Město robotů – „Nejlepší elektřina je ta pražská“

Čím blbější otázku asi položíte, tím geniálnější odpovědi se možná dočkáte?? Robotka Kika na robotické výstavě Město robotů (mimochodem jmenovkyně mé dvanáctileté dcery) se ukázala být duchaplnější, než jsem od robota očekávala :-)

Ano, nedalo nám to a také jsme s dcerou na výstavu v pondělí vyrazily. Manžel to nakonec vzdal, a tak možná právě díky tomu jsem měla možnost si s Kikou v klidu popovídat. Kdo ví, jak by to tam bylo vypadalo v neděli odpoledne :-)

V pondělí kolem poledne tam bylo dost lidí na to, aby mě živá Kika tahala z fronty na výtah do vesmíru. Už jsme tam čekaly určitě dobrých 20 minut a ona se už opravdu nudila.

Ale zase tam bylo dost málo lidí na to, abychom si mohly bez velkých front vyzkoušet jiné virtuální hrátky.  Nebo nechaly robotického herce deklamovat slavnou scénu z Blade Runnera nebo zahrát zlatého robota ze Star Wars. Byl úžasný! Ani na kafe od robotického baristy (mimochodem dvakrát mi to cappuccino nechutnalo) jsem moc dlouho nečekala.

Nejvíc jsem se ale třískala smíchy u robotky Kiky. Snažila jsem se ji na něco nachytat, ale nedala se.

Na otázku, co tam dělá, prohlásila, že stojí.

Na otázku, proč tam je, prohlásila, že pro naši zábavu.

Na otázku, co měla k obědu, prohlásila, že má jen snídani a večeři.

Na otázku, co měla k snídani, prohlásila, že elektřinu.

Na otázku, co bude mít k večeři, prohlásila, že její jídelníček je stále stejný.

A na otázku, jestli jí snídaně chutnala, prohlásila, že pražská elektřina je nejlepší :-)

Kika je prostě dobrá :-)

Jsem odchovaná Terminátorem, Vetřelcem, Já, robotem nebo právě Blade Runnerem a roboti (i když v Blade Runnerovi nejde o klasické roboty) tady nemají právě dobrou pověst. Na druhou stranu mě vždycky roboti fascinovali a i v těchto filmech se najdou ti dobří roboti, kteří lidem nakonec pomáhali. Nebo je aspoň nezabili :-)

A tak kdo ví, Město robotů možná jednou nebude tím jediným městem, kde budu roboty běžně potkávat. Už dnes umí zjevně spoustu nejrůznějších věcí (nemluvě o Sophii, která už má i občanství).

No, a dokonce si s nimi můžete i docela dobře pokecat. A možná si z nich i tak trochu utahovat. A neurazí se :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *