Srí Lanka zcela jinak – srpen 2018

Zájezd na Srí Lanku se letos bohužel neuskuteční. Nicméně plán cesty zůstává na příští rok 2019 stále stejný a doufám, že příští rok se mi příští rok podaří domluvit veškeré podmínky tak, abych byla se vším maximálně spokojená. A že se cesta příští rok nakonec uskuteční…

Srí Lanka mě uchvátila už v roce 2004, kdy jsem tam jako delegátka a průvodkyně Ck Marco Polo strávila krásných 8 měsíců.  A tak jsem se tam v roce 2018 rozhodla vrátit se svým vlastním speciálním programem. Tak trochu z Jiného světa :-)

A chci s sebou vzít maximálně 10 lidí.

Zajímají Vás víc než jen památky, příroda a moře? Chcete poznat i krásy čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě s tím vším, co mi po stránce těla, mysli i energie nabídl a co Vás tam chci samozřejmě naučit? A nejen to?? Pak Vás srdečně zvu na společnou cestu :-) Srí Lanka má totiž co nabídnout!

Ano, ta cesta bude tak trochu mimoňská a jiná. Ti z Vás, kdo již absolvovali můj online minikurz zdarma Mimoňská cesta do Jiného světa, četli některou z mých knížek o neduálním Jiném světě nepodmíněného a neočekávatelného, nebo jste se ke mně dokonce přidali do ročního online projektu STROM ŠTĚSTÍ 2018, už asi tušíte, že to bude dost nezvyklé…

Celý program vzniká ve spolupráci s mou oblíbenou cestovkou Marco Polo a jejich srílanskými partnery, se kterými jsem byla nadmíru spokojená. Vždycky na ně bylo spolehnutí, což jsem nikde jinde a s nikým jiným během své několikaleté průvodcovské kariéry nezažila. Celou cestu věnuji památce Mansúra, svého nejoblíbenějšího srílanského průvodce, který bohužel v prosinci 2017 zemřel. Léta jsme plánovali nějakou další společnou práci, ale bohužel se na Srí Lanku vracím příliš pozdě…

Srí Lanka - Pinnawala
SLONÍ SIROTČINEC PINNAWALA

Co se mnou můžete na Srí Lance zažít?

Srí Lanka mě překvapila bohatostí své historie (královské město Anuradhapura vzniklo již ve 4.st.př.n.l!), rozmanitou přírodou (pláže, ale i hory, čajové plantáže i tropické lesy), náboženskou pluralitou 4 náboženství – buddhismu, hinduismu, křesťanství a islámu (proto jsem tam jako religionistka původně zatoužila jet) a zvířaty. Sloni, na které si můžete sáhnout. Opice, které Vám lezou na balkón :-)

 • nebudeme se honit od památky k památce – chci si je spíš užít než odškrtat
 • navštívíme to, čím mě Srí Lanka nejvíc uchvátila – sloní sirotčinec Pinnawalla, královské město Kandy a místní chrám Buddhova zubu, královské město Annuradhapura a odnož Bodhi stromu, pod kterým dosáhl Buddha osvícení. Východní pláž v Nilaveli. Botnickou zahradu v Peradenyi. Skalní pevnost Sigiriya. Chrám v Dambulle. Hinduistický chrám v Trincomalee.
 • se srílanskou kolegyní jsem vybrala i pár dalších míst, které jsem sama ani za 8 měsíců na Srí Lance (a že jsem ji procestovala všude možně) neviděla. Už se sama těším!
 • budeme relaxovat na pláži Indického oceánu. Na to se těším snad ze všeho nejvíc :-) Na onu jasnou oblohu (kterou znáte ze symbolů Jiného světa), šumění moře a klid a ticho v pozadí…

 

Srí Lanka svým duchovním nábojem nabízí i dokonalé prostředí k tomu poznat i sám sebe do hloubky. Naučit se ovládat své tělo (no, mnoho lidí to neumí :-)), mysl i energii. A učit se objevovat to vnitřní štěstí. Nepodmíněné štěstí, které není závislé na nikom a na ničem. Relaxovat nejen tím, že si odpočinete od práce cestováním a na pláži, ale objevit ten klid a uvolnění v prostoru své mysli na pozadí dění. V onom neduálním Jiném světě.

 • budeme se věnovat základním praxím čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě. Jako instruktorka orlího čchi kungu Vás mohu naučit základní pohybovou sestavu, která slouží k hlubokém uvolnění (stres je prevít), bdělému vnímání sebe sama a rozpohybování energie (čchi) v těle. Naučím Vás pár základních čchi kungových postojů, které slouží k čerpání energie (únava je prevít). A naučím Vás, jak v Orlovi pracujeme s myslí a emocemi (ovládnout toho divokého koně mysli je základ).
 • seznámím Vás s neduálními učeními jak v rámci hinduismu, buddhismu i křesťanství. Za víc jak 20 let hledání jsem nic zajímavějšího a účinnějšího nenašla :-) Právě v neduálním Jiném světě nepodmíněného a neočekávatelného se skrývá ten klíč k nepodmíněnému štěstí – vnitřní svobodě, radosti, klidu, spokojenosti, odvaze a (sebe)jistotě. K těmto 5 základním drahokamům v nás. Stačí je pročistit a harmonizovat.  Jejich harmonizaci tak trochu nezvyklým způsobem jsem věnovala 5 speciálních ebooků  a vždy 50 týdnů svých několika ročních projektů. A dá s k ní tradičněji využít i jedna z energetických orlích čchi kungových praxí.
 • řekněme si něco o 4 hlavních náboženských tradicích na Srí Lance (buddhismus, hinduismus, islám a křesťanství). Ne nadarmo jsem studovala magisterskou religionistiku v Praze a doktorský program v Brně (vliv islámského súfismu na spirituální rozvoj a výchovu dětí).

 

A pro zájemce ještě bonus navíc! Dalších 10 dní hlubokého ponoru do ticha a do sebe sama.

Osobně si chci pobyt na Srí Lance ještě o 10 dní prodloužit o desetidenní kurz meditace vipassana podle Goenkovy tradice. To bude opět extra zkušenost, na kterou se osobně moc těším a budu ráda, když se ke mně někdo z Vás nakonec přidá. Samotný kurz je zdarma pouze za dobrovolný příspěvek a to včetně ubytování a stravování. Já ho absolvovala poprvé loni v Beskydech a jestli mám nějaký sen, pak si to dát ještě minimálně jednou :-) 100 hodin meditace za 10 dní – no kdo Vám tohle umožní?? :-)

Jsem nejen bývalý průvodce/delegát, současná lektorka angličtiny a instruktorka čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě a vystudovaná religionistka, ale jsem i praktikující buddhistka, která se zároveň považuje i za žáka Ruperta Spiry, inspirovaného hinduistickou advaitou. Se zájmem o křesťanský Kurz zázraků a islámský súfismus. Mystika nezná hranic a neduální Jiný svět nezná rozporů… ještě nevěříte, že na Srí Lance zažijete něco unikátního?? :-)

Srí Lanka - Dambulla
DAMBULLA – JESKYNNÍ CHRÁM

Program Srí Lanka zcela jinak – co kdy a kam? 

Základní program (bez vipassany) trvá 10 dní/9 nocí. Uskuteční se během srpna. Přesná data a cenu budu během února dojednávat s Marco Polem. Cenu bych ráda udržela pod 50 000 Kč ve dvojlůžkovém pokoji. Jinak 17.8.-27.8. probíhá v Kandy tzv. Perahera. Lístek na tuto úchvatnou buddhistickou slavnost stojí 75 €/os.

 

 1. den – přílet do Colomba, ubytování v hlavním městě Srí Lanky. Odpoledne prohlídka slavného buddhistického chrámu Kelaniya Rajamaha s freskami zobrazujícími Buddhův život a s výjevy z Džátak, téměř pohádkových příběhů o minulých Buddhových životech.
 2. den – ráno odjezd do Kandy. Cestou návštěva sloního sirotčince Pinnawala a továrny na čaj.
 3. den – dopolední lekce čchi kungu a návštěva Botanické zahrady v Peradenyi. Odpolední návštěva Kandy a chrámu Buddhova zubu.
 4. den – ráno přejezd do Sigiriye. Cestou návštěva zahrady koření v Matale a jeskynního chrámu v Dambulle.
 5. den – návštěva skalní pevnosti Sigiriya. Odpoledne lekce čchi kungu.
 6. den – přejezd na východ k moři do hotelu Nilaveli Beach Hotel. Večer návštěva hinduistického chrámu v Trincomalee.
 7. den – relax u moře v Nilaveli. Lekce čchi kungu.
 8. den – ráno odjezd do bývalého královského města Anuradhapura. Cestou návštěva Mihintale, kolébky buddhismu na Srí Lance. Odpolední návštěva Anuradhapury a stromu Bodhi.
 9. den – Ráno odjezd do hotelu v Katunayake. Cestou návštěva významného hinduistického chrámu v Chilaw.
 10. den – odlet z letiště Katunayake.

Čchi kung ve stylu Orel v hnízdě nás bude provázet celým pobytem. I samotný přejezd autobusem se dá použít k praxi a já Vám ráda ukážu, jak je možné orlí čchi kung a také neduální vnímání zapojit do každodenního života. Na Srí Lance na to budeme mít spoustu prostoru… 

Srí Lanka - moře
NILAVELI BEACH HOTEL (booking.com)

 

Zaujal Vás takto pojatý zájezd na Srí Lanku?

Stačí se registrovat mezi předběžné zájemce o cestu a já Vám dám vědět hned, jak budu vědět datum zájezdu a přesnou cenu včetně letenky, pojištění a víza. A pokud máte nějaké otázky, ptejte se. Ráda odpovím :-)

Takový zájezd na Srí Lanku mě zajímá