A Šípková Růženka se opět píchla do prstu

A celé království usnulo s ní. Kdo ví, jestli se najde další princ??

Asi tak by mohla skončit klasická pohádka, kdyby Růženka udělala to, co dělá tak často spousta z nás. Kdyby navzdory všemu, co musela protrpět, udělala zase tu samou chybu. Ze zvědavosti nebo neopatrnosti.

Kdyby to nebyla pohádka o síle lásky, která překoná i zlou sudbu, ale o moudré bdělosti. O tom, že nestačí se jen probudit ze stoletého spánku a vše se změní k lepšímu. Ale že je v prvé řadě potřeba si uvědomit, proč člověk spal. A neudělat totéž zas.

Vnímáte také tu absurditu celé situace?? Dlouhá léta se ví, že stačí něco ostrého a neopatrnost, se kterou se píchnete, a zlá sudba se naplní. Ať děláte jakákoliv preventivní opatření, nepomůže to. Zlá sudička je vychytralá a vy tak mladí a nezkušení. Skočíte jí na lep a je to.

Sto let se princové snaží vás z toho dostat. Spousta jich možná ani to vaše království nenajde. Spousta jich možná chce jen to království. Spousta jich skončí zapletených někde v trnech. Jen jediný je dost chytrý, dost vytrvalý, dost statečný a dostatečně vás miluje, aby překonal všechna protivenství a polibkem vás probudil.

A vy pak druhý den jdete a zas se píchnete.

No, ještě štěstí, že sudičku něco tak praštěného ani nenapadlo a kletbu tomu nepřizpůsobila.

Velmi často se dočteme, že se máme učit bdělosti. Být u toho, co děláme, a ne u toho, co jsme dělali včera a co fakt nechceme dělat zítra. Případně u toho, co by už fakt měl přestat dělat někdo kolem nás, protože je to k nevydržení.

A tak meditujeme a snažíme se žít v přítomnosti.

Někdy nám to jde lépe a někdy hůř.

Někdy se na to úplně vykašleme, když zjistíme, že těch myšlenek je tolik, že snažit se je ukočírovat je jako honit zdivočelé kočky.

A někdy to dopadne tak, že víme, že saháme na rozpálená kamna, ale tu ruku tam stejně dáme. Protože nemáme myslet na minulost a nemáme se bát budoucnosti. K čemu nám pak ale taková bdělost vlastně byla??


Právě jste dočetli třicátou třetí část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma BDĚLÁ PŘÍTOMNOST A MOUDROST elementu KOV. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Na starém i novém blogu je spousta článků o meditaci (nejen vipassaně). Můžete zkusit třeba tento – Meditace – co to je a co to fakt není

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *