Z postele do boje

Já vím, Švejk to udělal. Vzpomínáte? Vzal své berle, sedl na vozík a nechal se vést do války. Přece si nenechá ujít boj za vlast!

No, však byl ale taky nakonec superarbitrován pro blbost…

Někdy si tak moc myslíme, že „vše je v hlavě”, že se chováme tak trochu jako Švejk. Blbě. Jen málokdo již totiž myslí ovládá i vlastní tělo. Maximálně v to doufá a snaží se o to.

Většinu z nás ale spíš naopak ovládá naše tělo. Jeho slabosti i jeho síla. Jeho potřeby i jeho obavy. Vše, co je v paměti našeho těla uloženo. Všechna ta traumata. Všechna ta nepružnost. Všechna ta ochablost. Všechna ta vnitřní disharmonie. Však například taková čínská medicína vám umí velmi dobře popsat, jak moc se vnitřní disharmonie projevuje nejrůznějšími stavy mysli, emocí i těla na té vnější úrovni.

A ano, i to, jak se dá z úrovně mysli ovlivnit.

Nicméně je absurdní své tělo přehlížet. Nebo si dokonce myslet, že zranění, bolaví, chromí a někteří možná i slepí a hluší budeme v tom životním „boji” něco platní. No, prostě celý Švejk…

Některé tělesné hendikepy jsou zřetelné. A spousta lidí se tělu také věnuje – snaží se o správnou životosprávu, cvičí, běhá, posiluje. Někdy ale také nutí tělo do výkonů, i když ho tím již neposiluje, ale vysiluje. Někdy tělo vlastně přehlíží, protože mu nenaslouchá. Hlavně když maká.

Věnovat pozornost tělu se ale dá i na jemnější úrovni. Dotýkat se ho s láskou – a teď nemyslím fyzicky, ale vskutku jen svou pozorností. Všímat si ho, naslouchat mu. Vnímat, kde ho to bolí, kde slábne a potřebuje posílit. A kde vnímáte jen jemné vibrace, které procházejí vaším tělem a zalévají vás příjemným pocitem.

A tak místo abychom se snažili bojovat v první řadě proti vnějším „nepřátelům”, všem těm, kteří se nás nějak více či méně bolestně dotkli, je moudřejší nejdřív uzdravit ty rány, které nám uštědřili. Však kdo se lekne pajdajícího a krvácejícího týpka, který se téměř drží na nohách a mává kolem sebe nekoordinovaně zbraní???


Právě jste dočetli třicátou první část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma PROČIŠTĚNÍ TĚLA elementu ZEMĚ. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Dokonale se naučíte umění věnovat pozornost vibracím svého těla během 100 hodin meditací na desetidenním kurzu vipassany (nebo samozřejmě díky čchi kungu) – Meditace vipassana (Goenka) – na co se tak člověk může těšit 

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *