… něco musí skončit. :-) Však to asi znáte. Už jste se zamysleli nad tím, co končí u vás a co nového vám to tedy otevírá? Třeba vás čtení tohoto článku k podobnému ohlédnutí inspiruje? :-) A třeba najdete pár tipů k tomu, jak za sebou nechat to, co vás tíží, smířit se s tím, co vás trápí (a přitom nerezignovat) a nenechat si užírat zbytečně energii. Sami sebou. :-)

A v mém případě tento týden končí desetitýdenní období elementu KOV, které mě provázelo koncem léta a začátkem babího léta. Už jste si někdy zkusili sladit svůj život s přirozeným cyklem naší Země, jejímž jsme součástí?? (A zjistit, co za perly hlubinách objevíte??)

U mě k tomu vedla cesta přes čínskou medicínu a čínskou filozofii a její učení o pěti elementech a jejich vztazích ke všemu kolem nás a v nás. Včetně ročních období. Znáte tento komplexní přístup k životu? A od té doby, kdy jsem začala svět vnímat i tímhle úhlem pohledu, každý týden žasnu. :-)

Žasnu i tento týden, jak se téma posledního týdne elementu KOV sladil s tím, kam jsem chtěla v neděli zamířit (k Léčebným kódům).

A jsem zvědavá, jestli budu žasnout i poté, až se v následujících 3 článcích ohlédnu za tím, co mi vlastně období elementu KOV dalo? Stálo za to už snad poosmé takto k týdnům svého života přistupovat??

 

NECHAT ZA SEBOU TO, CO VÁS TÍŽÍ

To je v podstatě smyslem týdnů elementu KOV, když se sladíte s energií kovového období. I stromy postupně přestávají zásobovat energií své listy. Určitě jste si všimli, že ony pak odpadnou samy, že? :-) Poryv větru pomůže, ale strom sám jen tak stojí a jen si řídí, kam směřuje svou energii… a to můžeme udělat i my. A nechat přirozeně odpadnout to, co nám už nesvědčí.

Co tyto týdny přinesly mě? (A odnesly něco?? :-)) 

(Už se těším na to, jak budu procházet shrnutí jednotlivých týdnů, které tento rok většinou vznikaly jako terapie psaním… skrze odkazy se k nim můžete dostat i vy…)

  • Týden vděčnosti mi přinesl radost, že dnes už to, co mě vyvádělo z míry, zvládám mnohem líp! Jako by už docela odvál tu představu, že to náročné musí být stresující. Uvědomila jsem si s vděčností, že mnohem častěji již umím v hlavě přecvaknout z to nedám na to bude zajímavý. Ze stresu na dobrodružství. Vnímat svět kolem sebe a sama sebe spíš energeticky než skrze myšlenky a emoce. To víte, že strach i vzrušení jsou na úrovni energie stejné? Než do toho zapojíte hlavu a své hodnocení toho, co v sobě cítíte, na základě minulých zkušeností??

Je to tedy mnohem náročnější, když ve vás druhá strana vyvolává pocit, že je důležité to dát. Protože pak váš výkon nějak hodnotí, ať jakkoliv sofistikovaně a konstruktivně. Stále za tím vším tušíte nějaká očekávání, i když nepřiznaná a možná neuvědomovaná. Ale pořád si můžete říct, že to bude třeba nakonec zajímavý, a trochu se od působení toho vnějšího tlaku na výkon osvobodit. :-) Ovlivňuje vás to, ale tolik nezžírá. :-)

KUDY VEDE CESTA ZA SMÍŘENÍM S TÍM, CO JE, DÁL?

V podstatě jde totiž v období elementu KOV hlavně o to nevzdorovat tomu, co k nám přichází, nebo oč přicházíme. Podobně jako strom se zuby nehty nedrží svého listí.

A protože jsem tvrdohlavý Beran i Kozoroh (Ascendent a Znamení), asi je vám jasné, že vzdorovat já umím pěkně. A tak na podzim v období elementu KOV už léta hledám cestičky, jak nevzdorovat a nebojovat s tím, co se mi nezdá. Ale zároveň nerezignovat.

Jak najít tu Zlatou střední cestu. Jak vyřešit tento koán. :-)

Když v sobě na začátku probudíme schopnost dívat se na svět a sami na sebe s větší dávkou vděčnosti, je pak i bezpečnější začít se dívat na svět bděleji a jasněji. Neutíkat hned před tím, co nás tíží, do pozitivnějších světů. To, co nás tíží, potřebuje většinou vyléčit, a ne zaplácnout náplastí se sluníčky. :-)

  • A tak týden bdělé přítomnosti a moudrosti mi přinesl onen nezapomenutelný zážitek se spodním tan tienem, jehož přesné umístění jsme během jednoho z víkendů našeho instruktorského čchi kungového kurzu hledali. Přišel sice až někdy ve 3 ráno, když jsem se probudila, ale byl to okamžik, kdy najednou jako by se onen pocit černé díry, jak jsem to při cvičení nazvala, proměnil v singularitu.

V pocit naprosté jednoty, kdy najednou všechny příběhy, ať už pozitivní nebo negativní, ztrácejí na důležitosti. Ten kořen všeho je totiž najednou jinde než u minulých zážitků, které nás nějakým způsobem v životě snad ovlivnily. A co odnesl? Právě ten pocit, že je potřeba něco řešit. :-) Stačí se ponořit do této jednoty.

Třeba v meditaci. Máte nějaký způsob, jak se noříte do jednoty? Nebo jste ani jednotu, ani žádný způsob pro sebe ještě nenašli??

VÍTE, CO Z VÁS VYSÁVÁ ENERGII?

Většinou myslíme na energetické upíry (a na to, že se jim tedy asi musíme vyhýbat??) Někdy myslíme na to, že máme žít své sny, dělat, co nás naplňuje, ve společnosti lidí, kteří nás podporují. A to nás pak nabíjí. Jistě. Je dobré mít kolem sebe ty, kteří vás nabíjí (aniž byste vy je vysávali).

Ale napadlo vás někdy, kolik energie vám sebere vzdor vůči tomu, co je?? Stěžování si na to, co je, boj s tím, co je? A pokud vás to již napadlo (protože i tyto střípky moudrosti různě kolují, jen ne tak často), už jste si její platnost někdy v praxi otestovali?? Právě testování různých teorií v praxi já během STROMU ŠTĚSTÍ často dělám. :-)

  • Týden energie mi paradoxně energii nakonec sebral. :-) Ale přinesl mi poznání, jak daleko jsem se v uplynulých měsících dostala v péči sama o sebe a svou energii po stránce pohybu a stravování. Najednou mi dovolená u moře, kde jsem obvykle odpočívala a užívala si zdravé jídlo plné ryb a zeleniny, sebralo to, nač jsem byla dosud zvyklá, a co mi přinášelo radost a pohodu. (A jako bonus i kila dolů.) Ještě zdravější stravování a větší dávky pohybu a tance.

Ale protože to špatné nám často přináší i nějaký ten dar (jen se na ně zaměřit, všimnout si ho a pak ho i využít), dostala jsem tento týden možnost hlouběji se rozhodnout pro to, co mi dělá dobře. Ono, když po měsících keto a low carb nebo detox stravy zjistíte, že vám ty sladkosti už vlastně vůbec nechutnají, i to je úžasné poznání, které vám brání se vrátit k tomu, co vám dobře nedělá.

Vy víte, co vám energii bere? A víte, že někdy se ani nemusíte dopovat kávou, abyste měli energie víc? Že stačí rychlá masáž, krátké protažení (i kočky to dělají), nebo prostě trochu pohybu do toho života. Spousta energie je v nás totiž lapená – je ji pustit, ať se trochu rozproudí.

 

A TO BYL JEN ZAČÁTEK :-)

Už první tři týdny pro mě byly hodně významné.

Připravovaly mě na to, co bude následovat (hlavně ta část o vděčnosti a dobrodružství). Vtáhly mě opravdu dovnitř (jak je to ostatně pro element KOV typické). Dál od všech těch příběhů k opravdovým kořenům, k tomu JEDNOMU, singulárnímu, neduálnímu. K tomu, co je mnohem důležitější. A ukázaly mi, že cesta zpátky k tomu, nač jsem byla dosud zvyklá, už není. Že mi to jen ubírá energii.

A otevřely mě výzvám a rozhodnutím. 

Jak ta cesta elementem KOV pokračovala, o tom zas v pokračování…

A pokud jste také zvědaví, co vám Život vnese do života, když mu na celý týden předložíte nějaké téma, které ve vás může spustit zajímavé objevy a změny, budu ráda, když se ke mně přidáte. Vstup do následujících dvou týdnů elementu ZEMĚ (které jsou zcela ZDARMA) najdete zde (začínáme už 25.11. 2021):

VSTUPTE DO PROJEKTU STROM ŠTĚSTÍ

(A už brzy nás čeká zimní období elementu VODA věnované vnitřní jistotě a odvaze, důvěře i sebedůvěře.)

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *