Motivace – taky na sobě pácháte techniku cukru a biče?

Když to na nás takhle zkouší druzí, nic příjemného takový druh motivace není, že? I když Vám nějakou dobu mažou ten med kolem huby, nakonec z toho má člověk takovou tu pachuť snahy vyhnout se tomu biči (kritice) a dosáhnout na pravidelný příjem onoho cukru (uznání). Ale podobně si umíme zavařit i sami sobě  – bičovat sami sebe touhou po tom, abychom se cítili dobře. No není to absurdní??

Tento týden byl v rámci projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018 ve znamení tématu VNITŘNÍ MOTIVACE, NEBO VNĚJŠÍ MOTIVACE.

Většinou kritizujeme tu vnější a snažíme se dobrat té vnitřní. Ale ono je to fuk.

Dokud neprohlédneme, že obojí motivace je hra na otroka s metodou cukr/bič, jen v tom druhém případě dupeme sami po sobě, moc si nepolepšíme (Celou jednu kapitolu o jiné motivaci najdete v mé druhé e-knize Vdechněte život poselstvím svého dětství).

Najít tu jinou motivaci ale není žádná sranda. Proto jsem tomu věnovala v té knížce tolik stránek a tolik odhalujících otázek, které sami sobě můžeme klást :-) Vyžaduje to vůbec pochopit, co sami na sobě pácháme. Vyžaduje to přestat být tak závislí na tom, co považujeme za „to žádoucí”, a odvahu čelit tomu, co považujeme za nepříjemné.

Přestat se tomu vyhýbat a nedovolit nikomu a ničemu, aby nad námi získal skrze náš strach a naši touhu, moc. Přestat utíkat před trápením a bolestí a toužit po pohodovém životě „našich splněných snů”.

A protože pravda je paradoxní, teprve když přestaneme toužit po pohodě a vyhýbat se nepohodě, konečně prožijeme tu opravdovou pohodu a naplnění našich snů :-)

Jaký druh motivace Vám byl tento týden vlastní?

Nebylo to snadné, že? Pro mě tedy rozhodně ne :-) Ano, zjistila jsem, že když je člověk tak otrávený, až se naštve, nejlepším lékem je láska :-) Přestat zuřit, ale obejmout. Je vlastně jedno, koho nebo co v sobě v té chvíli obejmete. Mělo by to ale být to, co ve Vás vyvolává nepříjemné pocity.

Protože právě těm nepříjemným pocitům obvykle utíkáme. Ale ony v nás zůstanou… jako strašidla, která zastrčíme pod postel, nebo kostlivci, které schováme do skříně… není před nimi, kam utéct.

Tohle se mi tento týden povedlo a jsem za to ráda. 

Spousta věcí se mi ale tento týden nepovedla, v mnoha ohledech jsem sílu toho svého DOPAMINU (viz článek v ebooku elementu DŘEVO, kdo ho máte) nedokázala využít a spoustu dobrých předsevzetí nějak vzalo za své. Ale tak není všem dnům konec, že?? :-)

Co se povedlo/nepovedlo tento týden Vám, co se mnou letos jdete po té cestě stromu štěstí?? Co se povedlo/nepovedlo Vám ostatním? Protože je jedno, po jaké cestě jdeme, pokud nám ta cesta umožňuje se Životem komunikovat a učit se od něj o tom, kde spočívá naše skutečné štěstí :-)

P.S. Těch šťastných cestiček je spousta, stačí si je jako ty šťastné užít. Já si třeba o Velikonočních svátcích užívala cestičky mezi pískovcovými skalami Kokořínska. A už se moc těším na ty další cestičky naší přírodou – no není tam krásně?? :-¨)


Článek je součástí ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ. Jde o shrnutí týdne věnovaného tématu VNITŘNÍ MOTIVACE, NEBO VNĚJŠÍ MOTIVACE? v rámci elementu DŘEVO. Harmonizace tohoto elementu v nás probouzí vnitřní svobodu a díky ní tvořivost a schopnost se správně rozhodovat. Jde o jeden z 5 klíčů k vnitřnímu nepodmíněnému štěstí v neduálním Jiném světě nepodmíněného. Do projektu se můžete kdykoliv a každý týden dostávat ten svůj plánovač/motivovač s tématem a mottem týdne. Bližší informace najdete na stránce STROM ŠTĚSTÍ – čas na opravdovou změnu od kořenů. Přečtěte si, co všechno Vás může tento rok čekat, a přihlaste se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *