Ráj v pekle

Představte si čerta, který se jednoho dne rozhodne, že v pekle vybuduje ráj.

Najde si část pekla, kterou vysmýčí a vymaluje. Koupí kotle zdobené zlatem a se skupinou zdatných vědců vymyslí podlahové topení, které ty kotle bude vyhřívat pěkně nenápadně. Žádný čmoud, žádný smrad. Jen pěkný wellness s teploučkou vodou, do které si ještě rádi vlezete…

Dává Vám to smysl??

Kdysi jsem slyšela, že lížeme med z meče. Je slaďoučký, a tak mu snad odpustíme nějakou tu krev, kterou to s sebou logicky nese.

Stejně tak absurdní je to, co děláme každý den my sami. Snažíme se proměnit to své peklíčko na ráj, nevidět to ostří nože pod nánosem medu, kterým jsme ho napatlali. A pak se divíme, že jsme se spálili nebo řízli. A že to sakra bolí.

Jediným řešením je všimnout si, že jsme ve pekle. A že z pekla ráj neuděláme, ať si ho budeme malovat jakkoli narůžovo.

Když už se rozhodneme, že chceme z toho pekla pryč, musíme ho nechat za sebou se vším tím, co nám ze života to peklo dělalo. Kdysi jsem psala o snaze muslimských imigrantů utéct ze svého pekla. Dožadovali se u ostnatých drátů vstupu do té své představy ráje. Ale to peklo v sobě si do něj přenesli. Je mnohem snazší udělat z ráje peklo, než peklo nadobro opustit.

Vzdát se toho všeho, co nám stojí v cestě ke štěstí…


Právě jste dočetli čtrnáctou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života), o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma VZDEJME SE TOHO, CO NÁM STOJÍ V CESTĚ KE ŠTĚSTÍ elementu DŘEVO. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). 

 

>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<

(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)

nebo

>>PDF (1 strana) o té jedné jediné věci, si stáhněte ZDARMA zde <<

(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *