DEVATENÁCTKA (35) – 50 způsobů, jak si šlapeme po štěstí

Boule pod kobercem

Jako by tam nebyla. Skrývá se tam, kudy moc nechodíme, a tak si jí obvykle ani nevšimneme. A koneckonců máme spoustu jiných věcí na mysli než řešit nějakou bouli.

Pravda, občas o ní zakopneme. Někdy i tiše (nebo i nahlas) zaklejeme. Někdy nám bleskne hlavou, co to tam pod tím kobercem je, že jsme se zas málem přizabili. Ale je to jen taková drobná lapálie a nemáme chuť se jí zabývat.

Až jednoho dne. Sehneme se a podíváme se blíž. A vytáhneme to, oč jsme tak dlouho zakopávali.

A pak můžeme svým známým vyprávět ten příběh o bouli pod kobercem a oni se možná zasmějí, nebo si možná spíš řeknou, proč jim to vlastně vykládáme. Boule je boule, ne? Nebo může být i něčím víc, když se podíváme pod ten zjevný povrch věcí??

Symbolika je mocná věc. Dokáže nám celý svět proměnit v jeden velký vzkaz, jen si ho umět přečíst! Podobně jako si zvládneme přeložit kolečko s červeným okrajem u silnice a zastavit se. Umíte číst v symbolech života?

A boule? Z pouhopouhé boule, o kterou jsme zakopávali, a vyřešili jsme to jednoduše tak, že jsme se mrkli pod koberec a odstranili to, co bylo pod ním, se stane také taková stopka. Stopka, která nám říká: „Dávej si lepší pozor, kam šlapeš. A hlavně – nic nezametej pod koberec v představě, že si tam toho nikdo nevšimne. A že na to tak zapomeneš. Nezapomeneš. A jednou se o to můžeš i přizabít.

 

 

 


Právě jste dočetli třicátou pátou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma PROČ SE NEVYHÝBAT TOMU, CO NÁS TRÁPÍ elementu KOV. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Jestli chcete něco fakt symbolického, co vás bude učit, jak symbolicky vnímat svět kolem sebe a hrát si s ním, pak ideálně moji úplně první e-knihu – Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty)

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *