Virtuální realita doktora Sovy
Zvláštní kombinace. Propojit Matrix a jeden ze stařičkých Dietlových seriálů. Ten o doktorech v tak úžasné nemocnici na kraji města, o jejíž existenci by prý v Sovětském svaze lidé pochybovali. A tak tam Nemocnici raději ani nevysílali.
Ptáte se, co má společného virtuální realita s doktorem Sovou??
Ten neskutečný svět, ve kterém se odehrávají.
Už jsme dávno vyrostli z plínek celuloidu. Když budete chtít, můžete zažít nejen ten 3D, 4D nebo 5D upgrade. Můžete si nasadit brýle Mámení (miluju Komenského Labyrint) a vydat se do snových světů. Stejně snových jako jsou ty filmové.
A nemusí za tím být ani žádná matrixovská konspirace. Je to prostě tak, jak to najdete už v indických upanišadách (ale o máji jste už jistě slyšeli, že?) – svět je ve své podstatě jiný, než jak na první pohled vypadá.
Film vás vtáhne do svého příběhu, při 3D promítání se lekáte nebo máte pocit, že padáte kamsi do hlubin. Ve virtuální realitě jako byste ztratili s tou skutečnou realitou kontakt.
Asi nejabsurdnější absurdita ze všech absurdit je pak věřit, že virtuální realita je reálná. Že to, co vidíte a čeho se dotýkáte, tam skutečně je. Když si ty brýle Mámení sundáte, zjistíte, jak veliký to byl omyl. Jak blízko kdy v historii lidstva budeme, abychom na vlastní kůži pochopili, v čem spočívá ono „probuzení”?
O světě nevíme nic víc než to, co nám zprostředkovávají naše smysly a naše mysl. I vědecký experiment a racionalita pracuje se smysly a myslí. Co je vlastně celý ten svět kolem nás?? Velikánské nic kolem jádra atomu? Kmitající energie? Nebo prostě jen vize, které nám předkládá náš mozek??
Když se díváte na film, jak často si uvědomíte, že se nedíváte na stromy, domy a lidi, ale prostě na promítací plátno?? Když se díváte na lidi kolem sebe, jak často si uvědomíte, že možná vnímáte něco, čím nejsou? Když vás cokoliv napadne, jak často si uvědomíte, že všechno může být úplně jinak? Jak často myslíte, mluvíte a chováte se podle toho, jak vidíte svět? A jste si jistí, že je vše přesně tak, jak to vidíte??
Právě jste dočetli dvacátou devátou část série DEVATENÁCTKA (kniha našeho života) o 50 absurdních způsobech, jak si šlapeme po štěstí. Tentokrát na téma SEN elementu ZEMĚ. Série, která vychází z ročního online projektu (zdarma) STROM ŠTĚSTÍ, bude mít celkem 50 dílů. Odebírat celou sérii zdarma můžete buď přímo skrze odkaz níže, nebo poté, co se blíž seznámíte s tou jednou jedinou věcí, která nám stojí v cestě ke štěstí (a moc se o ní neví). A také o 5 omylech ezoteriky a osobního rozvoje.
Pokud vám ještě absurdní hříčky do mailu nechodí, napište si o ně:
>> Úvod a předchozí absurdní hříčky si stáhněte ZDARMA zde <<
(další absurdity Vám pak přijdou automaticky)
nebo
>>PDF (2 strany) o té jedné jediné věci o 5 omylech, si stáhněte ZDARMA zde <<
(možnost odebírat DEVATENÁCTKU pak budete mít na MIMOŇSKÉM ROZCESTNÍKU)
Pokud jste o něčem z článku ještě neslyšeli, tady máte první nálož inspirace:
Zajímavý článek (ne můj) o tom, jak se hledalo jádro atomu, a o co se to vlastně bouchneme, když je hmota tak děravá? – Jak se hledá jádro atomu
Těším se na další online setkání příští týden!