Ztratit se ve svém vymyšleném světě je tak snadné…

… a je to tak nepříjemné! Občas na internetu slýchávám „Ego je potřeba, nechme si naše Ego, vždyť je to naše identita! Co budeme bez Ega? Lidi po nás budou šlapat! A nic nedokážeme!“ Zajímalo by mě, o kterém Já ti lidé vlastně mluví. O tom vymyšleném žijícím ve vymyšleném světě? K čemu je takové vymyšlený svět a jeho Já dobré? 

Tento týden jsem si plánovala vyplout nad hladinu toho vymyšleného světa. Mimochodem také jste někdy zažili ten pocit vyplutí nad hladinu?? Mně se to stávalo před lety při mých prvních meditacích.

Byla jsem z toho překvapená. Samozřejmě velmi příjemně :-) Bývaly to ty chvíle velkého klidu až blaženosti. Najednou jsem jen byla a vnímala to, co se kolem mě dělo. Neměla jsem potřebu to nijak popisovat, nijak to hodnotit. Jiný stav :-) Jiný stav jiného druhu než ten, který tak obvykle nazýváme :-)

Jako bych se vynořila ze světa, kde to hučelo myšlenkami. Rybka za rybkou. Ano, vymyšlený svět skládající se z myšlenek a z myšlenkových reakcí na ty myšlenky a z emočních reakcí na ty myšlenky a z myšlenkových reakcí na ty emoce. Reakce za reakcí, myšlenka za myšlenkou. Rybka za rybkou. Různě barevné, různě velké, různě hrozivé nebo hravé.

Téma tohoto týdne bylo stát se tou malou mořskou vílou (tu pohádku miluju!) a vyplout zvědavě do toho Jiného světa nad hladinou. Vědomě. Vzpomínáte, jak se obyvatelé mořského světa chodívali dívat na hladinu? Jak byli očarováni tím, co tam viděli? Třeba létajícími rybami?

A co byste řekli – místo abych vyplula nad hladinu, ponořila jsem se ještě hlouběji.

Někdy jako by se v těch hlubinách objevilo něco, co Vás táhne dolů. Nechce Vás to pustit.

Je fajn vědět, co to je. Když víte, co za závaží máte na noze (a že ho tam vůbec máte), je snazší se ho zbavit. Odhodit tu vymyšlenou identitu vymyšleného světa, která Vás tíží. Ale čím těžší to závaží je, tím těžší je ten uzel rozmotat a osvobodit se.

Uvidíme, co příští týden :-)

A jaký byl ten Váš týden? Podařilo se Vám plout nad hladinou a kochat se výhledy? Třeba jste byli na dovolené. Tam to jde výrazně lépe :-) 


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018. Jde o shrnutí týdne věnovaného tématu VYSTOUPIT ZE SVÉHO VYMYŠLENÉHO SVĚTA v rámci elementu ZEMĚ. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní vyrovnanost, harmonii a klid. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ 2018 – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *