Kolik už je to let, co jsem přišla s projektem Absurdistán o 50 způsobech, jak si absurdně šlapeme po štěstí?? Na každý týden pěkně jeden. Vzpomínám, že první rok jsem si kartičky jednotlivých témat tahala zcela nahodile. A co myslíte, jaká kartička připadla na poslední týden v roce?? Něco končí, něco začíná. :-) Kdyby mě celá ta hra nefascinovala už předtím, teď by mě jistě dostala. :-)

Další roky jsem projekt různě upravovala. Od druhého roku už jsem si jednotlivá témata losovala v rámci desetitýdenních období pěti elementů. (Ano, i proto od začátku těch 50 témat.) Víc jsem si hlídala, aby to byla spíš legrace a hra. I tak mě život skrze tuhle hru vedl hodně do hloubky. A tak jsem si mohla třeba říct: „Jasně, že mě tohle tak zabolelo. Vždyť tenhle týden jedu téma – Jak na odpuštění jinak.” Nevěřili byste, jak úžasně tohle vědomí vždycky pomáhá!

Letos jsem se rozhodla dát tématům ustálené pořadí. Každý element má tak svých 10 týdnů, aby mohl postupně ukazovat, jak nejlépe krůček za krůčkem zharmonizovat jeho energii. Aby se mohlo co nejplněji projevit to, co je danému elementu vlastní. Jaru (elementu DŘEVO) například vnitřní svoboda. Nejen růst a rozvíjet se. :-) Nebo létu (elementu OHEŇ) vnitřní radost a otevřené vřelé láskyplné srdce.

10 darů elementu DŘEVO již máme v mém ročním projektu za sebou. V pondělí 18.5. 2020 se vlády ujme element OHEŇ. Jsem moc zvědavá, s čím přijde!

Je celkem běžné, že projekt zrcadlí to, co se děje tam venku. Koronavirová omezení mě právě díky projektu zas tak moc nezaskočila. Vždyť to byl čas rozvíjet tu vnitřní svobodu nezávislou na tom, kde vás kdo zavře. :-) O to víc, si říkám, s čímpak asi přijde element OHEŇ. A čím mi v něm přijde právě tento projekt zase vhod. :-)

Spousta lidí se vztekala, když přišla o svobodu jít, kam byli zvyklí chodit, a museli začít nosit něco, o co nestáli. Vztek je běžná reakce elementu DŘEVO.

Element OHEŇ s sebou nese téma hodnocení. Hodnocení, které nám bere radost ze života. Je tedy otázka – budeme v létě spíš nespokojeně hodnotit a brblat, nebo si spíš dokážeme užít slunečné dny? Dokud budeme mít tu možnost?? Možnost se trochu nadechnout??

Dokážeme najít tu křehkou rovnováhu mezi bezstarostným užíváním a lhostejným užíváním?? Rovnováhu nás v projektu učí element ZEMĚ. Otázka zní, jak moc jsme se uplynulé 3 týdny naučili??

Element OHEŇ s sebou nese i téma mezilidských vztahů, vzájemného propojení, pochopení a odpouštění. Otázka zní, zda se dokážeme naladit na onu láskyplnou otevřenou energii v nás, díky které se můžeme cítit následujících 10 týdnů lehce. Nebo zda se spíš uzavřeme. Teď už ne doma na home office, ale ve svém srdci.

Taková jsou témata, kterými nás léto provede. Je jen na nás, co s nimi uděláme. :-)

Pokud se chcete na tu cestu letními tématy taky přidat, bližší info o projektu STROM ŠTĚSTÍ a možnost přihlásit se najdete ZDE. (Je tu pro vás již pár let k dispozici ZDARMA. Však si vyzkoušejte, jak zábavné to může být.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *