Kdo nějaké sny nemá? I vy určitě po něčem toužíte, že? A chcete vědět, jaká poselství v sobě vaše přání skrývají? Zastavte se teď na chvíli, na chvíli se ponořte do svého dechu a tichého prostoru v sobě. A pak se zeptejte sami sebe, po čem prahne vaše srdce? (I pokud si myslíte, že tohle už přece dávno víte, udělejte to. :-) Možná se dozvíte něco nového.) Máte?  Ideální bude, pokud si je teď všechny zapíšete. Ten seznam se vám bude totiž při čtení tohoto článku hodit. Třeba zjistíte, že toužíte po něčem úplně jiném. Nebo dokonce, že se celou dobu honíte za iluzí, která se vám nakonec rozplyne mezi prsty. A kdo o to stojí??

Ale začněme od začátku. Od vašich přání. Ano, ačkoliv už jedna z prvních lekcí Mimoňské cesty do Jiného světa učí, že jsou to právě naše touhy, které nám dělají ze života nakonec peklo, i tak vnímám v poselství našich tužeb něco hodně důležitého. Článek je delší, ale pokud chcete pochopit, proč se někdy cítíte nenaplnění a prázdní, a co s tím, rozhodně stojí za to si ho přečíst až do konce. A to včetně všech 5 závěrečných odkazů, na kterých najdete své skryté tužby, které nejspíš opomíjíte.  Zavedu vás do neduálního světa, o kterém se málokdy mluví, ale který jediný nás umí uspokojit.

 

Když pochopíte proč, bude pro vás mnohem snazší být svobodně sami sebou, aniž byste museli pořád řešit, že lidé kolem vás tu změnu nepřijímají.  Zjistíte, jak vyřešit tu náročnou hádanku – jak respektovat sám sebe, ale zároveň i ty druhé. Otevře se vám totiž neduální prostor, který umí propojit to, co obvykle stojí proti sobě. Svět nepodmíněné lásky a radosti. Vnitřního klidu a (sebe)důvěry, která není závislá na druhých a jejich reakcích, ale zároveň druhým ve skutečnosti neubližuje. Objevíte zdroj své vnitřní síly a odvahy. Vnitřní a vnější konflikty nad vám přestanou mít takovou moc, bude pro vás mnohem snazší se správně rozhodovat. Objevíte totiž přístup k té ZLATÉ STŘEDNÍ CESTĚ. :-) Ví se už tisíciletí, že právě touto úzkou cestičkou vede cesta ke štěstí, ale většina lidí ji bohužel nevnímá. 

 

 

VNÍMÁTE POSELSTVÍ SVÝCH PŘÁNÍ?

Naše přání mohou být krásným ukazatelem toho, kudy se v životě vydat. Kdykoliv nám něco chybí, objeví se touha jako mocný impulz a motivace. Když vás někdo strká směrem, kam vy sami netoužíte jít, není to ono, že?? To pak prokrastinujeme nebo se tak znuděně ploužíme. Nebo nasadíme pevnou vůli a bič zodpovědnosti. Ale chybí tomu ta vášeň, ta radost mocného impulzu. Jen se rozletět!

Já jsem jako malá toužila cestovat nebo jezdit na koni. Toužila jsem vydat knížku. Toužila jsem stát se egyptoložkou a v Egyptě pracovat. Kdybych tato svá přání, i když mým rodičům nebo známým mohla připadat bláznivá, hodila za hlavu, nikdy bych nezažila to, co jsem zažila, a nebyla taková, jaká nyní jsem. Za to vše vděčím svým touhám. Které jsem si mimochodem, kromě té egyptoložky, splnila. Ale s egyptology jsem strávila jeden krásný den v Abúsíru a nakonec jsem ráda, že jsem se jí nestala. :-)

Všechny tyto cestovatelské sny totiž nakonec nejen ukazovaly, kudy se v životě vydat. Skrývali v sobě něco hlubšího, oč mi ve skutečnosti už od dětství šlo. Ono skryté poselství onoho mého přání cestovat a tvořit.

Ať jste zažili cokoliv a ať se teď možná trápíte kvůli čemukoliv (a toužíte po tom, aby to bylo jinak… konečně jinak!), zkuste to vnímat jako odrazový můstek k něčemu, co byste jinak nikdy nedosáhli. Všimli jste si také, že ti, kteří to měli v životě náročné a dokázali to transformovat v dar, září spokojeností a klidem, o které se ostatním může jen zdát?? A mají laskavé srdce, protože zažili bolest a umí ji pochopit.

 

JSME LAPENÍ VE SVĚTĚ DUALITY

Pokud vnímáte silnou touhu jít si za svými sny, běžte. Nechci vás připravit o vaše vlastní poznání a zkušenost. :-) Jak bylo výše řečeno, je to cesta, která vás zavede přesně tam, kde máte být. Ale možná už i pro vás nadešel čas objevit skryté poselství vašich přání? Vstoupit do tak trochu jiného světa (proto mu také říkám Jiný svět).

Ten běžný svět, který všichni i s jeho pravidly důvěrně známe, je svět duality. Máme tu světlo a tmu. To příjemné a to nepříjemné. Trápení a štěstí. Minulost a budoucnost. Cestu a výzvy a překážky na ní. Pro spoustu lidí je to ten jediný svět, který vnímají, a také nakonec ten jediný svět, který jim přijde zábavný i dobrodružný. Jsou ochotní přijmout temnotu, aby na jejím pozadí mohlo zazářit světlo. Takový svět vypadá barevně. Ale je ve skutečnosti černobílý. Temnota a záře.

Je to svět, do kterého jsme se narodili a od prvního nádechu a prvního hladu jsme se učili, jak to v něm chodí. Jak se chránit, jak získat potravu a péči, jak přežít. V rodině, ve škole, v práci, v partnerství. Naše příběhy jsou tak rozdílné, a přece mají právě tohle společného. A všichni do jednoho jsme si postupně postavili svůj pomyslný hrad, ve kterém jsme se opevnili a který nám poskytuje jistotu před onou temnotou (někdy se mu říká Ego). Tedy lépe řečeno – někdo si postavil palác a někdo chatrnou chatrč. Ale všichni jsme dělali, co jsme mohli, abychom v tom nejistém světě našli nějakou jistotu.

Když přijde někdo a tu ochranu, tu představu a jistotu nám naruší, bráníme se samozřejmě ještě víc.

Přijde nám to totiž bolavé, nespravedlivé. A můžeme být i agresivní.

A přitom nás to nutí se otevřít a poznat, že žádnou ochranu už nepotřebujeme.

A to je jedno z mnoha poselství, která nám naše přání a touhy předávají.

Jen my je tak často zcela přehlížíme a jdeme dál za tím, co nás nakonec stejně neuspokojí.

 

VYSTUPME TEDY Z DUÁLNÍHO SVĚTA DÁL K TOMU, CO SE ZA NAŠIMI PŘÁNÍMI SKRÝVÁ

Každý náš sen, každá naše touha je v tom duálním světě jen ozvěnou toho, čeho se bojíme.

Před čím utíkáme, před čím se chceme chránit.

Však se na chvíli ve čtení zastavte a vzpomeňte na svá přání a životní rozhodnutí…. s největší pravděpodobností nevycházely z jasného vědomí toho, kým jsme, jaký máme potenciál, a co je ve své podstatě svět i lidé kolem sebe. Že?? Našli jste za svými přáními nějaký strach??

Takový život je pak ale spíš jako bloudit slepě bludištěm a narážet do stěn. Ano, nakonec tu cestu najdete, díky všem těm boulím na hlavě a modřinám. A díky své touze najít cestu ven.

Ale co takhle konečně sundat ten šátek a podívat se, jak se věci mají?? Nebylo by to lepší?? :-)

 

Stačí udělat jen 3 krůčky:

  1. První krůček, ten snazší – znáte příběh o malém dítěti a koláčku?? Dítě tahalo matku uplakaně za sukni a dožadovalo se koláčku.  Přitom dítěti ale vůbec nešlo o koláček. Dožadovalo se pouze pozornosti své matky a její lásky! To bylo neuvědomované poselství jeho přání. I my můžeme velmi často zjistit, že naše přání jsou jen zástupná. Vzpomínám si třeba, jak jsem si vždycky našla nějaký problém, který jsem chtěla řešit. Jen aby se mi dostalo pozornosti, po které jsem prahla. Uvědomili jste si sami u sebe někdy něco podobného??

  2. Druhý krůček, náročnější – každý den nám projde hlavou spousta nejrůznějších „kdybych…”, „kéž by…”, „raději bych…”. Máte po ruce svůj seznam, který jste si psali na začátku článku?? Možná i tam jich spoustu najdete. Zdá se, že si toho přejeme tolik, a že každé přání je jiné. Ve skutečnosti ale toužíme po pár základních věcech. Je to podobné jako s jídlem. Máme spoustu možností a chutí, ale v podstatě se to vše dá rozložit na pár základních živin. A nakonec jen na energii. :-) Co se našich přání týká, můžeme je rozdělit do pěti kategorií. (Alespoň já to tak mám ráda. Proč a jaké to jsou prozradím už za chvíli.)

  3. Třetí krůček, ten nejnáročnější – a to uvědomit si, že žádnou z oněch pěti kategorií nejde doopravdy uspokojit v našem duálním světě. Že naše skutečná nejhlubší přání nejsou z tohoto světa, ale ze světa nepodmíněného. Protože dokud tohle nepochopíme a nezaměříme se na ta neuvědomovaná poselství, která nám naše přání předávají, budeme se stále uvnitř cítit prázdní, i kdybychom si splnili všechny své sny. A navíc můžeme skončit jak ti padlí andělé, z nebes božského světa do pekel. Ve chvíli, kdy o to, co jsme si na životě vybojovali, v jednom jediném okamžiku přijdeme. Nevím, proč si to neuvědomuje víc lidí, i když je to tak logické.

 

PROČ VLASTNĚ 5 KATEGORIÍ NAŠICH PŘÁNÍ?

Různé civilizace vnímají svět skrze různé elementy, ze kterých se svět skládá.

Moderní civilizace si svět rozložila na atomy, elektrony, kvarky apod. Má to své mechanistické nevýhody, jako by svět nebyl nic jiného než jen hmota. Ale s nástupem kvantové fyziky nebo fraktálů jako by se vyloupl svět úplně jiný. Propojený, proměnlivý, plný nečekaných zákonitostí! Ale ačkoliv kvantová fyzika je v poslední době mezi duchovně smýšlejícími lidmi velmi oblíbená (je úžasné, jaký most mezi vědou a spiritualitou přestavuje!), kolik z vás fyzice rozumělo už na základní škole?? A pak na střední?? Kolik lidí opravdu dokáže chápat kvantovou fyziku a nenechat se zmást nejrůznějšími teoriemi jen proto, že se mu zrovna líbí?

Staré civilizace dělí svět na 3 elementy (indická), 4 elementy (řecká) a 5 elementů (čínská).

 

A mě oslovila právě ta čínská/taoistická

Vše, co vidíte v sobě i kolem sebe, totiž můžete podle této starobylé čínské filozofie rozdělit nejen na jin a jang, což je asi nejznámější dělení. Roční období, i vlastní emoce, planety, i své vnitřní orgány, to vše můžete vnímat jako projev jednoho z 5 druhů energie. Když si jednou zvyknete takto svět vnímat, nebudete muset studovat tabulky 5 elementů, aby vám bylo jasné, pod který element co spadá. Vše vychází ze zkušenosti, kterou máme společnou. Není to žádná věda (ani ta kvantová). :-) Nakonec i naše přání a touhy v sobě nesou znamení jednotlivých energií/elementů.

Jde o element DŘEVO, OHEŇ, ZEMĚ, KOV a VODA.

Jak je vidíte barevně odlišené vedle na obrázku.

Každý jsme složený ze všech pěti elementů, nelze říct, že jen jeden je ten váš. Bez elementu DŘEVO byste neviděli, bez elementu OHEŇ by vám byla zima, bez elementu ZEMĚ byste nemohli jíst, bez elementu KOV byste u ničeho dlouho nevydrželi a bez elementu VODA byste neuměli být empatičtí. Zároveň ale pro každého z nás hraje některý z elementů v životě výraznější roli.

Ten můj je třeba element DŘEVO. Pro něj je mimo jiné typická právě ona touha cestovat a tvořit. :-) Byl ve mně obzvlášť silný, když jsem byla v období DŘEVA, tj. když jsem byla dítě. Čím jsem starší začínají mi do života promlouvat i ostatní elementy, protože nakonec jsou pro nás důležité všechny.

 

PO ČEM VE SKUTEČNOSTI TOUŽÍTE A PROČ TO NENÍ Z TOHOTO SVĚTA??

Doporučuji pročíst si postupně všech 5 článků k jednotlivým elementům. Naučíte se tak vnímat svět tímto pohledem a rozlišovat, co ovlivňuje která energie / element. A ona skrytá poselství svých přání.

Nenecháte se pak díky tomu zlákat hledat jejich naplnění tam, kde ho beztak nenajdete. Protože jak zjistíte, všechna přání jsou nakonec takového rázu, že v našem duálním světě naplnit nejdou.

Toužíme totiž po něčem trvalém, co nám nic nedokáže vzít. Však kdo by například toužil po lásce a partnerovi, který za vámi jednoho dne přijde s tím, že „sorry, už miluju zas někoho jiného.“ A tak to platí i u jiných elementů a jejích základních impulzů – tužeb. Jsme přesně takoví, jak se vždy říkalo – tělo součástí země a duch míří mimo omezené sféry.  :-)

Při čtení nejspíš zjistíte, že do určité míry toužíte po všech 5 věcech. Kdo ne? To bychom nebyli lidé.

Ale jedna nebo dvě k vám v životě nebo v současném období promlouvají nejsilněji.

 

Pojďme si tedy na následujících odkazech podívat na to, které to mohou být:

PŘÁNÍ ELEMENTU DŘEVO

PŘÁNÍ ELEMENTU OHEŇ

PŘÁNÍ ELEMENTU ZEMĚ

PŘÁNÍ ELEMENTU KOV

PŘÁNÍ ELEMENTU VODA

 

UŽ VÍTE, PO ČEM NEJVÍC TOUŽÍTE??

Už vám je trochu jasnější, jaká skrytá poselství všechna ta přání, která vám tak během dne blesknou hlavou, v sobě nesou?? Co je vlastně za všemi těmi „kéž bych, raději bych, chtěl bych”?? Dostali jste i pár tipů, jak na to, abyste zbytečně nešli za naplněním nějakého svého přání a nebyli pak jen zklamaní. Někdy je to totiž jako, když máme rádi třeba sladké.

Většinou o sladké vlastně nestojíme, ale spíš o to všechno, co nám to nahrazuje. A i když sníte několik bonboniér, budete chtít další a další. Pořád nebudete mít dost. A ani si toho nevšimnete, zničí vám to zdraví a život. Což ovšem neznamená, že chuť na bonboniéru je něco špatného. Rozhodně není. Pokud jste vyladění na to si tu jednu postupně plně vychutnat. A jít si pak dát třeba zase něco jiného a také si to plně vychutnat.

Vychutnávejte si svět kolem sebe svobodně z pozice naplnění a bez podmínek, které své spokojenosti kladete, tj. zakořenění v tom neduálním Jiném světě nepodmíněného.

Mám pro vás kromě tipů i konkrétní návod, jak na to. Jak postupně zharmonizovat jednotlivé elementy a dostat se k onomu základu, kde své naplnění už nebudeme muset hledat tam venku u věcí, lidí nebo zážitků. Kdy pozitivní věci, lidé a zážitky budou spíš jen takovou ozdobou našeho života, bonbónkem na dortu. Tento návod jsem si vytvořila sama pro sebe už cca před 8 lety a stále mě učí a stále mi odhaluje nové a nové nuance onoho Jiného světa a zcela jiných pravidel, která v něm platí.

Protože mě učí život sám a zkušenosti, které mi nabízí. Já jen vím, jak si o ty  zkušenosti říct  a že je možné vše, co pak prožívám, vnímat jinak, než dosud. A tedy i reagovat už jinak.

 

ROČNÍ PROJEKT STROM ŠTĚSTÍ

Zvu vás do něj jako už mnoho lidí před vámi. A stále ještě ho nabízím zdarma. Roční projekt, který vás provede postupně harmonizací všech elementů. Jedinou platbou, kterou vřele doporučuju, ale není povinná, je koupě pěti ebooků pěti elementů, ve kterých najdete ke každému z 50 témat týdne během roku bližší vysvětlení Jiného světa, o kterém se tak málo ví, i když je pro nás tak zásadní.

 NAUČTE SE ŽÍT V JINÉM SVĚTĚ

(Možnost koupit si celou sadu ebooků za výhodnější cenu najdete po přihlášení.)