Zombíci na pochodu

Kdesi jsem četla, že horory nás tak přitahují proto, že vytahují bezpečným způsobem naše vnitřní démony a strachy. Je to přece jenom film. Také jsem četla soubor esejů Raye Bradburyho (napsal třeba 451 stupňů Fahrnheita) Zen a umění psát. Zaprvé se zcela nevědomě již před mnoha lety stal jednou z inspirací mého stylu psaní. A zadruhé tam krásně popisoval, že psaní je jako nahlížení do hluboké studny vlastních strachů a tužeb. Objeví se obraz a ten pak zpracujete do příběhu. Vlastně určitý druh terapie. A ano, takový druh psaní nesmírně pomáhá.

Takže když jsem přemýšlela, jak absurdně vykreslit to, co děláme každé ráno, a někdy i celý den, napadl mě obraz zombíků na pochodu. Proč?

Myslím, že ten obraz je sám o sobě natolik výmluvný, že ho nejspíš nemusím moc vysvětlovat, že?

Na mém blogu byl kdysi celkem snadno k nalezení speciální test „Jsi vůbec na živu?”, který dnes již dávám účastníkům sobotního semináře o radosti.  Z něj vyplývalo, že mezi těmi, kteří si ho vyplnili, je jen velmi málo opravdu živoucích lidí. Jinak samý zombie a občas nějaký ten polomrtvý. Tj. upír.

A všechno začíná už ráno. V té chvíli, kdy otevíráme oči a vstupujeme do nového dne. Do nového života. Vstupujeme do něho plní života? Plní nadšení? Plní radosti z toho, že žijeme? Nebo jsme už v té chvíli polomrtví a nejradši bychom zemřeli? (Nebo se aspoň dočkali večera, víkendu nebo dovolené?).

Je absurdní, jak jsme si ze života udělali jeden velký horor plný pochodujících zombíků a upírů. A ti, které třeba ještě považujeme za šťastlivce plné života, kteří se mají dobře, jsou možná už dávno jen roboty na peníze, kteří si toho života ani neumí užít. Neví jak. Pletou si užívání života s cestováním do exotických zemí, nakupováním drahých hraček a party s kamarády.


Právě jste dočetli dvacátou sedmou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma RADOST Z KAŽDÉHO NOVÉHO RÁNA elementu OHEŇ. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:

Král hororů je asi Edgar Alan Poe. A jeho povídka Jáma a kyvadlo se mi kdysi stala dokonalým symbolem toho, jak žijeme. Víte, co se stane, když se před vámi rozevře jáma nejistoty?? Nic hezkého… viz Jáma, kyvadlo a moře

Těším se na další online setkání příští týden!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *