Perný život s nepřítelem ve vlastním domě

Však si to představte.

Nastěhujete si ho domů. A pořád vás buzeruje. Tohle děláš špatně, tamto děláš špatně. Ne, žádné fyzické násilí na vás nepáchá. To by nezvládl. Ale jde na to fikanějc a v podstatě vás odrovnává psychicky, což se na těle projeví rychleji, než byste čekali.

Nechali byste si někoho takového doma?

Bohužel je až příliš případů, kdy si hlavně ženy někoho takového doma nechávají. Někoho ještě mnohem drsnějšího, protože neváhá použít i to fyzické násilí. Ne, nejsou to žádné blbky. Jsou to prostě jen ženy, které se samy za sebe neumí postavit, neví, kam odejít, bojí se pomsty nebo si pletou zradu na sobě sama s láskou a sebeobětováním.

Nejsou to žádné blbky, ukazují nám na svém vlastním bolestném případě, jak absurdně (a také bolestně) zacházíme sami se sebou. Tím nepřítelem v domě jsme si totiž my sami sobě. Jste si jistí, že vy sami si ho doma nehýčkáte?

Někdy je to totiž jasné. A to v případě, kdy je jasné, že se sami ubíjíme negativními vnitřními komentáři a neumíme se za sebe postavit. Někdo nám něco někdy nakukal a my tomu neumíme nevěřit. Vím, jak je snadné tomu podlehnout kdykoliv, kdy vás někdo začne kritizovat. Váš pocit sebedůvěry se rozkolísá, obzvlášť pokud nemáte v povaze si říct: „Je to vůl, ničemu nerozumí.” Záleží pak na tom, jak silný máte základ třeba z dětství. Krásně se radí, jak sám sebe milovat, když tam ten základ není.

Někdy to ale vůbec jasné není. To v případě, kdy vás žene vnitřní motor, abyste byli lepší a lepší. Jako by vás poháněl bičem někdo, komu nic není dost. A vám se to ještě tak nějak masochisticky líbí.

Svět se někdy může zdát plný nepřátel, kteří nám hází klacky pod nohy, nebo nás vidí jako černé ovce společnosti. A tak by člověk by řekl, že sami sebe v tomhle zdánlivě nepřátelském světě podpoříme. Kupodivu, málokdo to umí. Co vy??


Právě jste dočetli dvacátou šestou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma RADOVAT SE SAMI SE SEBOU A SAMI ZE SEBE elementu OHEŇ. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje. 

 

Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *