Hadi, kam se podíváš. Nebo ne?

Temné syčení v temné místnosti může udělat své. Už jste slyšeli, že i u nás se občas nahánějí hadi, které někomu utekli z terária?? Čím bujnější představivost, tím větší had se v té naší temné místnosti najednou může skrývat.

Tma dělá s naším mozkem divy. Instinktivně jsme prý nastaveni na to, abychom reagovali i na ten nejjemnější šramot – však šlo někdy o život. Kdo nereagoval, toho geny už pak nemuseli mít šanci.

Ale ne vždy jsou hadi, kam se podíváš. A ne vždy je nutné se hned začít bát.  Už jste si v té temné místnosti rozsvítili, nebo se pořád ještě absurdně klepete strachem?

Ono někdy stačí prostě jen nevědět a už začneme fantazírovat. Vytvářet si v hlavě děsivé scénáře jak z Čelistí (doplňte horor či thriller dle své obliby). Proč si nerozsvítíte? Proč se v prvé řadě nepodíváte svému strachu do tváře a nezjistíte, jestli je opravdu oprávněný??

Tisíckrát nebude. Tisíckrát bude, ale vy si můžete vzpomenout, že na to máte. A pak je tu ten případ, kdy v sobě budete muset vybudovat sílu a schopnosti mu čelit. No a pak tu bude ten strach, před kterým je lepší vzít nohy na ramena a utéct. Zatím :-) Dokud si neopatříte sérum.

Kdo by se chtěl jen třást strachy, schovávat se nebo utíkat, když stačí vstát a naučit se pískat těm hadům na píšťalu??

 


Právě jste dočetli čtyřicátou pátou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma JE NÁŠ STRACH OPRÁVNĚNÝ? elementu VODA. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně (zdarma):

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *