Tento týden byl ve znamení voleb, ano. Ale já nechci psát o těch prezidentských. To si nechám až za 14 dní.

Chci spíš psát o těch našich životních volbách, protože přesně s touto otázkou jsem dnes odcházela z čchi kungového víkendu, kde pomáhám. Protože volby jsou zásadní věc. Můžete volit buď pro sebe, nebo proti sobě. Jen někdy nevíme, zda to, co se zdá být dobré, je  opravdu to dobré. A pak se ocitnete na rozcestí…

Nicméně je důležité zůstávat otevření, naslouchat a neuzavírat se jen jednomu názoru.

Jak se rozhodujete vy?

Máte prostě jasno a jdete?

Nebo někdy váháte a kladete si otázku, z čeho vaše volby vycházejí?? 

Čemu věříte a proč??

Nicméně to je i téma e-knihy elementu DŘEVO, který dokončuji.

Jinak se tento týden kromě své práce věnuji automatickému testování a programování v Javě. A je to náročné, i když mi hodně pomáhá má programátorská minulost, byť hodně dřevní. :-)

Z angličtiny jsme tento týden udělali tak trochu hlasování o tom, kdo všechno beztak nelyžuje, takže mu může být jedno, že to venku vypadá na předčasné jaro. A také hodiny zeměpisu. No a není to tak dávno, co jsem s jedním svým studentem četla anglicky úvod ke knížce Sedm pilířů moudrosti od Lawrence z Arábie. O první světové válce.

Mí studenti se zajímají o různé věci a já se toho pak od nich spoustu dozvídám a to mě extrémně baví. Třeba víc o dějinách a politice. Nebo o výrobě balónů. Nebo o šití divadelních kostýmů. Nebo o práci zdravotní sestřičky. Nebo o fotbale (od malého kluka, který zvládl přečíst docela náročný anglický článek o mistrovství světa v Kataru a pár věcí mi vysvětlit).

Doufám, že i váš týden přinesl nějaké zajímavé otázky, prožitky a zajímavosti. Klidně se také podělte. :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *