Nechováte se absurdně? Aneb 50 způsobů, jak nebýt šťastný :-)

V roce 2019 jsem začala každý týden psát tzv. absurdní hříčky. Přišlo mi totiž již před lety, že se někdy chováme fakt praštěně. Vám to nepřijde?? :-) Chceme žít šťastně a spokojeně, a přitom jako bychom si sami házeli klacky pod nohy. Tím, jak přemýšlíme, a tím, jak se chováme.
Před lety jsem se rozhodla vytvořit roční projekt Absurdistán. Nechala jsem se inspirovat názvem knížky, kterou jsem plánovala napsat ještě jako teenagerka. Ano, tak dlouho mám pocit, že náš život je jedna velká absurdní hříčka :-) Tento projekt, který během 50 týdnů pokrýval 50 témat, se stal postupně základem ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ a letos i této série absurdních hříček.

Který z následujících absurdních způsobů chování, je Vám blízký?? 

 1. Umíte se vytrvale držet svých neužitečných stereotypů, nebo jste začali svou vytrvalost používat trochu užitečněji?? :-)
 2. Chováte se jako superman, který všechno zvládne sám, všechno umí a nic a nikoho nepotřebuje? :-)
 3. Skočili jste do moře života a je Vám fuk, že v něm vlastně neumíte plavat??
 4. A nejen, že třeba neumíte plavat, ještě navíc sami sobě říkáte, že se to určitě nikdy nenaučíte, protože jste „fakt blbí”??
 5. Nebo naopak věříte, že jste fakt dobří, a že zvládnete klidně i plavat proti proudu Života?  I když to samozřejmě nejde a za tímto přáním je jen a jen touha našeho Ega po bezpečí, lásce a spokojenosti??
 6. Zapomněli jste na to nejdůležitější životní rozhodnutí – opustit to vězení vaší mysli, ve kterém vězíte a nezcvrkly se nakonec vaše životní rozhodnutí jen na to, jak to v tom vězení přežít??
 7. Dožadujete se zcela absurdně vytrvale toho, po čem ale ve skutečnosti vůbec netoužíte??
 8. A bráníte se naopak zuby nehty jít tam, kde by Vám bylo dobře?? Jako ten vzpurný kůň?
 9. Praktikujete na sebe taktiku cukr / bič, nebo už se k sobě nechováte jako k otrokovi??
 10. Umíte jen buď makat, nebo naopak rezignovat, nebo už jste přišli na ten fígl, jak chtít nechtít?
 11. Honíte se za štěstím, nebo umíte i zpomalit? A právě skrze to zpomalení ono vysněné štěstí nakonec i objevit?
 12. Žijete ve svých očekáváních, ať už jsou pozitivní nebo negativní, nebo jste se otevřeli tomu, jak krásné je neočekávat vůbec nic? A o nic nepřijít?
 13. Pořád se ještě snažíte se opřít o pouhý vzduch, nebo jste si pro sebe konečně našli pevnější oporu, která vám poskytne opravdovou jistotu a ne jen iluzorní pocit?
 14. Pořád se snažíte vybudovat ráj v samotném pekle, nebo už jste pochopili, že se nejdřív musíte vzdát všeho, co vám z života to peklo dělá?
 15. Ještě stále si myslíte, že vaší identitou je vězení, ve kterém se skrýváte?
 16. Žijete ve světě svých myšlenek, nebo se je snažíte vymazat, aby vás už neotravovali? Nebo jste se už pochopili, že ani jedna z těchto možností není právě ideální?
 17. Stále si ještě pletete chobot slona v temné místnosti s lanem? Nebo už jste poznali, jak často nám chybí všechny informace k tomu rozhodnout, co je co a kde je pravda?
 18. Vnímáte krásného motýla jako noční můru, protože raději vnímáte svět černobíle než barevně??
 19. Žijete s věčným hukotem v hlavě uprostřed všech svých myšlenek, nebo si alespoň čas od času dopřejete možnost vyplout nad hladinu?
 20. Připomíná vaše cesta ke hvězdám” rozhádanou hvězdnou loď, kde si každý hraje hlavně na tom svém písečku protože tam špatně pochopili sebelásku? Nebo si tam naopak připadáte jako poslední kolečko u vozu? A co na to jít ještě jinak?
 21. Jste si také tak jistý, že víte, jak se věci opravdu mají, jako jistý Ďatlov z černobylské jaderné elektrárny , který v roce 1986 řídil onen osudový bezpečnostní test? A jste si také jistí, že vám to nevybouchne pod rukama? Nebo jste otevření neznámému a neočekávanému?
 22. Chováte se sami k sobě jako k závodnímu koni, který musí docválat do cíle, i kdyby ho to mělo zabít? Nebo víte, že to nejdůležitější, co máte ve svém životě k dispozici, je vaše energie?

 A je toho ještě mnohem víc, kde se chováme praštěně. Postupně se zde objeví všech 50 způsobů – budete si je zde moci kdykoliv připomenout. Pokud vám některé body nejsou zcela jasné a chcete si proto přečíst celé absurdní hříčky (a dostávat pak každý týden další), můžete se k jejich odběru přihlásit níže. S každým mailem Vám přijde i odkaz na tento stručný přehled. Samozřejmě se můžete z odběru kdykoliv odhlásit :-) Nebo zasurfovat zde na blogu a jednotlivé části si najít přímo.

Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<


Co je na tomto seznamu zajímavého??

Vzhledem k tomu, že každé z 50 témat patří pod jiný element, dá se snadno zjistit, který z 5 elementů by bylo fajn zharmonizovat. Někdy stačí letmý pohled a bude Vám jasné, která témata jsou Vám zatraceně blízká :-) A která pro Vás případně problém nepředstavují vůbec. Elementy je možné harmonizovat různě. Já na to jdu sama u sebe (a v rámci STROMU ŠTĚSTÍ) od podlahy – to jest od způsobu uvažování.
A pod které elementy témata patří?
DŘEVO (6-15) – rozvíjí svobodu
OHEŇ (19-) – rozvíjí radost a lásku
ZEMĚ (4, 5, 16, 17, 18) – rozvíjí vnitřní klid
KOV – rozvíjí vnitřní disciplínu a spokojenost
VODA (1, 2, 3) – rozvíjí vnitřní jistotu a důvěru

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *