Z noční můry motýlem

Kdo by nechtěl mít klid a jasno?

Ano, vím, jsou i lovci adrenalinových zážitků. Pro ty tato absurdní hříčka není. (Ale určitě by se našla zase jiná.) Je právě pro ty, kteří chtějí mít klid a jasno. Jasnou cestičku. Jasnou představu o tom, co ano a co ne. Jasnou představu o tom, co je dobré a co je špatné.

Je to tak uklidňující…

A je to tak černobílé…

Jenže kdo by fakt chtěl žít v černobílém světě??

Kdo by chtěl přijít o rudou vášeň? Lásku, která otevírá srdce, a radost, která kouzlí úsměvy na tvářích lidí? Kdo by chtěl přijít o modrý konejšivý poklid? Odvahu, kterou vnáší do života? Ano, oheň může spálit to, co zažehne. Ale to není chyba ohně. Ano, voda nás může zaplavit a znemožnit nám dýchat. Ale ani to není chyba vody, že neumíme plavat.

Jistě, proč se bránit bílé? Pomáhá nám mít jasno. Ale proč ji nevyužít k tomu vnímat jasně, kdy začínají plameny sálat příliš vysoko, a voda podmáčet pevnou půdu pod našima nohama?? I to dokáže být uklidňující, aniž bychom se připravili o dary vášně a odvahy.

A proč se bránit i té černé? Svým stínem dává barvám sytější nádech. Plastičnost našemu životu. Někdy bychom ale i v tom černobílém světě na černou nejraději zapomněli, že? Paradoxně. Jako bychom si přáli mít jen bílý svět. Ale jak by vlastně takový ráj vypadal??

Jedna velká bílá plocha. Jedno velké nic.

Když svět vidíme jen černobíle, absurdně se připravujeme o to vnímat svět takový, jaký skutečně je. Jak bychom se pak necítili každou chvíli zklamaní?? Protože rozhlídněte se kolem sebe. Svět má spoustu barev! Je bohatý, mnohovrstevnatý. To, co se tváří jako náš sen, může být naší noční můrou. A to, co se tváří jako noční můra, se může stát krásným motýlem.

Když ho přestanete vidět černobíle – šedivě.


Právě jste dočetli osmnáctou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života), o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma ČERNOBÍLÝ SVĚT, NEBO BAREVNÝ SVĚT? elementu ZEMĚ (ano element DŘEVO již skončilo a příští týden již začne element OHEŇ). Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). 

 

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (1 strana) o té jedné jediné věci, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Tento článek uváděl před lety první roční cestu 50 tématy a 5 elementy  – Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit 

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *