Trápení může být dar, ale kdo se chce trápit?

Trápení nám může ukázat, co nám ve spokojenějším životě chybí.

Ale chybí nám ve skutečnosti vůbec něco??

Kdo se to vlastně trápí? A proč??

 

Jak moc jsem se trápila tento týden? Nebo netrápila??

Podle čeho vlastně poznáte, že se trápíte?? Co se vám musí dít, abyste se cítili špatně? A jak moc se vlastně chcete cítit dobře?? Já jsem tento týden zkoušela jednu zajímavou meditaci – měla jsem si v ní představit nějaký okamžik, ve kterém mi v poslední době nebylo dobře. Tak jsem si představila tu chvíli, kdy mi dcera tvrdila, že všemu rozumí, že nic počítat nemusí a písemku zvládne. A pak jsem zjistila, že vůbec netuší, která bije.

A mně nevadí, když někdo něco neumí, ale rozhodně mě vadí, když tvrdí, že je mu všechno jasný a zjevně není. A ještě víc mi vadí, když se pokusím to tedy nějak vysvětlit, ukázat jak na to, poradit. A ono nic. Nezájem.

Ano, říká se: „Nevnucujte pomoc druhým.” Tak jsem se minulý týden už nevnucovala. Ale ten nepříjemný pocit ve mě zůstal. I ta ohromná síla něco s tím udělat, která se během oné meditace ve mně opět probudila. Protože hádat se se svou dcerou kvůli matematice fakt nechci. Přesně to byl smysl oné meditace – objevit v sobě tu sílu a motivaci ke změně. Ono nadšení, ono čím vám srdce plane z 50/1.

Jenže pak jsem zkoušela tu meditaci znovu kvůli tomu, co mě objektivně trápí mnohem víc než nějaká matematika.

A víte co?

Nic. Prostě nic. Asi mě to netrápí dost…

 

Rupert Spira jako vždy nezklamal

Když mám opravdu velký útlum, ze kterého se mi hůř dostává, Rupert Spira mi ve svých videích opět připomene tu základní otázku – „Kvůli komu se to vlastně trápíš??” Ne, nejde o nějakého člověka, kvůli kterému by se člověk trápil, protože zrovna není tak, jak si ho člověk představuje. Jak často si to uvědomíte, když jste smutní nebo naštvaní kvůli něčemu, co vám někdo dělá. Nebo nedělá.

Ne, tady jde o toho někoho, kdo ve skutečnosti neexistuje.

A vy ten přelud posloucháte a děláte, co vám řekne a chráníte ho a trápíte se, protože ten někdo se také trápí….

Je sice super, že jste tak empatičtí.

Ale kvůli komu??


Tak takový byl můj čtvrtý týden ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ, v rámci elementu VODA. Pokud si chcete takhle se Životem hrát taky, ráda vás v projektu uvítám. Je to zdarma. :-) A mám pro vás i něco víc – připravuji na tato témata celou knížku, kde vše zásadní shrnu. První 3 kapitoly najdete přečíst můžete ZDE. A jestli máte pocit, že i někdo z vašich přátel by rád ve svém životě objevil KDO SE TRÁPÍ, můžete tenhle článek sdílet dál. Třeba se i v nich něco pohne. :-)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *