Na plnění předsevzetí a na opravdové změny vůle nestačí…

… nebo kdo ví, možná někomu ano. Ale ta moje vůle má nohy nahoře a čeká, až přijde ta správná vlna. A ona vždycky nakonec přijde :-) A to je ostatně to jediné předsevzetí, které jsem si do letošního roku dala! Nechat se vést proudem Života…

roční projekt - element voda - vytrvalost a předsevzetíPrvním tématem letošního ročního projektu (Strom štěstí 2018) byla VYTRVALOST. Prý „Čím začínám svůj den?” „Umím být vytrvalá ve svém předsevzetí?“ Co vy – umíte? Kde jsou teď  vaše novoroční předsevzetí?? :-)

Tedy já už za ty 4 roky, co těmito ročními projekty procházím, vím své. Ale tento týden mě opět nezklamal. Byla to síla. Ale začněme postupně…

 

Čím začínáte svůj den?? Máte nebo měli jste někdy nějaké své předsevzetí??

No, a?? Podělte se. Ať v tom nejsem sama :-))

Bývaly doby, kdy já jsem ten svůj den začínala různě vymakanými ranními rituály (Dokonalý ranní rituál). Má to velkou výhodu v tom, že se nemusíte nutit k tomu či onomu – uděláte ten první krok a zbytek je jak ta vlna. Veze Vás.

Některé z oněch rituálů dělám pravda dodnes. Shin Jin Jyutsu je bomba. Člověk ani nemusí vstávat a přitom pro sebe něco dělá :-) Komu by se to nelíbilo, no řekněte? Jak jsem zjistila, velmi příjemná a uklidňující není jen ta ranní rutina, jejíž video najdete na odkaze výše. Vřele doporučuji koupit si o Shin Jin Jyutsu celou knížku (i s kartami k jednotlivým hmatům), nebo si stáhnout Kindle verzi do počítače, jak jsem to kdysi udělala já. K takovému předsevzetí tak velkou vůli nepotřebujete :-)

Nejlepší ranní rituál ale byl ten po desetidenním kurzu Vipassany – hodinová meditace, protahovačka, čchi kungové jangové pohyby atd. Po ránu jsem se nikdy necítila tak dobře jako v dobách, kdy TOHLE pro mě byl začátek dne. A to jsem, lidi, začala meditovat v 5.30! :-) Já, která kdysi mívala problémy vylézt před osmou z postele a dovést dceru před devátou do školky téměř za rohem…

Bylo mi líto, že jsem tohle plus mínus vypustila. I když ranní polehávání – jen takové to líné, kdy se nikam neženete – má také své kouzlo :-)

 

Tenhle týden byl ovšem síla 

Tenhle týden jsem v pondělí do ranních meditací a cvičení zase naskočila!! A po delší době jsem se zase vrátila ke cvičení 5 Tibeťanů a dokonce jsem si dala párkrát v týdnu trochu toho domácího tance.

Miluju tanec! Jako malá jsem tancovala ve sboru, byla smutná, že mě rodiče nepustili na konzervatoř. Jako větší jsem vymetla kurzy baletu, salsy, flamenca i afrického tance. Doma si občas fakt ráda zatrsám :-) Je to spontánní a čím víc cvičím čchi kung a díky němu vnímám, co jak mi mé tělo říká, tím víc vnímám, jak si hudba a tělo samo určuje, co při tanci potřebuje. Je to zase jak ta vlna – přijde a já ji nechám projít :-) Žádné fitko a skupinová lekce, kde dělají všichni totéž, snaží se vydržet a někdo jim do toho křičí: „No tak, do toho, do toho, to zvládneš…”. Ne, o vůli to u mě fakt není :-)

Ovšem ano – vytrvalost. Ta se měla tento týden rozvíjet. A ano, rozvíjela a stálo to tedy fakt za to…. 

Další z otázek v plánovači zněla: „Čím se nechávám rozptylovat?” A já měla zjistit, jaké to je mít silný pocit, že se můžu na všechno rovnou vykváknout, zalézt si do postele a užívat si zas to líné, ale tentokrát zdrcené, polehávání. A jaké to je sebrat v sobě tu sílu si říct „Ne, nedovolím ničemu a nikomu, aby mi tu ranní meditaci vzal!” Copak jsem necítila, jak mi to dělá dobře???

Kdo ví, kdybych neměla jako téma vytrvalost, možná bych tenhle článek nepsala a líně si hověla na posteli s nohama nahoru a čekala bych na tu další vlnu. Právě to téma mě přimělo zabojovat. Říct si, že je to jen další z těch mnoha zkoušek, které jsem už zažila. Za ty uplynulé 4 roky, kdy procházím těch 50 absurdit, kterými si sami šlapeme po štěstí. Zkouška, jak moc umím být vytrvalá. Příležitost zjistit, čím se nechám rozptýlit. Zafungovalo to opět dokonale. Lekce byla zatraceně drsná a doznívala ještě následujících několik dní, ale zkouškou jsem prolezla. Uff :-)

 

A co mi tedy tento týden udělalo největší radost?

Právě to, že jsem prokázala vytrvalost. Že jsem se nenechala vyvést z míry natolik, abych přerušila ten ranní rituál i s tím vším, co mi do celého dne následně vnesl.

Ale radost mi dělali i takové drobnosti jako setkání s přáteli, kteří mi pomohli, když mi nebylo do smíchu. Objetí, které mi pomohlo, když jsem měla pocit, že bych nejradši utekla. Ten neuvěřitelný zájem lidí o cestu na Srí Lanku, kterou spolu se svou bývalou domovskou cestovkou, Marco Polo, organizuji. I ta cena, která mi ze Srí Lanky přišla. Vypadá to, že se pod 50 tisíc za ten nabitý program vejdeme!

A v neposlední řadě mi udělala radost informace o člověku jménem Clemens Kuby, který by měl podle lékařů být na vozíčku, a přece chodí. A hlavně jeho kniha Mental Healing, kterou jsem v sobotu shltala v knihkupectví na posezení a v neděli sedla a začala s ní experimentovat. Co se mi na ní tak líbí?? Oblast své bolesti si můžete najít pomocí psaní a pak ten příběh prostě přepsat! (No, není nad to, když se blbý úraz stane režisérovi, se kterým máte opravdu společnou řeč.) Něco podobného dělám již přes 20 let a ve svých textech, básních, denících a článcích na blogu už jsem se propsala k mnohému… minimálně k pár knížkám určitě :-)

Co udělalo tento týden radost Vám? Co zajímavého jste prožili? Máte nějaký ten ranní rituál, nebo třeba večerní, aby se Vám lépe usínalo? Hodinku s knížkou před spaním?? Máte nějaké předsevzetí a vytrvale ho plníte? Nebo jste objevili, co Vás od něj odvádí?? Je zbytečné se tím trápit, ale je úžasné vědět, co je naší překážkou, o kterou se obvykle přerážíme :-)


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ, který probíhá i v letošním roce. Jde o shrnutí 1. týdne věnovaného tématu VYTRVALOST v rámci elementu VODA. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní jistotu a odvahu žít život svobodně. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Chcete se do projektu přidat také a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne a začít sledovat, co to udělá zase pro změnu s Vámi?? No problem :-) Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás bude tento rok čekat, a přihlaste se. 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *