Kde hledat zdroj vnitřní síly??

… s tím bych ani neměla problém. Vím, kde ho hledat. Vím, jaké to tam je. Vím, jak se tam dostat. Ale proč já vlastně nechci?? 

Hledání zdroje vnitřní síly a důvěry je v rámci projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018 téma tohoto týdne. Ano, ještě neskončil, ale v sobotu odjíždíme na lyžovačku a poslední, co budu chtít (a moci) v neděli dělat, je sedět u počítače :-) Uzavřeme tedy tak trochu předčasně tento týden už nyní. I tak je o čem psát…

Třeba o tom, že mi začaly lézt do vědomí sny

Vzpomínám na předloňský několikadenní retreat (něco jako vipassana), který byl spojený s jógou snu. Zajímavé. Pro ostatní asi tím, co všechno se jim zdálo. Pro mě hlavně hlavně tím, že jsem to většinou prospala. A budík pro celou místnost, ve které jsem spala, mohl vyzvánět, jak chtěl. Já totiž spánek miluju a sny si nepamatuju.

Tentokrát se mi ovšem do snů začaly vkrádat prapodivné vize. 

Jako třeba ta představa, že bych měla sednout do auta a cosi komusi kamsi odvést. To je toho, řekněte si možná. No, ale proberme to spolu: řidičák sice mám, ale je to už spoustu let, co jsem řídila. Řidičák jsem dostala až napotřetí. Poprvé jsem si nevšimla předjíždějícího náklaďáku (nepozornost vybičovaná nerudným policajtem na zadním sedadle). Podruhé jsem si nevšimla náklaďáku na hlavní silnici (pozornost byla tentokrát vybičovaná na plné pecky, ale i tak jsem ho kupodivu neviděla). A jet jsem měla v Káhiře (umíte si to vůbec představit?? tu dopravní situaci tam??).

Pro mě je taková vize symbolem toho, že se po mně chce, abych spáchala sebevraždu a ještě vzala pár lidí s sebou. Neboli tlak na to, abych dělala něco, v čem si absolutně nevěřím (možná proto tedy to téma na příští týden, které já už znám, ale Vy ještě ne?? :-)).

O druhém snu Vám ani vyprávět nebudu. Týkal se mé dcery a byl dost nehezký. Ještě že mě napadlo se k němu navzdory nechuti vrátit a dát mu zázračný pozitivní konec…

Nebo si můžeme vyprávět o koncertu Depeche Mode.

Já tam tedy nebyla. Ale i tak jsem tam ve středu byla chvílemi naživo. Facebook je totiž super věc a fanoušci rádi natáčejí videa a sdílejí je do fanouškovské skupiny. Už včera večer jsem si chvíli užívala tu atmosféru, která je na DM koncertech vždycky úžasná. A dnes ráno jsem si pustila jednu píseň. A pak druhou…

…a obě písně se spojili v něco, co DM v mém případě vždycky umí. Nabídnout mi to, co v dané chvíli potřebuju slyšet. Viz osmidílný článek o DM jako mých duchovních průvodcích už přes 20 let. Ještě v dobách, kdy jsem o nějakých duchovních cestách neuvažovala. Obě pocházejí z alba, které moc nemusím (ULTRA), protože je hodně temné.

Z dob, kdy se Dave Gahan vykřesával ze závislosti. Z dob, kdy nebylo vůbec jisté, jestli ještě nějaké Depeche Mode kdy bude. Ale z alba, které mi hodně zasáhlo před lety do života, když jsem si ho pouštívala z walkmana na procházkách po Ammánu ze mých studií v Jordánsku. Z dob toho prapodivného zážitku na trajektu z Dhahabu do Aqaby, na který nikdy nezapomenu.

Ten vnitřní klid tenkrát přišel jaksi téměř násilím. Dnes už ale ten vnější tlak nepotřebuju, abych se do něj vnořila, kdykoliv chci… tedy pokud fakt chci, jak se zdá :-)

Jednou z těch písní byla Home, kterou jsem vždycky milovala a hodně o ní na blogu psala. Letos se fanouškům povedl na koncertě majstštyk – donutit DM k neplánovanému prodloužení písně :-)

A pak Insight (video je z letošního Armsterdamu). Přesně to jsem potřebovala slyšet…

A spirit of love is rising within me, talking to you know, telling you clearly – The fire still burns. I am talking to you now, the fire still burns. Whatever you do now, the fire still burns. You gotta give love…

(pokud Vám angličtina dělá problémy, je asi nejvyšší čas, abych rozjela ten angličtinářský online projekt)

A tak jako vždy přišly DM v těch náročnějších chvílích na podporu, aniž bych za nimi jela já sama. Ještě že mi kamarádka na koncertě koupila ten DM náramek. Jako připomínka toho, co mi DM vždycky připomínají, se ještě asi letos šikne. Ten svůj jsem nedávno ztratila v lese…

Tento týden můžeme nacházet i důvěru v to, že vždy, když potřebujeme, se najde ta správná podpora. A třeba jinde, než bychom v ní doufali, nebo ji očekávali. Co myslíte?? 


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ, který jede i letos. Jde o shrnutí 3. týdne věnovaného tématu ZDROJ VNITŘNÍ SÍLY A DŮVĚRY (JE VÁŠ STRACH OPRÁVNĚNÝ?) v rámci elementu VODA. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní jistotu a odvahu žít život svobodně. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se.  

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *