Hlavně nadšení – to jsem teď slyšela na konferenci Zamilujte se do angličtiny, kterou pořádala Broňova Virtuální jazykovka pro lektory i studenty. Znáte Broňu? Toho nadšeného učitele z Brna??? :-) Jenže ono se to netýká jen angličtiny nebo studia jazyků…

Otázka zní: „Pro co se v životě dokážete nadchnout??“ 

Položte si ji.

Jo, teď hned. :-)

Já počkám. :-)

Co vám rozbuší srdce, když si to představíte?? A nezapomeňte, že si nemáte ten zvláštní pocit vzrušení překládat do emocí. Kde jsem to kdysi dávno psala o tom pro mě tehdy zásadním objevu???

Emoce jsou jen energetickým projevem v našem těle. Projdou námi a my jsme se tyto signály naučili nějak interpretovat. Jen je ta naše interpretace mnohdy závislá na představách naší mysli. Na zkušenostech. Nebo na nedostatku zkušeností.

 

VÍTE, ŽE STRACH A VZRUŠENÍ VIBRUJE STEJNĚ

To jediné, co je jinak, je zpráva naší hlavy: „To nedám.“ Jako když stojíte na vrcholku tobogánu… máte strach, nebo se těšíte na to, jaké to bude?? Co rozhoduje??

Je to opravdu to, co cítíte, nebo to, co vám předhazuje vaše mysl, vaše vzpomínky, vaše nejistota?

A jak jsem kdysi dávno psala – k tomuto energetickému projevu je možné přistupovat různě. Zjistit, jestli vám nehrozí nebezpečí (skočit do vody a neumět plavat není dobrý nápad). A pokud ne, tak šup na tobogán. Život dostane grády. :-)

A vy v sobě najdete ono nadšení do života. 

 

NAUČÍM SE ANGLICKY – BUDU MLUVIT ANGLICKY – BUDU ROZUMĚT ANGLIČTINĚ

Rozvibrovalo se to?

Ano? A hrozí vám nějaké nebezpečí?? :-)

Já použila tyto větičky, protože mi teď běží hlavou nový angličtinářský kurz, se kterým tyto úvahy rozhodně souvisí. Však jsme třeba minulé pololetí NA ANGLIČTINĚ JINAK probírali, jak se naše emoce přilepují jako suchým zipem k našim tělům a my je moudrými otázkami (Kiloby Inquiries) můžeme vytáhnout z nevědomí a nechat rozpustit.

Ale vy můžete použít jakékoliv větičky.

Platí to na cokoliv.

Třeba: „Jsem dost dobrý/dobrá.” To je klasika.

A vyzkoušejte si na nich mou oblíbenou tzv. Reverse Inquiry – tj. začne vám mysl předhazovat, proč to nejde, proč to není možné atd. atd.??? Nebo si na můžete jen s klidem v srdci říct – „jo, jasně, v pohodě“??

Co všechno se o sobě můžete dozvědět?? :-)

 

ŽÍT S NADŠENÍM

Není nad to, že?? :-) Vykřesat ten oheň. Já 10 let ve svých ročních projektech hledala ten nejhlubší plamínek, který nikdy nezhasne. A ano, nezhasilo ho ani úmrtí mého otce před cca 3 týdny.

Stále tam někde plápolá, jen jsem neměla sílu přikládat, protože jsou chvíle, kdy vám stačí to jemné plápolání. Klidné, vyživující, posilující.

Vás i toho, kdo umírá.

Ten vás potřebuje ze všeho nejvíc.

Ale vzpomínám, jak jsem na otočku přijela den před jeho smrtí do Brna – učit dva firemní kurzy angličtiny a zaskočit si na orlí čchi kung. Přijít na jiné myšlenky, nabrat energii na ten poslední den. Na ten závěrečný pohled… na otce… na roztřesenou matku… která se s ním loučila…

A přece někde v hloubi bylo ono jemné plápolání… ve mně… v otci… v matce… radost, která je nevysvětlitelná.

Jak jsem psala, někdy je smrt milosrdná a plná smíření.

 

POMALÉ PŘIHAZOVÁNÍ DO OHNĚ

A tak se teprve pomalu vracím k tomu přikládat opět do ohně. Čemu všemu dám tenhle rok život?? Mám teď na Duolingu za sebou více jak 30 dní čínštiny… je čas se znovu vrátit k Tao-te-ťingu? Možná.

Ale rozhodně je teď na prvním místě pokračování onoho angličtinářského kurzu ANGLIČTINA JINAK.

Chci kamarádce splnit přání pokračovat v kurzu, ale na o fous nižší úrovni.

A sobě přání učit mnohem víc než jen slovíčka a gramatiku… :-)

Pokud by vás lákalo vnášet klid i nadšení do života skrze angličtinu, mrkněte sem. :-)

Jinak si ještě chvíli počkejte, tady na blogu se něco začne také dít, ale až podpálím ten anglický oheň a nechám ho zaplápolat. :-)

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *