Vánoční vůně Pronta :-) A 1. Adventní dárek :-)

Já vím, že spousta z Vás fakt nesnáší předvánoční úklid.

Pro mě jsou ale Vánoce spojené s vůní Pronta. No fakt :-)

Bylo nebylo, mívala jsem jako dítě jednu jedinou povinnost – oprontovat před Vánoci nábytek.

Netvrdím, že to byla stejně oblíbená předvánoční činnost jako pečení vánočního cukroví (sladké je sladké a kdo peče, ten ochutnává). Ale protože se mým rodičům nepodařilo mi uklízení nijak zprotivit, dodnes nemám na uklízení alergii a dodnes mám uklízení spojené s vánoční vůní Pronta :-)

A tak zatímco většina lidí před Vánoci chodí a říká, že na uklízení kašle, já teprve před Vánoci uklízet začínám :-) A ráda :-) Jak jste na tom Vy? Šílíte, hrajete si s úklidem, nebo to prostě necháváte být? 

V kuchyni máme adventní svícen (ano, už svítí!), takže se začíná omytím okna v kuchyni. Po několika týdnech manželova upozorňování, že i ta lednice by to potřebovala, došlo tedy dnes i na ni. A ano, potřebovala to :-) Vzala jsem s kuchyní i okno v dceřině pokojíčku. A protože dcera je tak trochu po mně, z bordelu během jednoho dne obvykle vytvoří krásně naklizeno. Bere to hodně z gruntu. Začíná nanošením všeho na postel :-)

Ne, s uklízením to nepřeháním natolik, abych se kvůli tomu zbláznila (a tak třeba teď píšu tento článek). Ale předvánoční úklid beru tak trochu ve feng šuej stylu. Je fajn vyčistit to, co je špinavé. A zbavit se toho, co nepotřebujete.

Je fajn začít nový rok nejen s čistým štítem :-) Co říkáte?

 

Co mám pro Vás toto adventní období připravené na blogu??

Hlavně dvě věci:

  1. Adventní články o tom, co si i nekřesťané mohou vzít ze zvěsti o narození Ježíše Krista (když už nám dárky nosí Ježíšek :-)). Osobně mi přijde ta zvěst moc krásná a hluboká. K tomu, aby si ji člověk prožil, nemusí být křesťan – proč by si to měli užívat jen křesťané?? :-) Z dob svých studií religionistiky mám oblíbené dva autory, kteří k Ježíši Kristu přistupovali tak trochu nezvykle – Mistra Eckharta (ano, není jen Tolle) a Theilarda de Chardin. Určitě na ně dojde :-)
  2. 4 adventní dárky :-)

Ten první si můžete vyzvednout UŽ TEĎ na odkaze níže :-)

Tentokrát nabízím něco typicky vánočního – vzpomínku na naše dětství. Zavzpomínejte (v dárku najdete spoustu tipů a otázek). Třeba najdete i poselství, která to Vaše dětství skrývá… a budete moci využít adventního období a celého příštího roku k tomu, abyste ho začali vnášet do svého současného života :-)

A když si budete dobře všímat, cestou narazíte i na jednu 50 % slevu :-) Dárek i sleva platí jen první adventní týden do soboty 8.12. :-)

Možnost získat 1. adventní dárek už pro letošní rok 2018 vypršela :-( Do konce letošního adventu ale ještě nabízím další dárky… když zapátráte, jistě nějaký najdete :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *