Strašidýlka

Halloweenská strašidýlka nás nemají děsit, ale pobavit. A možná je stačí jen uplatit pár sladkostmi?  Co straší vás? A čím krmíte ta svá strašidýlka? Nebo před nimi zavíráte dveře? A radši rovnou i okna na petlice?

Vzpomínáte na tu bouli pod kobercem z toho všeho, co jste pod něj zametli? Nechtělo by to ale spíš zamést v celém tom domě a ještě i před vlastním prahem?

Utíkat před pavouky může být zábava. „Hele, sekáč, zdrheeej!” Bojovat s nimi se může zdát trochu praštěné, ale tak dejme tomu. V životě děláme spoustu praštěných věcí, které nedávají smysl. Otázka zní, jestli by ale nebylo užitečnější zamést pavučiny a pavoukům ukázat, kde by se jim žilo líp.

Hodně nejrůznějších strašidýlek žije v naší hlavě. Procházejí se nám v závitech a občas se schovají v nějakém tom laloku. Halloween vám to každý rok připomene, kdybyste na to chtěli zapomenout. Připomene vám, jak děsivá stvoření to mohou být, a že není radno si s nimi zahrávat. Ale také vám připomenou, že paradoxně existují lidé, kterých se bojí i čerti a snaží se je vystrnadit z pekla.

Strašidýlka, která se nám usadila v nižších patrech toho našeho snového domu (znáte tu symboliku domu v našich snech??), se nám tam obvykle vloudila komínem, ze střechy a z půdy, když jsme si přestali dávat pozor. Roztahují se nám po domě a postupně ho ničí.

Otázka zní, jestli z toho chceme mít horor s dobrým koncem, nebo špatným. Nebo třeba komedii? Jak jste se rozhodli??


Právě jste dočetli čtyřicátou první část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma NEPOŘÁDEK V TĚLE A MYSLI elementu KOV. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně (zdarma):

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *