Možná jste něco podobného někdy slyšeli. Možná jste něco podobného i někomu sami řekli? :-) Tak se pojďme podívat na tom, jak to s tou realitou třeba také může být…

Na speciální letní sobotní tříhodinovce o elementu ZEMĚ jsem nadhodila, jak je důležité udržovat rovnováhu jinu a jangu. Ostatně čínská medicína (a učení o 5 elementech je čínská filozofie) zná choroby z nadbytku jinu nebo nedostatku jangu. I samotný element ZEMĚ krásně symbolizuje fakt, že když lítáme někde v oblacích, jsme logicky málo zakořenění. Klasickým příkladem jsou všichni ti, kteří si někdy myslí, že se raději ani neměli narodit. Vidí se někde v lepších, ideálně nebeských světech.

Nepovyšuji se nad nimi a nepomlouvám – sama jsem to tak dlouhá léta měla a pořád si někdy říkám, kde že jsem se to vlastně ocitla :-) A byla to asi právě ona dlouholetá snaha o smíření se s tou naší přízemní lidskou existencí plnou utrpení (jen se na tuhle neutěšenou realitu kolem sebe podívejte), která letos v létě vyvrcholila v onen nápad s Mimoňským speciálem „Jak se s tím mám smířit?”.  V tu cestu, jak každý den a každý měsíc naplňovat poselství své vlastní e-knihy Žít je umění milovat, kterou nejen provádím ostatní, ale s ostatními ji také sdílím :-)

Ach ano, žít je opravdu uměním milovat i všechny trny oné růže, kterou jsme jako Růženka z pohádky dostali do vínku.

A chce to hodně lásky a odvahy ji probudit :-)

 

Jenže na té cestě jsem objevila jednu zajímavou věc

Realita se skrývá spíš na té obloze než na té zemi.

A právě tahle realita pak teprve pomáhá najít v sobě ten střed, ze kterého je možné v pozemské realitě zakořenit.

O jaké realitě mluvím? Jde o tu rozzářenou oblohu za oblaky a mraky, o které se tak často píše a která se také stala symbolem mých obou blogů (a vstupní branou do Jiného světa). O ten symbol světla, který je zde vždy. Stačí proniknout skrz mraky, které nám brání ve výhledu, k tomu, co je. A i když je obloha třeba na jedné straně temná, Slunce stále na obloze září. To je skutečná realita. (A ještě i o trochu víc :-))

Možná jste to již slyšeli. Ale jak často si na to vzpomenete, když se ve vašem životě takříkajíc zatáhne? A víte, jak se skrz ty mraky dostat??

Mně hodně pomáhá právě symbolické vnímání, které je ve své podstatě neduální. Dokáže vám totiž pomoci poodstoupit od svého (ale paradoxně si zároveň troufnout se do něj a toho všeho, co vám „brání ve výhledu”, více ponořit). Osvobodit se tak od svého příběhu a ještě ho i lépe pochopit :-) Najednou je z té vší tragedie třeba i komedie. A možná prostě jen film. Jen sen. Sen, ze kterého se jednoho dne můžete probudit…

Když se takto zasníte, když takto začnete svůj svět vnímat úplně jinak, může se druhým zdát, že lítáte v oblacích. Ale právě v téhle chvíli podle mě vnímáte alespoň vzdáleně první střípky té skutečné reality. Toho, jak se věci opravdu mají, pod povrchem zdání. Co myslíte?


Kdyby vás symbolika zajímala víc, můžete se začíst pro změnu do článku Symbolika není jen zrcadlení. Přeji objevné zkoumání všech možných zákoutí symboliky :-) A pokud byste si chtěli vyzkoušet, jaké to na té mimoňské cestě je, Klasická mimoňská cesta je už třetím rokem všem otevřená zdarma (Mimoňská cesta do Jiného světa – měsíční online kurz).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *