Po covidové přestávce znovu otevírám kurz pro úplně začátečníky! 

Vracíme se opět v Brně na Lipovou (Střední zdravotnická škola), jen kousek od Výstaviště.

Každou středu 17.30-19.00

 

Máme půl roku na to, abyste se postupně seznámili se základními pilíři čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě:

 • pohybovou sestavou, která vás naučí, jak se dokonale uvolnit a neplýtvat zbytečně energií.
 • postoji, které vám dodají energii, abyste už večer nepadali únavou.
 • meditací bdělé pozornosti, která vás postupně naučí stát se pánem/paní své mysli.

(a spoustu dalších praxí, abyste se cítili fyzicky i psychicky dobře a žilo se vám výrazně líp)

 

Jako vždy začínáme úvodními třemi hodinami ORLA V HNÍZDĚ.

(Cena 600 Kč).

Čchi kung si tak můžete vyzkoušet.

A pak uvidíte, jestli vás chytne a budete chtít pokračovat…

(Rezervace je nutná:-))

* * *

CHCI SE PŘIHLÁSIT DO KURZU ČCHI KUNGU

Těším se na Vás a na to, že budu mít možnost Vás provést cvičením, které mě osobně fascinuje a po mnoha stránkách naplňuje. Proč mi přijde tak unikátní? Co to vlastně čchi kung je? Co všechno Vám může dát? A jak takové cvičení vypadá? A kdo jsem vlastně já? Odpovědi na tyto otázky snad najdete v článku níže. Pokud nenajdete něco, co vás ještě také zajímá, napište mi, ráda Vám odpovím. 

 

Jmenuji se Zuzka Skotáková

Orla v hnízdě učím už asi 10 let, čchi kung jiných stylů ale cvičím již od 90. let, kdy jsem se začala zajímat o čínskou medicínu. I během covidových let jsem jako instruktorka trochu povyrostla, protože jsem pod vedením Pavla a jeho ženy Alice absolvovala celoroční instruktorský kurz a díky němu vás mohu učit ještě další spoustu praxí, které můj původní certifikát nezahrnoval.  A letos už na instruktorském kurzu také učím. :-))

 Čím je čchi kung Orel v hnízdě unikátní?

Čchi kung? Zní to zvláštně a cizokrajně, že? A přitom nejde o nic jiného než o umění žít uvolněně (bez stresu a zbytečných starostí), plní energie a najít vnitřní sílu čelit modernímu životu tak, abychom se zbytečně netrápili ani psychicky, ani fyzicky. A všichni už víme, že mohou nastat chvíle, kdy je to obzlášť potřeba umět, že? Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je čchi kung pro moderního člověka vycházející z východních učení, ale vytvořený na Západě mistrem pocházejícím z Velké Británie.

Co mě na Orlovi v hnízdě tak fascinuje, že jsem si po 20 letech hledání té své cesty nakonec našla Orla, kterého cvičím a dnes už i učím?

 • Mistr Ješe Gyatso, photo: orelvhnizde.cz

  neuvěřitelně uklidňuje
  (to byla má první zkušenost s Orlem jako matka téměř dvouleté dcery)

 • nabíjí
  (dnes mám mnohem menší potřebu spánku než kdy předtím)
 • jde o víc než o pouhé cvičení, posilování nebo protahování – uvolňuje
  (součástí Orla je i protahování a cvičení např. na páteř, ale nejde jen o to; Orel navíc posiluje i vůli a naši energetickou kapacitu, nejen svaly)
 • nekončí za dveřmi tělocvičny
  (smyslem orlího čchi kungu je pomoci nám v každodenním životě)
 • je komplexní a proto efektivní
  (3 pilíře Orla jsou práce s tělem, energií i myslí a tyto 3 pilíře se vzájemně podporují)
 • je svobodný
  (sami si určujete rychlost postupu i směr vývoje, někdo se třeba zaměří víc na práci s tělem, někdo zase s myslí či energií a hlavně nikdo Vás nepřezkušuje a neurčuje Vám úroveň, do které patříte :-). Jdete prostě tam, na co se cítíte.)
 • má svůj vývoj
  (necvičíte jednu sestavu pořád dokola, je vždy, kam se vyvíjet dál, a co se učit; i sám mistr a jeho instruktoři totiž celý systém dál rozpracovávají a prohlubují, aby studenti měli širokou škálu nástrojů, se kterými mohou pracovat na tom, co potřebují)
 • neklouže jen po líbivém povrchu, ale jde do hloubky
  (při cvičení Vám nezbude než se vyrovnat s tím, jak na tom právě po stránce těla, energie či mysli jste, což někdy nemusí být příjemné poznání, ale stojí to za to :-))
 • je to přátelské
  (nikdo si na nic nehraje, mistr není žádný guru, ale rád si s námi zajde do baru, a instruktoři mají za úkol Vám prostě jen pomoci najít si tu svou vlastní cestu)

 

Chcete se o čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě dozvědět ještě něco víc? 

V tom případě Vám doporučuji další 2 stránky:

 1. K čemu je ten čchi kung vlastně dobrý? 
 2. Co je to vlastně ten čchi kung? 

Nebo sérii: Čchi kung, co, proč a jak – orlí zápisky.

Před téměř 20 lety jsem začala zkoušet různé čchi kungy, ale Orel v hnízdě cvičím již 14 let! A již několik let na svém blogu píšu články o všem, co mi Orel dal, čím mě překvapil, pobavil, i co mi vzal. Najdete tam článek i z mých instruktorských zkoušek. :-) Pojďte nahlédnout do mých autentických zkušeností, můj blog je jich plný.

 • Na prvním odkaze najdete souhrnný tématický přehled mých zkušeností s Orlem.
 • Na druhém odkaze se dočtete, jak takové cvičení vypadá, a co všechno se na orlím čchi kungu můžete naučit. Najdete tam i video z přednášky našeho hlavní instruktora Pavla Simona o tom, proč lidé Orla v hnízdě vůbec cvičí.

Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě je vhodný pro každého, kdo se chce ve shonu svého života na chvíli zastavit nebo zvolnit a poznat lépe sám sebe a svůj potenciál.

Někdy to není snadné, protože jsme zvyklí pospíchat a raději nevnímat to, co brání rozvoji našeho potenciálu. Naše energie může být na začátku slabá a možná nejsme úplně v kontaktu s vlastním tělem a nemáme pod kontrolou ani tělo, ani mysl. Ale když tyto úvodní překážky překonáme, uvolníme se a svou energii posílíme, bude se nám v životě dařit mnohem lépe.

* * *

CHCI SE PŘIHLÁSIT DO KURZU ČCHI KUNGU