A najděme díky nim vnitřní štěstí – vnitřní svobodu, radost, klid, sílu a jistotu.

Je to celkem snadné – stačí se naučit harmonizovat 5 elementů (wu xing) v nás, které mají vliv i na naše emoce a stav mysli. Staří Číňané je zkoumali již před tisíci let. Jenže to má háček – existuje minimálně 50  absurdních způsobů, jak sami sobě stojíme v cestě. Přičemž tím klíčovým je snaha najít nepodmíněné vnitřní štěstí v duálním světě.  To je svou podstatou ale neduální.

Co s tím? Když je nám dualita tak vlastní, nedualitě moc nerozumíme a málokde se o ní mluví? Pro sebe i pro vás, kdo jste si tuto otázku teď také začali klást jako kdysi já, jsem napsala 5 ebooků o tom, jak právě skrze neduální chápání těchto 5 elementů harmonizovat. Můžete si vybrat, které vás nejvíc oslovují :-)

Po čem nejvíc toužíte? (jeden ebook stojí pouze 55 Kč)
♦ element DŘEVO (42 stran) – Rozhodněte se, jaký život chcete žít (a rozhoduje Ego, nebo vy?)
♦ element OHEŇ (44 stran) – Najděte v životě tu opravdovou radost (nejkratší cesta ke splnění našich snů)
♦ element ZEMĚ (46 stran) – Zamiřte do středu a najděte tam rovnováhu (jak si nenechat podrážet nohy)
♦ element KOV (49 stran) – Objevte v sobě vnitřní sílu (a s odvahou se odevzdejte proudu)
♦ element VODA (60 stran) – Obejměte v sobě to malé vystrašené dítě (a objevte, že není čeho se bát)

Chcete vědět, na kterých 50 témat se jednotlivé ebooky zaměřují? Jejich přehled najdete ZDE.
Ebooky bývaly k dispozici pouze v rámci ročního projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, jehož součástí jsou. Zmíněných 50 témat slouží jako témata týdne a ebooky jako inspirace ke změně úhlu pohledu na životní výzvy.

Chci si některý ebook koupit 

 

Jak to vlastně funguje? Uvědomte si, po čem v životě nejvíc toužíte
nebo co vám nejvíc chybí a harmonizujte příslušnou energii.

 • Toužíte mít svobodu být sami sebou?? Konečně?
 • Toužíte po lásce? Chcete se naučit milovat? Druhé nebo třeba i sama sebe??
 • Třeba toužíte mít svatý klid :-) Nenechat se ničím rozházet.
 • Nebo se chcete zbavit strachu? Odvážit se postavit tomu, co vás trápí? Někomu? Nebo snad samotnému životu??
 • Chcete se naučit odpouštět? Přijímat věci tak, jak jsou? A být díky tomu spokojení?
 • Nebo nezvládáte sílu svých emocí? Snadno se rozčílíte, propadáte smutku a jste pořád zadumaní a zahlcení myšlenkami? Pocity viny nebo lítosti?

Když jsme unavení, je nám jasné, že máme málo energie. V tom případě se najíme, dáme si kafe nebo šlofíka :-) Ale když hladovíme po svobodě, lásce a životních jistotách a když se cítíme tak nějak na nic, nenapadne nás, že máme rozhašenou energii. A už vůbec v tom případě většinou nevíme, co s tím.

 

Co tedy s rozhašenou energií?

Čínská filozofie pracuje s konceptem 5 projevů energie (čchi). S konceptem tzv. 5 elementů.

5 elementů a jejich vzájemné propojení – DŘEVO (zelená), OHEŇ (červená), ZEMĚ (žlutozelená), KOV (bílá) a VODA (černá)

Jak se energie projevuje můžeme vidět snadno kolem sebe při střídání ročních období – na jaře jde o energii růstu, v létě je jangová dynamická energie na vrcholu, s nástupem podzimu se energie postupně stahuje dolů, do kořenů, a stromy shazují listí. A v zimě nakonec převládne poklidný jin a příroda odpočívá. Umíte si představit, co by se stalo, kdyby něco tyto pravidelné proměny energie narušilo?

Podobně podle čínské filozofie pracuje i naše vlastní tělo. Čínská medicína obvykle „rozhašenou energii” harmonizuje akupunkturou, bylinkami, životosprávou nebo čchi kungovými cvičeními apod.

 

Mně osobně ale mnohem víc než vztah mezi těmito různými projevy energie a vnitřními orgány a s nimi spojenými meridiány či chutěmi zaujal jejich vztah s emocemi a se stavem mysli. 

 • Harmonický element DŘEVO zklidňuje vnitřní napětí, emoční podrážděnost a dává nám svobodu růst.
 • Harmonický element OHEŇ v nás probouzí vášeň, radost ze života a lásku.
 • Harmonický element ZEMĚ zklidňuje naši mysl a dává nám vnitřní klid.
 • Harmonický element KOV nám pomáhá pouštět to, co nepotřebujeme, a rozpouští smutek a nespokojenost.
 • A nakonec díky harmonickému elementu VODA netrpíme úzkostí a strachem.

5 elementů se vzájemně ovlivňuje stejně jako voda je potřebná pro růst dřeva a dřevo pro oheň atd. Když se nám podaří jeden trochu zharmonizovat, projeví se to i na stavu ostatních. A když chápeme jejich propojení, máme v ruce mocný nástroj. Energie elementu ZEMĚ je navíc harmonizující a je tedy důležitá pro vyrovnanost celého systému. Právě zde leží klíč k nedualitě. Jin a jang tady nacházejí způsob, jak nestát proti sobě v konfliktu.

 

Jak tedy harmonizovat 5 elementů jinak – teoreticky i prakticky?

Už v roce 2014 vznikl roční projekt Absurdistán o 50 absurdních způsobech, kterými si šlapeme po štěstí – po vnitřní svobodě, klidu, radosti, (sebe)lásce a (sebe)jistotě. 50 témat inspirovaných učením 5 elementů (každému elementu jsem věnovala 10 témat a 10 týdnů). Postupem let vznikaly každý týden i texty, které mě inspirovaly prožívat daná témata co nejharmoničtěji. Z nich pak vzniklo 5 speciálních ebooků. Ty pomáhají nejen mě uvědomovat si, v čem spočívá ona vnitřní harmonie – v neduálním vnímání světa.

Není právě snadné vnímat svět zcela jinak a je ještě nesnadnější toto vnímání pak aplikovat do praxe. Právě k tomu ale celý roční projekt i 5 speciálních ebooků 5 elementů slouží. Dnes je již druhým rokem pod názvem STROM ŠTĚSTÍ k dispozici zdarma každému, kdo má o to nepodmíněné štěstí také zájem.

 

Zajímá vás obsah jednotlivých ebooků? 

Všechny ebooky obsahují 10 článků na 10 hlavních témat daného elementu a navíc úvod a závěr. Přehled toho, v čem je pro nás daný element důležitý, jak se projevuje a jak je možné ho na úrovni mysli harmonizovat.

 >> Obsah jednotlivých ebooků a 5 článků (z každého ebooku jeden) najdete k nahlédnutí ZDE <<

 

Vyberte si, který element/ebook vás nejvíc oslovuje

Jeden stojí pouze 55 Kč :-) Nebo za zvýhodněnou cenu můžete získat všech 5 ebooků všech 5 elementů :-) Po zaplacení vám přijde/přijdou i s možností přihlásit se do ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ a jednotlivá témata tak potom můžete vnést rovnou do života. (Můžete se samozřejmě rozhodnout i pro pouhý vstup do projektu STROM ŠTĚSTÍ, ten je zcela zdarma ZDE.)

Zuzka Skotáková (Aves Passeri) – instruktorka čchi kung ve stylu Orel v hnízdě a lektorka angličtiny. Autorka e-knih a ebooků o neduálním Jiném světě nepodmíněného. Studovala jsem nejen překladatelskou angličtinu a arabistiku, ale také religionistiku. Již od dob studií se zajímám o spirituální vývoj osobnosti, mystiku různých náboženství a neduální učení.

 

Teď už je to jen na vás. Chcete si dát místo kafe doušek silné energie? Nebo místo zábavy v kině přístup do neduálního Jiného světa? K radosti a štěstí, které vám nic a nikdo nebude moct vzít?

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.