Dar, který neočekáváte, udělá největší radost

Dnes je takovým trendem vizualizovat si své sny a snažit se je naplnit. Zní to úchvatně. A možná je teď pro spoustu lidí právě to období, kdy si konečně vůbec troufnou věřit v to, že mají právo žít si ty své sny. A cítit díky tomu radost ze života. Ale je možné jít i dál a otevřít se i tomu, co byste si nikdy ani netroufli vysnít. Jak to pak může vypadat se dočtete dál :-)

radostTéma tohoto týdne (Sází naše Ego, nebo my?) jako by se tentokrát projevilo trochu jinak, než bych očekávala třeba já. Neobjevila se žádná má silná touha nebo strach mého Ega (toho vyděšeného dítěte v nás), která by se dožadovala pozornosti. Jako by na chvíli trochu vyklidilo pole a já mohla pocítit, jaké to je, když nesází právě ono!

Po tom, co se stalo minulý týden (a v co jsem tajně doufala, že se stane, a měla jsem strach, že se nestane – klasický přístup Ega), jsem cítila ohromný klid. To už tak chodí, když dojdete vnitřního i vnějšího smíření. Viz shrnutí minulého týdne Odpuštění a smíření aneb nemůže za to, jak se cítím.

A i další týden se nesl v duchu tohoto klidu a radosti.
A mnohem víc!

Možná právě díky tomu klidu a tomu všemu, co jsem se minulý týden naučila o tom opravdovém neduálním odpouštění a neobviňování druhých ze svých vlastních emocí, se mi podařilo neopakovat tu samou chybu. Uff. Ale že mi to dalo dost práce :-)

A to, co se stalo pak, prostě považuju za dar, který jsem si paradoxně taky pěkně tvrdě vydřela. 

To, co by mě ani ve snu nenapadlo, se stalo. Probudilo to ve mně pocit neuvěřitelné vděčnosti. Hlubokou radost. Radost, která se vůbec nedá srovnat s tím, co jsem kdy cítila, když se mi splnil jakýkoliv z mých šílených snů – třeba cestovat po světě, vydat knížku, založit rodinu atd. atd.

Pocit, jak je každá vteřina, kterou nám život nabízí, vzácná a že je potřeba k životu právě takto přistupovat. A to poznání nepřišlo proto, že by měl někdo na kahánku. I tohle jsem už několikrát v posledních pár letech zažila a dokážu to srovnat. Tohle je ještě něco víc – není v tom hrozba, které se bojíte. Ani špetka. Je v tom dar.

Dar, za který jste vděční, a ze kterého máte neuvěřitelnou radost. 

A přitom na něm vůbec nic není. Vlastně jste jen nahlédli za okno, které bylo předtím zavřené, a poznali jste to, co Vám bylo doposud skryté. Poznání má ohromnou moc.

Na chvíli jsem ze síly toho daru téměř ztratila řeč. Měla jsem pocit, že žiju ve snu. Že je to všechno opravdu jen ta fata morgána, film, který je tak neuvěřitelný. Ale neměla jsem pocit, že ho potřebuju zachytit a udržet. Jen jsem v něm tak s v(d)ěčným údivem pobývala. Nešlo ho zachytit do slov, nějak okomentovat nebo ohodnotit.

Tenhle stav jsem mnohokrát zažila v různých meditacích, ale jen málokdy se mi prolomil do běžného života. Maximálně na pár minut. Ne na celý den v té naprosté otevřenosti a na pár dní, kdy ještě dozníval.

Myslíte, že kdybych si vizualizovala to, co jsem se dozvěděla, přála si, aby se to stalo, a vlastně s tím tak trochu počítala, když jsem si to tedy představovala, že bych z toho byla v takovém údivu?? To údiv nad dary života v nás probouzí radost a štěstí…

Co dalšího mi ten týden udělalo radost? 

Už je to asi rok, co jsem psala našim orlíkům (studentům čchi kungu Orel v hnízdě), ať se našeho hlavního instruktora Pavla Simona ptají, na co chtějí. Že s ním udělám o tomto stylu čchi kungu a jeho dlouholetých zkušenostech s ním rozhovor. No, konečně se podařilo! Rozhovor je v podstatě hotový, jen je potřeba ho upravit, zautorizovat a publikovat. Snad příští týden :-)

A rozhodnutí vyrazit na týdenní čchi kungový seminář do Svratky :-) Už tolik let si tak s ostatními stěžujeme, že ten víkend je moc krátký. Bylo by nevděčné nejet, když se poprvé za 20 let týdenní seminář konečně uskuteční :-) Třeba se tam s některým z Vás taky potkám :-)

A co ten Váš uplynulý týden? Kecalo Vám do něj Ego hodně nebo málo? Nějak se ve svých touhách nebo obavách projevilo? A co Vám tento týden udělalo největší radost??


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018. Jde o shrnutí týdne věnovaného tématu SÁZÍ NAŠE EGO, NEBO MY? v rámci elementu DŘEVO. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní svobodu a díky ní tvořivost a schopnost se správně rozhodovat. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ 2018 – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *