První krůčky

Proboha! Ať nevstává! Ať se nepouští! Ať zůstane sedět!

Dívá se na vás svýma nevinnýma očkama a roste v něm strach. No jo, co když fakt spadne? Co když se bude cítit nejistý? Zavrávorá? Co když si natluče? Cítí z vás všechnu tu paniku. Sedá si. Lehá si.

A říká si: „Proč jsem se tedy vlastně narodil??

Zdá se vám to absurdní? Jak by ne. Kdo by čekal, že dítě, které se učí své první krůčky, se zvedne a zaběhne svou první stovku ve světovém rekordu? Kdo by i čekal, že se zvedne a hned se nesvalí na zadek?? Kdo by mu to vyčítal? Kdo by počítal, kolikrát jen zvedne nožku a hned ztratí rovnováhu – ani první krůček neudělá?

Kdo by nevěděl, že první krůčky jsou vždycky nedokonalé?

Kdo by ale také nevěděl, že bez těch nedokonalých krůčků – bez všech těch chyb, které v životě naděláme – bychom se nikdy nedokázali zvednout, jít, stoupat nebo běžet?

Proč jsi se tedy vlastně narodil?

Naučili jsme se svých chyb bát. Už dávno se totiž nečeká, až přejdeme pokojík z máminy náruče do té otcovi. Čeká se, že budeme dělat to, co umíme. Že by ležet a usmívat se na ty, kteří se nad námi laskavě skloní a zamávají nám před očima hračkou?

A tak moc jsme zvyklí, že chybovat je špatně, že nakonec čekáme i od druhých, že chyby dělat nebudou. Chyby totiž někdy bolí stejně, jako když se svalíte na zem. Kolikrát jste se spletli a mělo to nejen na vás neblahé důsledky? Neubližuj sobě, neubližuj druhým = nedělej chyby!

Jak dobře jsme se vlastně učili, navzdory všem těm špatným známkám. To hlavní na cestě k tomu, co považujeme za štěstí, jsme se zjevně naučili úplně všichni!

A tak žijeme v takovém prapodivném napětí – zároveň potřebujeme nezakrnět tam, kde nám je už úzko, a jít dál, ale ideálně tak nějak bez chyb a bloudění. Jen jestli je tento ideál i reálný…

 

 


Právě jste dočetli třicátou sedmou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma CHYBY, KTERÉ JE POTŘEBA DĚLAT elementu KOV. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Článek o tom, kde jsme se tak dobře naučili bát se vlastních chyb natolik, že je to jedna z prvních věcí, které jako lektorka angličtiny musím u dospělých odbourávat, aby se cokoliv mohli naučit – Dokonalost zabíjí

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *