Vymyšlený svět

Co prvního vás napadne, když se ráno vzbudíte? Nevíte? Proč si to nevyzkoušet? Několik následujících rán se můžete pokusit zachytit tu první myšlenku, která vám ráno přijde na mysl. A pak si všimněte, kolik minut každý den trávíte v tom reálném světě a kolik minut trávíte v tom světě svých myšlenek. V umyšleném světě. Ve vymyšleném světě. 

Kolika věcí se opravdu vědomě dotýkáte? Aniž byste u toho mysleli buď na něco úplně jiného, nebo si nějak v duchu (nebo klidně i nahlas) komentovali to, čeho se dotýkáte?

Kolik věcí opravdu vědomě slyšíte? Aniž byste u toho mysleli na něco úplně jiného, nebo to v duchu (nebo klidně i nahlas) nějak nehodnotili?

Kolik věcí opravdu vědomě vidíte??

A jak často jste to, co vidíte, nebo to, co slyšíte, využili k tomu, abyste viděli podstatu viděného, slyšeného a zároveň i tu svou?

Kolikrát jste využili svých 5 smyslů k něčemu jinému než jen k orientaci a konzumaci a potěšení (nebo bolesti?).

Kolikrát jste vystoupili z toho vymyšleného světa a ocitli se blíž skutečnému životu??

Je absurdní, jak moc si necháváme život doslova proklouzávat mezi prsty. Objevili jsme kouzla rozumu, ale zapomněli na živoucí kontakt se světem kolem nás. Mobily ani sociální sítě za to nemohou. Můžeme si za to sami. A i když se někteří učí meditovat, existuje mnohem jednodušší cesta než se trápit tím, kolik nezvladatelných myšlenek se nám honí v hlavě. Otevřít svých 5 smyslů a vnímat víc než jen ten vymyšlený svět našich myšlenek.


Právě jste dočetli čtyřicátou druhou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma VYSTOUPIT ZE SVÉHO VYMYŠLENÉHO SVĚTA elementu ZEMĚ. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně (zdarma):

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Naše smysly nám nezprostředkovávají pouze svět objektů. Umí být i branou do neduálního vnímání, ve kterém splýváme s tím, co vidíme nebo slyšíme. Stačí vědět jak na to. Přístup ke dvěma neduálním zkušenostem najdete zde – Pohoda ve stresu (neduální videozkušenost)

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *