Myslíte, že rok končí? Možná rok 2019, ale rok prasete ještě ne :-) 

Tedy ne že bych si to tak od půlky roku 2019, když jsem si uvědomila, co je tenhle rok vlastně zač, nepřála. Ale celý cyklus jaro-léto-podzim-zima ještě nekončí. Tak to je, zima nám ještě neskončila.

Vzpomínáte, jak jsem tu kdysi psala, že staré generace prý slavili období slunovratu/Vánoc setkáváním a jídlem i proto, že to bylo nejspíš naposledy, kdy se s některými viděli a mohli pojíst? Pak přišla tuhá zima a mnozí zemřeli…

My nyní máme pocit, že jsme to po slunovratu vyhráli. Že temnota předala své žezlo světlu. Ale ještě máme pár mrazivých dní před sebou. Slunovrat i Vánoce nám jen měly dodat naději. Že jaro je již na cestě.

 

Rok prasete

Rokem prasete byla valná část roku 2019. Pokud nejedete v čínské astrologii, tak vám to nejspíš může být docela jedno :-) Je to asi tak důležité jako vědět, v jakém znamení jste se narodili podle západní astrologie. To, kde zrovna stálo Slunce, vypovídá jen o malém zlomku toho, co vám podle západní astrologie bylo naděleno do vínku.

Osobně mi ta představa roku prasete přijde zaprvé docela legrační. Podobně jako rok krysy, která nás bude provázet valnou částí roku 2020. A zadruhé – zvedlo mi to náladu ve chvíli, kdy jsem měla pocit, že rok 2019 nabírá na můj vkus až příliš velké grády. Kdosi mi totiž loni řekl: „Tak ty ses narodila v roce prasete? A víš, že návrat roku tvého zrození je náročný?“ Bylo fajn si na tato slova vzpomenout.

Mimochodem, nenarodili jste se v roce krysy?? Ne, nechci vás děsit. Já jen, že je vždy dobré vědět, jakou hru s vámi život zrovna hraje :-)

 

Absurdistán

I já ráda hraju se životem hru. Hraju ji už pár let a mnohokrát mi to už pomohlo dívat se na to, co se  kdy začalo dít, s nadhledem. Někdy se i pousmát nad tím, jak to všechno zapadá do sebe :-)

Původně se ta hra jmenovala Absurdistán.

Rok patřil 5 elementům dle čínské filozofie (protože mi přijde propracovanější než naše západní 4 elementy). A každý element měl k dispozici 10 týdnů. 10 týdnů, kdy máme příležitost se učit poznávat, jak se dané energie elementů umí projevovat v našem životě. Kde to drhne a jak je možné daný element zharmonizovat.

Však jsem projekt nakonec pojmenovala STROM ŠTĚSTÍ :-)

50 témat ale zůstalo stejných. Jen toho na té cestě za harmonizací vnitřní energie máme k dispozici víc a víc…

 

A 50 způsobů, jak si šlapeme absurdně po štěstí

Letošní rok jsem využila ten úplně prvotní nápad a každý týden jsem téma týdne zpracovala jako absurdní hříčku :-) Myslím, že každého mohla zaujmout jiná absurditka. Nejspíš podle toho, kde nám to v životě nejvíc drhne, nebo s čím chceme nejvíc pohnout.

Mně nejvíc baví ta představa, jak sice umíme být vytrvalí, ale hlavně v tom, co nám vůbec nedělá dobře. Jak dobrovolně zůstáváme v tom „koncentráku”. Stále mě baví ono rčení „bojovat za mír je jako souložit za panenství”, o kterém jsem psala již před mnoha lety. Stejně jako ono „a Růženka se probudila a zas se píchla do prstu”. Jojo, jako bychom se pořád ještě nepoučili.

Nově se musím usmívat nad onou představou ranních zombíků na pochodu. A také nad představou, že jsme jak malý děti, které se vztekají, když není po jejich. Ach ano, ani my nevidíme často dál než k té své bábovičce :-) A nakonec ona představa mravence, který ze sebe nechce setřást ten svůj náklad.

Jedním z velkých úspěchů tohoto roku je pro mě fakt, že jsem všech 50 absurditek nakonec dopsala a dokonce jsem z nich udělala nový ebook DEVATENÁCTKA. Mí čtenáři ho již dostali jako dárek k novému roku :-) Pokud vám ještě nedošel, zapátrejte v hromadných, nebo mi napište. Nebo si počkejte, odkaz na tento cca 100 stránkový ebook zdarma dám brzy na blog všem :-)

Hrát si se životem, dívat se na sebe a své nemotorné plácání se v oceánu života s humorným nadhledem a dát pak celému roku nějaký symbolický název – to je jedna věc, kterou můžete během roku a pak na jeho konci dělat. Ale dá se s ním dělat i něco dalšího :-) O tom ale zas příště. I o tom, co dalšího zajímavého mě v roce 2019 potkalo, co užitečného mě uplynulý rok naučil (a co vás možná inspiruje). A samozřejmě také jaký symbolický název jsem celému roku dala. Zatím přeji příjemné zakončení roku 2019!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *