihlásit jako náhradníci. Ozvu se vám, pokud se uvolní místo na Dvojhodinovce, případně v navazujícím desetitýdenním kurzu, kam můžete přijít i bez absolvování Dvojhodinovky.)

* * *

Jmenuji se Zuzka Skotáková

Orla v hnízdě učím už 10 let, čchi kung jiných stylů ale cvičím již od 90. let, kdy jsem se začala zajímat o čínskou medicínu. I během covidových let jsem jako instruktorka trochu povyrostla, protože jsem pod vedením Pavla a jeho ženy Alice absolvovala celoroční instruktorský kurz a díky němu vás mohu učit ještě další spoustu praxí, které můj původní certifikát nezahrnoval.  A letos už na instruktorském kurzu také učím. :-)

 Čím je čchi kung Orel v hnízdě unikátní?

Čchi kung? Zní to zvláštně a cizokrajně, že? A přitom nejde o nic jiného než o umění žít uvolněně (bez stresu a zbytečných starostí), plní energie a najít vnitřní sílu čelit modernímu životu tak, abychom se zbytečně netrápili ani psychicky, ani fyzicky. A všichni už víme, že mohou nastat chvíle, kdy je to obzlášť potřeba umět, že? Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je čchi kung pro moderního člověka vycházející z východních učení, ale vytvořený na Západě mistrem pocházejícím z Velké Británie.

Co mě na Orlovi v hnízdě tak fascinuje, že jsem si po 20 letech hledání té své cesty nakonec našla Orla, kterého cvičím a dnes už i učím?

Mistr Ješe Gyatso, photo: orelvhnizde.cz

neuvěřitelně uklidňuje
(to byla má první zkušenost s Orlem jako matka téměř dvouleté dcery)

 • nabíjí
  (dnes mám mnohem menší potřebu spánku než kdy předtím)
 • jde o víc než o pouhé cvičení, posilování nebo protahování – uvolňuje
  (součástí Orla je i protahování a cvičení např. na páteř, ale nejde jen o to; Orel navíc posiluje i vůli a naši energetickou kapacitu, nejen svaly)
 • nekončí za dveřmi tělocvičny
  (smyslem orlího čchi kungu je pomoci nám v každodenním životě)
 • je komplexní a proto efektivní
  (3 pilíře Orla jsou práce s tělem, energií i myslí a tyto 3 pilíře se vzájemně podporují)
 • je svobodný
  (sami si určujete rychlost postupu i směr vývoje, někdo se třeba zaměří víc na práci s tělem, někdo zase s myslí či energií a hlavně nikdo Vás nepřezkušuje a neurčuje Vám úroveň, do které patříte :-). Jdete prostě tam, na co se cítíte.)
 • má svůj vývoj
  (necvičíte jednu sestavu pořád dokola, je vždy, kam se vyvíjet dál, a co se učit; i sám mistr a jeho instruktoři totiž celý systém dál rozpracovávají a prohlubují, aby studenti měli širokou škálu nástrojů, se kterými mohou pracovat na tom, co potřebují)
 • neklouže jen po líbivém povrchu, ale jde do hloubky
  (při cvičení Vám nezbude než se vyrovnat s tím, jak na tom právě po stránce těla, energie či mysli jste, což někdy nemusí být příjemné poznání, ale stojí to za to :-))
 • je to přátelské
  (nikdo si na nic nehraje, mistr není žádný guru, ale rád si s námi zajde do baru, a instruktoři mají za úkol Vám prostě jen pomoci najít si tu svou vlastní cestu)

 

CHCI PŘIJÍT NA SPECIÁLNÍ ČCHI KUNG DVOJHODINOVKU 

Máte nějaké otázky? 

Napište mi