Téma minulého týdne a vůbec téma, které jako by rezonovalo v tolika lidech. I ve mně. Třeba dnes se cítím hodně unaveně. A jsem za to ráda. :-)

Proč proboha?? Vždyť jsem zažila týden, kdy bych měla odpočívat a tu energii čerpat. (Strávila jsem týden na dovolené v Bulharsku.) Ale zatím jsem o spoustu energie kupodivu přišla.

Přišla jsem totiž o ten zaběhaný režim, který jsem měla.

O zaběhané stravování, o zaběhaný pohyb (a ne, běhat není mým zvykem). :-)

Snažila jsem se vnést do svých dovolenkových dnů i trochu toho pohybu, ale bylo to málo. Asi nejvíc mi chyběly K-pop tance, u kterých vydržím klidně i hodinu. (A snadno se to pak propojí s nějakým tím strečinkem.) Plavání ani procházky po pláži to fakt nenahradí…

S matkou toho většinou navíc stejně už moc nenachodíme, ta už moc té energie nemá, takže opravdu pořádných procházek po pláži bylo jen málo. Zato hned první den jsme vyrazily s matkou na ranní strečink v rámci animátorských aktivit. Byla jsem překvapená, že chtěla jít. A ještě víc překvapená, že některé věci zvládala v osmdesáti letech líp než mlaďoši před ní. :-))))

A tak jsem se během dovolené vrátila tak trochu do starších dob, asi abych zjistila, jak moc jsem se za pár uplynulých měsíců posunula a jak snadné je energii načerpat. A zase o ni přijít. Co všechno mi dělá dobře. A co ne. A hlouběji se rozhodnout pro to, co mi dělá dobře.

A to se nebavíme o čchi kungu, protože to je velmi specifické cvičení, díky kterému vím ze zkušenosti, jak se dá energie načerpat a jak se cítit lehce a spokojeně. Ale čchi kung moc lidí nezná. Ale i bez něj je možné cítit se mnohem líp. Stačí vnést do života trochu pohybu a jíst to, co vám dělá dobře. :-)

Máte ho a znáte to??

Když se mluví o energii a o tom, co nám ji bere, často se zaměřujeme na lidi a okolnosti, které nám ji berou. Znáte to – energetičtí upíři. Bububu. :-) Mluví se i o nedostatku spánku. Méně se mluví právě o pohybu – to je už trochu víc čchi kungové téma. Uvědomujete si, že někdy máme energie dost, jen je polapená v těle a stačí ji trochu rozpohybovat?? Třeba rozmasírovat?? Protáhnout se??

Kočky vědí, jak začínat den. Začínáte ho podobně?? :-) Já po ránu moc ráda dělám rychlou masáž a i jemné protažení. A kdykoliv ho dělám, cítím se živější.

Ještě méně se mluví o stravování… já díky postkovidovému restartu začala jíst výrazně jinak než celý život (víc low carb až keto, ale hlavně ne s pocitem, že musím pořád něco „žvejkat”). :-) Žaludek a slezina, hlavní orgány elementu ZEMĚ, měly možnost si čas od času odpočinout a také vyzkoušet, jaké to je, jíst trochu jinak a něco jiného.

Detoxikační desetidenní programy (další rozjíždím zítra) jako by mě zásobovaly přívaly vitamínů, minerálů, vody a nejrůznějších dobrot, které by mě nenapadly do té doby jíst. (Zkoušeli jste třeba někdy jíst jablko nakrájené na plátky a namazané mandlovým máslem???? Mňňňááááám!)

A povím vám, je velký rozdíl mezi tím skutečně čerpat z jídla energii (a cítit se super) a jen si myslet, že z jídla čerpáme energii (zatímco nás spíš uspává a dělá těžšími a pomalejšími.)

Stačilo si dát na dovolené den, kdy jsem se rozhodla vyzkoušet místní krásné zákusky. Naštěstí jsem po těch měsících bez sladkostí zjistila, že jsou sice krásné… ale na můj vkus už strašně přeslazené. :-) Zlaté mé keto zákusky a low carb chleba. Není nad to zjistit, že fakt o nic special nepřicházíte, když nejíte, po čem jste dřív tak prahli.

Pokud jste četli email projektu STROM ŠTĚSTÍ (element KOV), víte, že o tom, co z nás vysává nejvíc energie, se tam ale mluví ještě i z jiného úhlu pohledu. Z pohledu naší mysli a našich emocí. Z pohledu našeho vnitřního nastavení. Z pohledu elementu KOV, který nás učí pouštět to, co nám už neslouží.

I z tohoto pohledu byl týden tohoto tématu pro mě úspěšný. Ne ani tak proto, že bych se zvládla něčeho pustit… jako spíš proto, že jsem se rozhodla něčemu otevřít. Něčemu, čemu se ještě mnohem víc budou věnovat další týdny desetitýdenního projektu.

Třeba právě tomu, který nám už vlastně v pondělí začal… ochotě nevyhýbat se tomu, co se nám třeba nelíbí, co pro nás může být těžké. Podzimní element KOV je vlastně stále teprve na začátku (teprve 4. týden) a já už teď vím, že mě čekají velké výzvy a velká rozhodnutí. Kterým, myslím, nemusím vzdorovat, protože pro mě budou určitě dobré. :-)

Tak uvidíme, co bude dál….


Článek je shrnutím týdne věnovaného tématu CO Z NÁS VYSÁVÁ NEJVÍC ENERGIE v rámci podzimní části ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ. Při jeho psaní jsem se vrátila k technice terapie psaním (víc o ní ZDE).

To jest, psala jsem, co mi prsty na klávesnici přinesly. :-) A čekala jsem, s čím přijdou a kam mě zavedou.

STROM ŠTĚSTÍ už dnes není celý otevřený celý rok zdarma, ale pokud si budete chtít zdarma vyzkoušet mezidobí věnovaná elementu ZEMĚ (a vnitřnímu klidu a vyrovnanosti), můžete si na ně počkat. A mezitím každou neděli dostávat zprávy z Jiného světa. :-) 

VSTUP DO JINÉHO SVĚTA

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *