Astrologie – k čemu je vlastně dobrá??

Astrologie byla mým prvním nahlédnutím do světa, nad kterým spousta lidí obvykle jen mávne rukou se slovy  „blbost”. Svou první astrologickou učebnici jsem si koupila hned po revoluci, jak se začaly objevovat. A nechala jsem si udělat a vytisknout i svůj první horoskop. A začala jsem se  v něm SAMA učit vyznat.

V posledních letech jsem své astrologické knížky zase začala prodávat do bazaru. Se slovy „tahle doba už je za mnou”. A přece jsem tento týden astrologii využila opět. A nejen pro sebe. Pohled na rozmístění planet totiž může odhalit to, s čím si kolikrát nevíme rady. Tedy alespoň mně to takhle vždycky fungovalo.

Astrologie pro mě v prvé řadě před těmi mnoha a mnoha lety znamenala první krůčky do světa symbolů. 12 znamení zvěrokruhu a jejich symbolika. Planety a jejich symbolika. Astrologické domy a jejich symbolika. Vztahy mezi nimi.

 

Astrologie a hudba sfér

Ze všeho nejvíc jsem milovala právě ty knihy, které mě učily vnímat archetypální významy jednotlivých znamení. Pohled na horoskop podle mě může být stejný, jako když se geniální skladatel podívá do not – uslyší hudbu. Třeba celý orchestr. Jednotlivé nástroje a to, jak spolu ladí. Jak se prolínají a co tvoří dohromady za skladbu. Tohle jsem ale bohužel nikdy neuměla :-) Jinak bych se živila jako astroložka a hrdě :-)

V sílu astrologie totiž bezmezně věřím, protože to, co mi osobně ukázala, mi dalo odpovědi na spoustu mých otázek. Kdo jsem? Jaké jsou mé přednosti a mé slabiny? Proč mám vlastně ty problémy, které mám? K jakému druhu zaměstnání jsem povolána? Proč mě přitahuje právě tenhle muž? Kudy ven z vnitřních konfliktů?

Největším nepřítelem astrologie nejsou všechny ty argumenty, které se proti ní obvykle vznášejí. Jsou jí astrologové, kteří nemají ten dar vnímat horoskop opravdu komplexně. A kteří zůstávají na povrchu.

Dokonalým příkladem budiž má kamarádka, která před časem k astroložce zašla a ta jí řekla, že bude mít brzy druhé dítě. Já věděla, že to jen tak nebude (neměla v té době partnera), zato jsem věděla, že je tvořivá a že přemýšlí o své druhé kariéře. A ano, její tvořivá energie se brzy projevila. Ale ne v dítěti :-)

 

Běžte do hloubky

Já tenkrát do ruky dostala vytištěný horoskop a používala jsem pár základních knih, abych se naučila mu porozumět. Dneska jsou ty možnosti výrazně lepší. V knihovnách a knihkupectvím je kopa knih, která Vám pomohou se vyznat v nejrůznějších aspektech astrologie. Na internetu se toho dá najít fůra.

Když potřebuju rychle nahlédnout do něčího horoskopu, nebo chci zjistit, proč jsou některé mé vztahy takové, jaké jsou, nemusím si sama složitě sestavovat horoskopy podle efemerid. Prostě jdu na www.najdise.cz a horoskopy mám za chvilku před sebou. I s jednoduchým výkladem.

Ano, je to jen jednoduchý výklad. Tak na úrovni oné astroložky, u které byla má kamarádka. Ale pro začátek je to dobré odpíchnutí. Když se chce člověk do toho svého horoskopu ponořit hlouběji, je dobré si s ním začít hrát. Objevovat nejrůznější aspekty toho, co ta která planeta v tom kterém znamení znamená. A jak se její energie jedinečně propojují s jinými. Jen jeden jednoduchý výklad na tohle nestačí. Chce to číst, propojovat, naciťovat se. Je to fascinující…

 

A v čem že mi byla astrologie tento týden dobrá??

Můj vlastní horoskop je fascinující :-) Jedna astroložka mi tento týden v jedné astrologické FB skupině, kam jsem svůj horoskop nasdílela, řekla: „Nejsem si 100 % jistá, ale myslím, že jsem dosud neviděla žádný horoskop s tolika planetárními konfiguracemi”. Tou nejdůležitější, podle mě i podle ní, je Velký kříž.

To je taková drsná konfigurace (jak už její název napovídá), která energie 4 planet staví do určitého konfliktu. Je to jako kdybyste stáli na křižovatce a Vás to táhlo na všechny 4 strany naráz. A teď babo raď… 

O svém velkém kříži jsem před lety psala na blogu v trojdílném článku Velký kříž. 

Tento týden jsem se k němu vrátila zas. Opět jsem hledala, jak ty 4 energie sladit. Jak spojit to, co stojí proti sobě. To je mé věčné téma – nedualita. Propojení toho, co se zdá být v konfliktu. Nalezení té třetí cesty…

Hledala jsem, jak se pohnout z místa. Jak si ze Života opravdu udělat toho kámoše (jak znělo téma tohoto týdne). Nejen přijímat to, s čím přijde (když už teda musím…), ale udělat ten krok vpřed sama…

 

A tak jsem hledala a pátrala, až jsem poslední tři dny tohoto týdne prožila tak trochu v rauši… 

Uvědomila jsem si totiž, co vlastně cítím.

Uvědomila jsem si, že se nemusím bát, chránit a radši stát na místě.

V úterý jsme na našem orlím čchi kungu dělali jednu praxi, která má něco společného s otevíráním srdce. Ta praxe se jmenuje Velký úsměv (mimochodem můžete ji najít na CD, které je nově součástí knihy o Orlu v hnízdě). Tu praxi dělám již mnoho let. Posledních pár let někdy i 3x týdně. Minimálně. Ale poprvé jsem při ní měla velmi prazvláštní zážitek a inspirovala mě k něčemu, co se jistě stane mou každodenní praxí. K takovému upravenému Velkému úsměvu. 

Tomu říkám probouzet vnitřní lásku (element OHEŇ) a naplnit téma týdne (KÁMOŠ ŽIVOT) :-)

Jaký byl ten Váš týden? Udělali jste si tento týden ze Života kámoše, se kterým je Vám dobře, nebo jste si spíš říkali, že Vám jen hází klacky pod nohy? Dokázali jste prohlédnout hru, kterou s Vámi hraje, nebo máte jen pocit, že si s Vámi blbě zahrává? :-) A co láska? Umíte opravdu milovat? Svobodně? Hluboce? Nebo jste se v tom životním oceánu na vlně lásky zasekli v jejích dramatech, nebo hrátkách??


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018. Jde o shrnutí týdne věnovaného tématu KÁMOŠ ŽIVOT v rámci elementu OHEŇ. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní radost a nepodmíněnou lásku. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ 2018 – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *