Dali byste si dortík? (Ano, to na obrázku je kousek dortu.) Není krásný??

Já mám dortíky ráda a nezříkám se jich. Není ostatně nutné si zakázat to, co vám chutná. Někdy se stačí jen ujistit, že to není plné bílé mouky a cukru. :-)

V minulých letech, kdy jsem koketovala s keto a low carb, jsem zjistila, že existují dobroty, které jsou i zdravé. Plné ořechů a tmavé čokolády. Sladké díky přírodě. Zasytí a nemusíte jich sníst spoustu. Nezačne vás honit mlsná.

To jediné, čeho má smysl se vzdát, je to, o čem víme, že nám neprospívá.

A to bylo téma minulého týdne. 

Ano, minulého, protože mi trvalo tak dlouho pročíst třetí kapitolu ebooku věnovaného elementu DŘEVO a jednotlivým tématům, kterým se teď během jeho období věnuju. :-)))) Chci totiž jednotlivé kapitoly ještě projít, doplnit, opravit, vzít v úvahu i zpětné vazby svých beta čtenářů. A také využít jaksi v praxi. Protože celá knížka má pomáhat právě v praxi.

Ten původní nápad byl vzít staré ebooky, propojit je s plánovači STROMU ŠTĚSTÍ. Protože jsem ten projekt už dál nechtěla dělat s lidmi aktivně, ale chtěla jsem, aby si mohli lidé projekt procházet sami, jak budou potřebovat. Rychleji, nebo pomaleji. Podle ročních období, nebo mimo ně. Možností je spousta.

 

A TÉMA SE SEŠLO SE SKUTEČNOSTÍ. JAKO OSTATNĚ VŽDYCKY. I KDYŽ TENTOKRÁT…

Tentokrát jsem se vůbec nestihla ani podívat, jaké téma na 3. týden připadá (jsou daná). Neměla jsem ani čas si kapitolu přečíst a nechat se jejím textem ovlivnit nebo snad i směřovat. Nic z toho.

A přece na týden, který se zabýval tím, čeho se vzdát, nebo detoxem, připadl v praxi týden, kdy jsem se opět vrátila k přerušovanému půstu!!

Myslela jsem si na něj už dlouho. Přišlo mi, že to bude pro mě nejjednodušší způsob, jak zase shodit kila, která jsem v uplynulém období nabrala. A která mi nějak nesedí. Nejsem to s nimi prostě já (váta).

Objevila jsem ho pro sebe před lety na druhé vipassaně v Polsku. Když jedete na tento desetidenní meditační kurz už podruhé, naposledy jíte v poledne oběd. A pak už nic. Jen pijete a pijete (vodu). :-) A já zjistila, že to dokonale zahání hlad. A také že vlastně odpoledne ani už jíst nepotřebuju. Na meditacích většinou sedíte, spíte, nebo se procházíte po lese. :-)

Teprve po návratu jsem zjistila, že tomu, co jsme tam dělali, se vlastně říká přerušovaný půst. A že má spoustu zdravotních benefitů. A že ho můžete mít jako naprosto běžný každodenní dlouhodobý stravovací režim. (Že my jsme jen zvyklí tak často jíst, ale naše tělo to nepotřebuje.)

První týden proběhl úplně v pohodě. Při mé práci (po večerech učívám čchi kung a odbývat se nějakou špatnou večeří nechci) je ideální vynechávat večeři a mně to ani nepřišlo. To, co sníte během dne, prostě stáhnete do onoho stravovacího okna (u mě 8 hodin).

A na konci týdne jsem na instruktorském čchi kungovém kurzu dostala dokonce i tip – aplikaci Fastic. (Můj známý zrovna úplně náhodou taky zrovna přerušovaný půst drží. Náhodička…)

A aplikace je úžasná! Vedu si tam teď i pitný režim, chrání mě před choutkami půst přerušit (nedostanu ohýnek! :-))) a zaznamenává i počet kroků, co během dne nachodím. Kupodivu i docela dost některé dny. :-)

 

VZPOMÍNKY

Minulý týden se navíc nesl ve znamení vzpomínek. Však také místo čtení třetí kapitoly jsem tentokrát docela hodně psala na blog – třeba článek o Harrachově. Harrachov je totiž můj druhý domov, vyrůstala jsem tam od útlého dětství. Učila jsem se tam lyžovat jako dítě, lítala jsem tam po lesích, když jsem trochu poporostla a pak jsem tam s kamarádkami jezdila vymetat diskotéky. :-)

Minulý týden tam trávila dcera na lyžařském výcviku se školou, tak mi to nedalo. A také jsem se chtěla prohánět po svých známých svazích. (Ona z nich ale nadšená nebyla. :-))

Vzpomínala jsem také na Depeche Mode. Vydali totiž onen týden nový singl k novému albu MEMENTO MORI. A tak vznikl dlouhý článek shrnující všechno to, co mi za ty roky DM dali. Co mě naučili o tom, jak být šťastná. Jakými duchovními průvodci mi již spoustu let jsou. Ještě v dobách, kdy jsem nijak vědomě na žádné duchovní cestě ani nebyla. :-)

Martin Gore je geniální básník a hudebník a promlouvá do duší milionů. A mně ukázal, ať už o tom věděl, nebo ne, ten Jiný svět. :-)

A také jsem napsala článek o tom, proč cvičím čchi kung. :-) Chystala jsem totiž nový kurz pro začátečníky a je taková škoda, že lidé čchi kung víc neznají! Tolik toho umí naučit! A neznám nic jiného, co by to takhle umělo. Ani jóga, ani taiji, ani nějaké semináře a terapie.

Orel v hnízdě dává nástroje, které můžeme použít kdykoliv, chceme, nikomu a nic k tomu nepotřebujeme. Jen chuť, zájem. A místo abychom čas od času vymetli to, co se v nás za dny a týdny a roky nastřádalo, tak si v sobě uklízíme pravidelně. :-))

A jestli tématem třetího týdne bylo ulevit si, pustit, uvolnit se. Tak přesně to orlí čchi kung dělá. :-)

Jaký byl ten váš minulý týden? Vzpomínáte ještě?

Připomněl vám něco důležitého z minulosti?

Pomohl vám se něčeho vzdát?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *