V širokém oceánu internetu jste právě objevili knihu, kterou nikde jinde nenajdete. Je totiž první svého druhu. V čem?? 

 • Najdete v ní 10 základních bodů na tak trochu mimoňské cestě ke spontánnímu, uvolněnému a spokojenému životu. Už jste o mimoňské cestě někdy slyšeli?
 • Pracuje se symbolikou, která nepůsobí jen na rozumové úrovni, ale oslovuje nás přímo.
 • Je stručná a hravá. Taková mapa mimoňského území. Žádné stovky stran toho, co už jste tisíckrát četli, ale součástí vašeho života se to moc nestalo.
 • Existuje k ní celý měsíční online kurz ZDARMAMimoňská cesta do jiného světa” a Speciál „Jak se s tím mám smířit?
 • Nabízí vám záchranný kruh v okamžicích nejistoty – a tedy neocenitelný vnitřní klid.

A TO TEĎ A TADY.  STAČÍ HO CHTÍT. CHCETE?

TEĎ MÁTE MOŽNOST DO TÉTO ZVLÁŠTNÍ E-KNIHY NAHLÉDNOUT A KLID NAČERPAT. 

Občas ji s sebou nosívám v tištěné podobě. A s tichým úžasem zjišťuji, že již před 20 lety, kdy jsem se cítila pod psa a hledala jsem vnitřní klid a smysl života, jsem vlastně napsala odpovědi i na své současné otázky, přání a obavy! Fascinuje mě svou univerzálností, jasností a stručností, se kterou jde bez keců přímo k podstatě věcí. Neobsahuje mnoho slov. A ani po 20 letech nebylo co dodat.

 

DOUFÁM, ŽE I VY SE JEDNOU DÍKY NÍ NAUČÍTE UMĚNÍ MILOVAT ŽIVOT

 • Vdechnout svému životu smysl, abyste měli proč ho žít. Vnímat směr, když to s vámi cloumá, a světlo v temnotách.
 • Číst v symbolice života jako v otevřené knize a díky tomu se jím nenechat smýkat. Rozumět jeho poselstvím.
 • Najít v sobě sílu čelit utrpení a problémům.  Objevit jejich smysl. A přestat život prožívat jako trýznivý sen plný dramat a zklamaných přání.
 • Změnit celý svůj život tím, že změnite úhel pohledu na něj, na sebe i na druhé lidi a každodenní události.
 • Prožívat absolutní uvolnění a naplnění, větší hravost, bdělost a větší schopnost nechat se vést intuicí.

A díky tomu všemu dosáhnout vnitřního klidu nezávislého na vnějších podmínkách. Onoho pocitu, který má pro mě osobně nezměrnou hodnotu – pocitu, že nic ve své podstatě nepotřebuji a nic a nikdo mi nemůže ublížit, pokud to sama nedovolím. Za čím se tedy pořád hnát? A před čím se pořád chránit?? Také vnímáte tu úlevu a rozlévající se vnitřní radost??

 

JAK TO TA KNIHA DĚLÁ?

Tak prostě. :-) Stačí se jí  otevřít a nechat ji na sebe působit. Ona Vás povede.

Pracuje totiž se symboly. Různými.

Třeba s obrazy – slovními i fotografickými.

Jen se podívejte  – mohla bych o moři napsat desítky stran, a přece by ve vás nevyvolávaly ty emoce a ty asociace, jako když se zadíváte na jeho obraz!

Jako by se vás dotkl, vzal vás za ruku a dovedl přímo na pobřeží a dal vám přímo pocítit, jaké je moře.

Bez keců. Bez analýz toho, co všechno v moři žije a v čem je nám prospěšné a v čem nebezpečné. Takových knih je. V této knize najdete víc.

 

V knize najdete hned 10 kapitol a 10 fotografií.

Ale to by bylo málo! Najdete v ní i básně v próze. Většina z nich vznikla již cca před 20 lety, ale jsou tak nadčasové! Vznikaly ve velmi zvláštním období mého života. Tehdy jsem velmi hluboko v sobě pátrala po tom, jak si ulevit v utrpení, které jsem zažívala. Inspirována svou spolužačkou, která mi jako překladatelce umělecké literatury dala přečíst pár svých básní k posouzení, začala jsem sama psát. Ale jinak. Inspiroval mě totiž i Chalíl Džibrán (†1931). Znáte jeho Proroka? Bylo tak zvláštní ty texty psát!

Ty „básně” mě samy vedly od úvodního obrazu k radě nebo odhalení, které jsem v té době potřebovala slyšetAle ukazuje se, že jejich poselství je všeobecně platné. Chcete ukázku?

Moře vám strhne masky,
rozmělní vás na kousky
a jen ti z něj vyjdou se srdcem čistým jako nejbělejší perla,
kterým se i v tom živly zmítaném prostředí podaří najít místo ke spočinutí a klid.
(úryvek z básně Moře)

V knize najdete 10 kapitol a hned 10 básní v próze.

Ale i to by bylo málo! Uvědomuji si, že naše generace i kultura již dávno zapomněla se symboly pracovat. To jsou jen samá fakta a čísla a fakta. :-) Ale byla by velká škoda ustrnout a nepokusit se k nim najít cestu. A tak vás již v první kapitole naučím, jak se symboly pracovat. A ke každé „básni” jsem napsala i stručný komentář.

Komentáře jsou důležitou součástí celé e-knihy a vznikaly podobně jako ony prozaické básně. Proto nejsou tak ukecané, jak u mě bývá zvykem. :-)

 

V knize tedy najdete i 10 kapitol 10 komentářů.

Ta kniha má ale hluboce oslovit vás. :-) Není ani o mně, ani o nějakých teoriích. Má se vás dotknout a pomoci vám najít vnitřní klid a smysl vašeho života. Abyste se mohli konečně uvolňovat z pout svých povrchních přání a hlubokých obav a naplnit tu nejhlubší touhu, kterou v sobě všichni neseme!

Neberme to ale vážně. Nenabízím vám žádné testy a otázky. Nabízím vám hry, které vám mohou pomoci. Zahrajte si.

V knize najdete 10 kapitol a 10 her.

 


Máte obavy, že symbolice nebudete rozumět, a že nějaké „básničky″ vás nikdy nebavily? Jste spíš na románové příběhy? Románový příběh se vás také umí dotknout a možná vás nebude jen bavit, nebo strašit, ale něco ve vás probudí. I v něm je určitá symbolika podobně jako v našich životních příbězích. Díky e-knize Žít je umění milovat se jí nyní ale můžete učit číst. A odnést si tak z četby (i ze života) mnohem víc.


 

VŠE POTŘEBNÉ K VNITŘNÍ POHODĚ TU MÁTE STRUČNĚ JAKO NA DLANI

A v tom je tato kniha unikátní! Vy i já jsme jistě přečetli spoustu knih na podobná témata. Na mnoha stránkách jsme se dozvídali, co máme dělat, když ztrácíme půdu pod nohama, jak překonávat dětská zranění apod. Poskytly nám cenné rady a pomohly pochopit spoustu věcí.

Vždy jsem ale hledala něco stručnějšího.

Knížku, kterou bych vzala do ruky a která by pro mě nebyla jako džungle, kterou se musím prosekat (pročíst). Ale spíš jako to okno, kterým vyhlédnu do krajiny a vše důležité budu mít jako na dlani. Díky které mi pomyslné puzzlíky obrazu konečně zapadnou na místo. Takovou knížku jsem nenašla, tak jsem si ji napsala sama. :-)

Stručnou knížečku, která má moc mě rychle převést od utrpení k poznání jeho smyslu a k vnitřnímu klidu, které nejen z tohoto poznání pramení.

Od přání, aby byl svět takový, jaký ho chci mít,  k důvěře v to, co je teď a tady. Od rozhodnutí, co od života chci a jaký smysl chci svému životu vdechnout, k bdělosti vůči jeho vedení. Od strachu z přízraků minulosti, od toho spánku v tichém bezpečí Ega k osvobození z jeho pout. Člověk totiž může být jako květina, která prorůstá trhlinkou v tvrdém asfaltu, a krášlí svět.

Na samotný závěr jsem navíc sepsala to nejesenciálnější shrnutí. Pár krizových záchranných kruhů – pár nejdůležitějších vět, kterých je možné se chytnout, když se začneme v rozbouřených vlnách života topit. 

Na závěr knihy najdete i 11 záchranných kruhů.

Možná je to na vás až moc symbolické? Moc stručné? Příliš přímý let k cíli, zatímco vy byste chtěli u každé kapitoly zůstat trochu déle? Seznámit se s ní důkladněji? Lépe dané téma pochopit?

V tom případě můžete využít jedné z výhod elektronických knih – odkazů. Na konec e-knihy Žít je umění milovat jsem totiž zařadila výběr nejdůležitějších článků z mého blogu, které téma dané kapitoly dále rozvádějí.

A odkazy na celkem 30 dalších článků k jednotlivým kapitolám.

 


Jak vidíte, knížečka je stručná, ale přitom je nabitá symbolikou slova i obrazu. A tím i všemi vrstvami významů, které si v nich pro sebe můžete najít. Dotýká se hloubek našeho života, i jeho stínů, a přitom je tak hravá. Zavede vás k vysvětlením, ale i k esenciálnímu shrnutí. Takový je mimoňský neduální jiný svět. Plný paradoxů. Vítejte v něm. :-)


JAK VIDÍTE, E-KNIHA VÁM OTEVÍRÁ NEZVYKLÝ SVĚT NEDUALITY

Neduální vnímání není logické, ale zato je hluboce pravdivé. Právě ono je klíčem k umění milovat teď a tady. A naplnit tak smysl našeho života. A o paradoxu (a ten k nedualitě nedílně patří) jako klíči k vnitřnímu klidu je v knize také řeč. Zajímá vás síla paradoxu?

jinjangdragon

Jen skrze paradox dokážeme vnímat svět takový, jaký doopravdy je (nečernobílý), a bezpodmínečně jej díky tomu přijímat.

Teprve pak dokážeme najít cestu do středu, kde už neexistuje oddělení Já vs Ty. Kde si už tedy nemusíme volit, mezi tím, zda ublížíme sobě, nebo druhým. Tady už totiž umíme projít skrz paradox a víme, jak prospět oběma stranám zároveň.

 

CO SI O KNIZE ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT MYSLÍ NĚKDO JINÝ NEŽ SAMA AUTORKA??

Shrnout jednou větou svůj dojem z knihy? Polož se do života s důvěrou a splývej jako ve vodě, na moři. Život tě povede. Záchranné kruhy si vylepím na zeď! A z kapitol se mi líbí „Ochutnej všechny ty slzy” – že všechno, co se stalo, mělo smysl. Sáhneš si na dno a už se pak nebabráš v malichernostech. Knížku bych doporučila svým známým, aby byli šťastnější a svobodnější. Nebo aby se ze začátku alespoň vydali na tu cestu. Cestu Mimoňů. DĚKUJI!

Blanka Kubíčková


 Kniha „Žít je umění milovat” od Aves Passeri je klidná chvíle zastavení v dnešním uspěchaném a hektickém světě. Je to chvíle zastavení a poznání sama sebe a našich životů a možnosti změnit naše životy k lepšímu a pokusit se udělat svět kolem nás hezčí a zajímavější, nejen pro nás. Je to zpověď ženy, která sama život miluje, a chce nám ukázat cestu, jak se ho také naučit milovat a užít si naplno každý den, Teď a Tady.

Vladimír Janda


Kdybych měl shrnout celou knihu do jedné věty, zněla by takto: kniha je průvodcem jak žít přítomně v „Pravdě“, kterou máme možnost vidět, zakoušet a žít, pokud se nám daří vymanit ze „spárů“ vlastního EGA. Což ovšem nemá konstantní průběh a už vůbec ne lineárně vzestupný! Nejvíc mě oslovila kapitola „Probuzení”, protože číst můžu cokoliv, ale pokud nebudu vnímat vnitřní hlas a Toho, který mě volá, tak se nikdy neprobudím. Neustále si to připomínám. Protože na „své cestě“ někdy spíme, někdy jsme probuzení, někdy jsme ve fázi probuzení. Není to tak, že se jednou probudíš a vše už jde samo. V tom jednom cyklu jsou skryté další malé cykly, atd. Nic neznámého pro mě víceméně v knize nebylo, protože se věnuji křesťanské kontemplaci a směřuji ke stejné „Pravdě“. Mám spíše svoje záchranné kruhy (ale velmi podobné), které nosím ve své hlavě. Ale myšlenka napsat je na papír a mít neustále při sobě se mi líbí! Děkuji za inspiraci :) Knížku bych doporučil každému kdo vnímá přesah života, kdo si prožil své rozcestí a vnímá svůj vnitřní hlas. Asi nejvíc mě zaujaly básně Aves Paseri, Brána, Miluju paradoxy, Probuzení. Fotografie jsou super podpůrný prostředek, zintenzivní vnímání, zapojení dalších „smyslů“. Hry: 4, 5, 6, 7, 9, 10 – jsem dělal, připomínám si je.
František Šindelka

 


A NAVÍC – Víte, že e-kniha „Žít je umění milovat” patří do celé speciální trojice??  Společně s ebookem „TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR!” a měsíčním online kurzem „Mimoňská cesta do Jiného světa”. Ebook autenticky ze života zachycuje, jaké to na těchto 10 stupních od trápení k radosti může být i pro vás. A online kurz vás po té cestě provede. :-)CHCETE VĚDĚT NĚCO BLIŽŠÍHO O AUTORCE?

profesionální mimoňka, lektorka a inspirátorka :-)

 • Fotografie0654autorka dnes již několika ebooků a e-knih z neduálního Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného
 • průvodkyně na neduální cestě za smířením
 • lektorka čchi kungu stylu Orel v hnízdě. Učím studenty uvolnit se skrze pohyb, zklidnit mysl, naladit se na svou energii a posílit ji. A díky tomu cítit životní lehkost, ono plynutí (flow), ale i pevnou půdu pod nohama a vnitřní klid.
 • lektorka angličtiny nejen v JŠ Hello, autorka angličtinářského  webu Radost z angličtiny. I skrze angličtinu pomáhám studentům objevovat hlubší radost ze života.

Studovala jsem angličtinu, arabistiku a religionistiku. Tam mě zajímala právě neduální učení a spirituální rozvoj osobnosti. Jako překladatelka jsem se naučila vnímat jedno za mnohostí konceptů (slov). A jako průvodkyně (Itálie, Egypt, Srí Lanka) ukazovat lidem něco nového.


  CHCETE DO E-KNIHY NAHLÉDNOUT? 

Přejete si ukázku, ať víte, do čeho jdete? Stačí si říct. :-)

Žít je umění milovat – ukázka

(Obsah, předmluvu, závěr a 2 kapitoly vám ráda pošlu e-mailem. )

Než začnete číst, poradím Vám, abyste si zobrazení Adobe Reader (soubor je v PDF) nastavili na četbu 2 stránek zároveň. Je to důležité pro správné působení knihy! Fotografie by měla vždy doprovázet báseň! Užijte si jejího poselství naplno a načerpejte trochu vnitřního klidu ve chvílích nejistoty. :-)