DŘEVO

Jste jako vysoký štíhlý strom. Spíš delší končetiny, spíš podlouhlý obličej. Jste rychlí – chodíte rychle a také uvažujete rychle. Jste inteligentní a ctižádostiví. Máte tendenci intelektuálně dlouho pracovat a když se do práce ponoříte, je pro vás těžké přestat. Člověk by vás mohl snadno považovat za workoholiky. Ale vy prostě jen potřebujete růst. Rádi před sebe stavíte cíle a plánujete, jak jich dosáhnout. A nemáte rádi, když vám někdo hází klacky pod nohy.  Umíte dotahovat věci do konce. Máte organizační schopnosti a také své zásady. A očekáváte podobné zásady a výkon i od druhých. Když se nedaří, jak si představujete, snadno ve vás frustrace vyvolává hněv. Můžete trpět PMS, bolestmi hlavy, očními potížemi nebo nafouklým podbřiškem.

 

 

OHEŇ

Jste vřelí jako oheň. Veselí a nebojácní. Milujete společnost a umíte být tím rozpalujícím a rozveselujícím prvkem v ní. Jste svalnatí a můžete mít kudrnaté vlasy, nebo sklon k jejich řídnutí. Bradu můžete mít do špičky. Narozdíl od dřeva plánujete jen málokdy. Snadno se pro něco spontánně nadchnete, ale jste přelétaví jako jiskry ohně. Proto vy své plány do konce často nedotáhnete. Rádi kolem sebe šíříte radost a důležité je pro vás vzrušení a životní nadšení. Můžete trpět neklidem a nespavostí, případě potížemi s oběhovým systémem.

 

ZEMĚ

Stejně jako je Země dokulata, i vaše hlava je spíš kulatější. Můžete mít i tendence k většímu břichu. Máte velmi blízko k přírodě. Narozdíl od dřeva a ohně, vy jste mnohem rozvážnější a pomalejší. A trpělivější. Nevznášíte se ve hvězdách, ale stojíte oběma nohama na zemi. Máte v sobě dar diplomacie vyrovnávající konflikty. Nejste zvlášť ambiciózní, ale rádi pomáháte, pečujete o druhé a je na vás spolehnutí. Druhou stránkou vaší ochoty rozdat se pro druhé může být, že zapomínáte sami na sebe. Může vás pak trápit zvýšená únava, chuť na sladké, přibývání na váze a zažívací potíže.

 

 

KOV

Váš obličej je spíš hranatý a hlava relativně malá. Podobně jako kov, i vy umíte nekompromisně říznout a nenechat si nic líbit. Jste přesní, disciplinovaní, čestní a působíte důstojně. Je to vidět i na vaší chůzi – pomalá a rozvážná. Narozdíl od ohně, který je vaším protikladem, vy jste klidní a tišší a spíš samotářští. Případně vyhledáváte společnost nejbližších přátel. Máte sklon uzavírat se do sebe. Druhou stránkou této povahy je ale vaše nezávislost. Můžete mít problémy s dýchacím ústrojím, s astmatem nebo exzémem. Snadno propadáte melancholii, smutku a nejistotě.

 

VODA

Narozdíl od většiny typů máte užší ramena. Můžete mít také sklon k nadváze až obezitě. Máte velmi dobře rozvinoutou emoční inteligenci a přirozenou intuici. Jste ohleduplní, klidní i skromní, ale odvrácenou stránkou tohoto typu může být citová zranitelnost. Vaší silou je tvořivost, přizpůsobivost a trpělivost vlastní vodě, se kterou se vám postupně daří dosahovat svých cílů. Zároveň ale můžete být snadno ovlivnitelní či nerozhodní. Mohou vás trápit nejrůznější obavy. Chorobou vodních lidí bývají problémy s močovými cestami, otoky nebo osteoporózou.