Silný týden.

Jestli to nebude i tím, že se právě tento týden probudila energie spojovaná s příchodem nových začátků, jara, s probouzením se přírody?? Ano, začal lunární nový rok, tentokrát rok Zajíce. Oproti nebezpečnému Tygru prý slibuje lepší vyhlídky, tak doufejme, že se situace uklidní. Pro 3 miliony lidí se tento týden uklidnila situace minimálně na Hradě. :-)

Ale o volbách, tedy těch prezidentských, až nakonec, i když i ty s vizemi a novými začátky souvisí.

Jak se ty nové začátky projevily v mém týdnu? 

  • Po letech jsem se rozhodla otevřít opět čistě začátečnický kurz čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě pro všechny, kteří mi kdy psali, nebo se byli osobně poptávat. A taky pro všechny ty, kteří ještě vůbec netuší, co to ten čchi kung je a k čemu je vůbec dobrý. Tak doufám, že se k nim všem tahle informace dostane a dorazí se od půlky února naučit, jak mít víc energie i životní pohody a nadhledu. Jak jsem poslední dobou viděla, tak je to sakra důležité. Pokud jste z Brna a okolí, víc info o čchi kungu i cvičení a možnost registrace najdete ZDE.


  • Také jsem se rozhodla vrátit k projektu STROM ŠTĚSTÍ, i když trošku jinak. A zatím ho nikde nabízet nebudu. I když e-kniha elementu DŘEVO, který s novým lunárním rokem už také začal působit, snad již brzy elektronicky opravdu vyjde. :-) A v ní najdete všechno, co potřebujete, abyste mohli taky naskočit na vlnu téhle osvobozující kreativní energie. Zatím jsem si opět jen připravila Diář a snažím se najít způsob, jak během roku všech těch 5 energií využít naplno. Ten určitý řád a struktura mi totiž loňský rok, kdy jsem poprvé po letech STROM ŠTĚSTÍ vynechala, chyběla. Vrátila jsem se k němu s prvním shrnutím týdne před měsícem a teď mám chuť jít hlouběji.

  • Z prvního tématu elementu DŘEVO z e-knihy (Rozhodněte se, jaký život chcete žít) se mnou tento týden rezonuje hlavně ona myšlenka VIZE. Všimla jsem si, že i v celé prezidentské volbě letos hodně rezonovalo tohle téma. A bylo vidět, že většina lidí se ztotožnila spíš s onou vizí, než se strachem. Kdysi dávno ANO vyhrálo s vizí, že bude líp. Je vidět, že vize mají moc nás ovlivňovat. :-) Ale také proměňovat. Babišovi se nepodařilo tenhle národ jako celek přesvědčit, že to s námi myslí dobře. Co pan prezident?? Uvidíme, jak sám říkal v rozhovoru pro ČT – když se změní nálada, může se něco začít samospádem proměňovat. 

VIZE DO DALŠÍCH TÝDNŮ??

Já tu svou, zásadní vizi, která by pohnula ledy, stále ještě hledám. Už se mi za ty roky podařilo spoustu ledů rozpustit. Zahlédnout věci, které mi stály v cestě. (Ostatně k tomu i STROM ŠTĚSTÍ vždycky sloužil – zaměřit pozornost jak lupu a vidět to, co bychom jinak snadno přehlédli. Nebo raději přehlédli.)

Týdny elementu DŘEVO měly vždycky za úkol nakukovat pod masky, které si velmi mazaně nasazuje EGO, aby vypadalo užitečně, nenahraditelně nebo bezpečně. Abychom se jím nenechali zmást, jeho strachy a tužbami, a zasadili rostlinku, která nedá vyrůst egu, ale něčemu, co nám je opravdu užitečné. Když se dívám kolem sebe i do sebe, vidím, jak moc a jak často se bohužel tím vystrašeným egem zmást necháváme. A jak moc nám může pomoci, když nám druzí ukazují, že to či ono je LEŽ. Tak rádi si něco nalháváme. Jak moc jsme otevření i jiným úhlům pohledu??

A tak zatím mou jedinou vizí je dávat svým dnům a týdnům rámec energií a elementů, které nám vládnou.

Dál si všímat, ale netrápit se tím, co objevím.

Vnášet do svých dnů a týdnů hodnoty, kterým věřím.

A objevovat, jaké další hodnoty jsou pro mě zásadní.

Jsou to totiž naše hodnoty, které nás motivují….

Co je pro vás důležité??

A je to hlas vašich hodnot, nebo vašeho vystrašeného ega??

 

PÉČE O SEBE

Minulý týden pro mě byla hodně důležitá ta myšlenka „udělat pro sebe to, co ti dělá dobře”. Proto vznikl článek o láskyplných smutných loučeních. Možná smutných, ale rozhodně osvobozujících. :-)

Tento týden jsem využila dárku od jedné kamarádky a čchi kungistky, která se u mě učí již dlouhá léta, a vyrazila jsem na thajskou masáž. Snila jsem o ní už hodně dlouho. A ano, bylo to chvílemi bolestivé, ale ono někdy stojí za to trochu té bolesti unést, abyste se pak cítili zas o fous líp.

Takže takový první krůček k větší péči o sebe?? Loni jsem hodně jela ve zdravější stravě a byla na tom po fyzické stránce o dost líp. :-) Tak třeba se tyhle doby zase vrátí…

 

PREZIDENTSKÉ VOLBY

Nebyl by to článek shrnující tento týden, kdybych nenapsala o prezidentských volbách, které tento týden skončily. Za prezidenta jsme si s velkým náskokem zvolili Petra Pavla (oproti Babišovi). A já jsem ráda. I když….

Prý to tady bude jednou díky tomu vypadat takhle:

„Jojo, tak už je po všem. Děti nám zvolili válku. Je to plíživé, je to fakt. Děti zradili své rodiče, protože je to učitelé naučili. Jen herci a učitelé mohou šířit lež. Tady nastala situace, že zloděj křičí chyťte zloděje. Jsme přiliš malí, abychom pochopili Babišovo myšlení, Babišovo impérium. To už tady nikdy nebude. Babišovy podniky se začnou zavírat a rozpadat. Vzpomeň si na mě. Nakonec z toho vyjde, že Babiš tuhle zemi nechá vyhladovět, on ne, my jsme si ten hlad zvolili. Bude se tu zbrojit, zbrojit na ochranu země. Co chceme chránit, když se nám nepodařilo ochránit rozumné názory. Stali jsme se zemí buřičů a válečných štváčů. Jednou to pochopíš. Pávek se stal pouhým prezidentem, kdežto Babiš skutečným králem této země. Je to lišák. Je vidět, že nepostrádá selský rozum, kterému se dnes už děti ve škole neučí. Ztratili tu možnost, kdy příklady táhnou. Král je mrtev, ať žije král. Babiš neprohrál. Babiš zažil obrovské vítězství, zažil osobní vítězství. Když ho zradil český národ, přesune se do své zmiňované Francie. Převede tam majetky firem a území České republiky. Dá se předpokládat, že je převede na svoji dceru Vivienne. Přestěhuje se do Francie a dcera získá státní občanství Francie. A Francie bude vlastnit velký díl České republiky, včetně jeho produktů a prosperity. Daně se budou odvádět Francii. Říkal jsem ti, že musíš umět číst mezi řádky.“

To jsem dostala na Messanger jako závěrečnou reakci na vítězného kandidáta. Po mnoha a mnoha dnech velmi zajímavých diskuzí, které jsem s Milanem, který takto reagoval, měla.  Neříkám tak, ani tak, ale na má slova dojde??? 

 

PŘED PĚTI LETY ZEMAN, CO BUDE ZA DALŠÍCH PĚT LET??

Před pěti lety jsem po zvolení Zemana předpokládala, že to nedopadne dobře. (Viz článek Chudák Zeman….). Že si svým druhým volebním obdobím pokazí celou svou politickou kariéru. Že jeho věk a hlavně zdravotní stav už mu nedovolí sehrát na Hradě pozitivní roli.

Nyní se velmi těžko předpokládá, co bude dál. Situace je extrémně napjatá. Jsme ve velmi speciální období a jak jsem psala na facebooku na své stránce Žít je umění/Jiný život v Jiném světě, kostky už jsou vrženy. Dávno.

Ale troufám si tvrdit, že tahle volba byla dobrý krok pro Českou republiku i pro Pavla.

Ať se stane cokoliv.

Mně přijde zvláštní, že se Petr Pavel se svou vojenskou a NATO minulostí vynořil zrovna ve chvíli, kdy se tady vedou spory s Ruskem. Jako by bylo naprosto zásadní, aby tam byl právě on. Je možné, že to sehraje nějakou důležitou úlohu. Někteří lidé se prostě léta připravují na roli, na kterou si fakt původně ani nemysleli. (Narozdíl od Babiše, který naprosto zjevně nešel do politiky, aby bojoval proti korupci nebo aby pomáhal lidem,  ale aby měl lepší pozici pro růst svého podnikání.)

Kandidoval ne proto, že se chtěl stát prezidentem, ale aby tam nebyl Babiš.

Rozhodl se nestěžovat si na poměry, ale nabídnout sám sebe.

Nevidím, co by z toho měl.

Zatímco u Babiše je zjevné, co měl ze vstupu do politiky nebo na Hrad.

Touha po moci a postavení? Možná.

Ale nezdá se mi, že by tenhle voják po něčem takovém ještě prahnul.

Někdy lidé, kteří stojí tváří v tvář smrti, mají velmi zdravé priority.

Dotek smrti nás proměňuje. 

To jsou ty chvíle, kdy se napojujeme na ono: vlastně není čeho se bát a ani po čem toužit.

Petr Pavel přináší naději. A to je dobře. Je to od roku 1989 podruhé, kdy se objevila hesla o pravdě a lásce a lidé se jim ve většině neposmívají. Možná přináší plané naděje, ale to už je na nás, jeho voličích, abychom nečekali, že on za nás něco udělá.

Ale je to tak, jak se říká – ten, kdo stojí v čele státu, vytváří naladění lidí v něm. Pokud je v čele státu slušný člověk, i národ se ladí na strunu slušnosti. Pokud se tam nahoře lže, krade a intrikuje, přenáší se to i dolů. Zároveň také platí, že lidé si vynášejí tam nahoru to, po čem touží, co je pro ně důležité.

A tak se na sebe vzájemně ladí. A Petr Pavel, soudě podle rozhovoru pro ČT, si je velmi dobře vědom zodpovědnosti i neuskutečnitelných nadějí, které do něj lidé vkládají. A to je také dobře.

A co se války týká?? Ta není v rukách českého prezidenta. Ale je v rukách českého prezidenta být tím, kdo může situaci uklidňovat. Pomáhat odkrývat tendence, i díky tomu, že zná obě strany, východní i západní. Jestli někdo může v téhle době přispět něčím pozitivním, je to klidná síla Pavla a ne chaotičnost Babiše, který nezvládá své emoce a své prohry.

Necháme se překvapit, co bude za pět let, až se bude volit znovu. Situace je otevřená a může se stát to, co říkal Milan (velmi velmi pochybuju), nebo cokoliv jiného. Nejistota je slovem posledních 2 let a stále ještě trvá. Ale to neznamená, že si máme vytvářet katastrofické scénáře a děsit se velké vody dřív, než začne na pršet. To dělá jen mysl, která by potřebovala trochu potrénovat, protože strach nás jen svazuje a ubližuje.  

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *