DEVATENÁCTKA (24) – 50 způsobů, jak si šlapeme po štěstí

Hledat jehlu v kupce sena je ještě v pohodě

Ale zkuste najít hliník v molekule vody. Voda vždycky bude jen dva vodíky a jeden kyslík. Nic víc a nic míň. Hledat hliník ve vodě je stejně absurdní jako hledat štěstí tam, kde ho obvykle tak vytrvale hledáme…

Známe to všichni. Tu představu, že když budeme mít to či ono, budeme konečně šťastní. A i když jsme už možná pochopili, že je to jen takové zbožné přání, kdesi v podvědomí stále doufáme. Možná už víme, že jsou to jen takové záblesky štěstí, ale dál se je snažíme hromadit. Co nejvíc záblesků, abychom nevnímali tu temnotu…

Máme větší či menší seznam položek, ze kterých bychom si chtěli vytvořit svůj vysněný sen. Máme už i nástroje (o Tajemství a Zákonu přitažlivosti jste slyšeli??), jak si ho vytvořit. A to je dobře. Ne snad proto, že tak konečně můžeme žít ten šťastný a naplněný život. Ale že mnohem dříve pochopíme, že tam štěstí nenajdeme stejně jako ve vodě nemůžeme najít hliník. Prostě tam není. I kdyby se někde uvolnil při vaření v ešusu, voda bude vždy H2O.

Když se přestaneme pohybovat na povrchu a podíváme se hlouběji, zjistíme, po čem to vlastně toužíme. Po tom být svobodní. Po tom, být milovaní a milovat. Po tom, cítit spokojenost, klid a jistotu. Po tom, mít odvahu. To vše ale najdete pouze ve světě nepodmíněného. Tam, kde nic a nikdo nestojí v cestě vaší svobodě, spokojenosti nebo klidu. Tam, kde nepotřebujeme nic a nikoho, abychom byli šťastní.

Tak co ještě hledáte??


Právě jste dočetli dvacátou čtvrtou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma OPRAVDU STÁLE JEŠTĚ VĚŘÍTE, ŽE JE KAM LÉZT? elementu OHEŇ. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). 

 

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (1 strana) o té jedné jediné věci, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *