Jak malý děti

Děti obvykle považujeme za malé, nevinné, tvořivé a hravé andílky. Nebo za nezvladatelné neposlušné střely. To podle toho, jestli zrovna nutně nepotřebujeme, aby si přestaly hrát, ale udělaly to, co potřebujeme.

Malé děti jsou navíc nejen hravé či neposlušné. Někdy je s nimi prostě jen složitější domluva. Nechtějí a ani nemohou pochopit naše NE.

Mimochodem, jakpak potom reagujete vy na to jejich NE?

V té chvíli obvykle vypukne boj o to, čí NE je silnější, že?

A někdy je to téměř válka…

Dospělé obvykle považujeme za rozumné osoby, se kterými je řeč. Však za sebou máme ty dlouhé roky socializace. Už jsme pochopili, kde je naše místo. Když vám šéf přidá práci, kdo z vás křičí NE??

A přece se každý den mnohokrát denně chováme, „jak ty malý děti”. Naše NE je někdy rebelsky silné a někdy v nás jen tiše doutná, plane nebo žhne.

Náš vzdor vůči tomu, co nám říká: „Teď ne… tohle ne… teď musíš dělat něco jiného… běž už” není někdy nic víc než vzdor malého dítěte vůči tomu, co nemůže změnit. A neví a ani by nechápalo, proč se to děje. Nechápe ještě čas. Nevidí dál než ke své bábovičce, houpačce nebo hračce, která ho zrovna tak baví.

Někdy si může to své vyprosit, vykřičet nebo vydupat. Ten pocit, že má nějakou kontrolu nad svým životem! Ale někdy to nejde. Koho má vinit z toho, že život mu nedává to, co ho zrovna tak baví? Do čeho je ponořen a od čeho se prostě teď nemůže a nemůže odtrhnout???

Život? Rodiče či okolí? Sám sebe?


Právě jste dočetli třicátou čtvrtou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma VZDOR LEGITIMNÍ A NELEGITIMNÍ elementu KOV. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

 

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Rupert Spira, neduální učitel, říkává, že příčinou utrpení je vzdor vůči tomu, co je. I jedním z mých prvních článků na blogu (už v roce 2013) byl ten o přijetí – Jen jediný krůček ke štěstí

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *